مشاورمود

بدنسازی طبیعی بهتر است یا با مکمل؟

بدنسازی طبیعی بهتر است یا با مکمل

بدنسازی طبیعی بهتر است یا با مکمل؟

آیا بدنسازی طبیعی بهتر است یا با مکمل

بدنسازی طبیعی و بدن سازی با استفاده از مکمل ها دو مسئله متضاد و متفاوت هستند که در مقابل همدیگر قرار دارند. در حال حاضر دعوا بر سر این موضوع که بدن سازی با مواد طبیعی بهتر است یا با مکمل به اوج خود رسیده است. البته  همه ما کم و بیش جواب این سوال را می دانیم اما افرادی که به وسیله مکمل ها اقدام به بدن سازی و پرورش اندام خود می نمایند نیز برای این اقدام خود دلایلی را ارائه می دهند که به نوبه خود جای تامل و تفکر دارند.

به هر حال بهتر است برای پی بردن به این موضوع و دریافت جواب پرسش های خود از مشاوره آنلاین، مشاورمود راهنمایی گرفت. در واقع برای دریافت بهترین مشاوره ورزشی در خصوص بدنسازی  و همچنین استفاده از مکمل ها مراجعه به  موسسه و مرکز مشاور مود بهترین گزینه می باشد. زیرا این مرکز در زمینه ورزشی دارای سال ها تجربه می باشد و به بهترین نحو قادر به بررسی وضعیت جسمانی فرد ورزشکار بوده و همچنین بهترین و مناسب ترین توصیه های را به او خواهند کرد.

بدنسازی طبیعی یا استفاده از مکمل؟

بدنسازی طبیعی یا استفاده از مکمل؟ مسئله این است

به طور کلی مهمترین هدف ورزشکاران از انجام ورزش، بدنسازی طبیعی و پرورش اندام خود برای رسیدن به بدنی خوش فرم و زیبا است. بنابراین لازم است در کنار حفظ زیبایی سلامت بدن را نیز در نظر گرفته شود. در هر صورت رقابتی سخت میان بدنسازان طبیعی و بدنسازان استفاده کننده از انواع مکمل ها در جریان است. زیرا بدنسازان طبیعی با استناد به نظر اکثریت قریب به اتفاق متخصصین مشاورمود بر این عقیده اند که برای عضله سازی و داشتن بدنی خوش فرم رعایت سه عامل مهم کارساز و کافی می باشند. رژیم غذایی خوب، خواب کافی و انجام تمرینات متناسب با فرم بدن سه عاملی هستند که پایه و اساس بدنسازی طبیعی می باشند. در مقابل اما دسته ای دیگر وجود دارند که هر چند این سه عامل را مهم و اساسی می دانند اما آن ها را کافی نمی دانند و بر این باورند که برای داشتن بدنی عضله ای و زیبا در کنار این سه مورد باید مکمل های مناسب نیز استفاده شوند.

منظور از بدنسازی طبیعی چیست؟

بدنسازی طبیعی و بدون مکمل یکی از راه های مفید و بدون ضرر ورزشی می باشد که کارشناسان مشاوره حوزه سلامت طی جلسات مشاوره ای خود آن را به بدنسازان و مراجعه کننده گان خود توصیه می کنند. در این مدل بدنسازی ورزشکار استفاده از مکمل ها را کنار گذاشته و در عوض به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کرده تا تغذیه سالم داشته باشد و رژیمی متناسب با بدن خود را دریافت خواهند کرد و بر اساس آن عضلات بدن را حجیم خواهند کرد. علاوه بر این ورزشکار برای حجیم کردن بافت های بدن و همچنین عضله سازی به سراغ یک مربی با تجربه خواهد رفت تا با استفاده از تمرینات و حرکات ورزشی به بدن ایده آل خود دست یابد.

آیا بدنسازی طبیعی بدون مکمل امکان پذیر است؟

بر اساس نظر و اظهارات متخصصین و کارشناسان حوزه سلامت جواب این سوال که آیا بدنسازی طبیعی بدون مکمل امکان پذیر است یک بله بزرگ است. به رغم بسیاری مخالفت ها اما این نظر اثبات شده و صادق می باشد. ذکر این مطلب خالی از لطف نخواهد بود که خوراکی هایی وجود دارند که اگر بر اساس دستور مشاوره تغذیه مصرف شوند تا درصد بالایی می توانند جای مکمل ها را گرفته و مانند آن ها در بدن بدنساز عضله سازی نمایند.

بیشتر بدانید :   ورزش مناسب کودکان کدام است؟

خوراکی ها و مواد غذایی مناسب بدنسازی طبیعی

خوراکی ها و مواد غذایی مناسب بدنسازی طبیعی

طی جلسات برگزار شده، کارشناس مشاوره دهنده بارها و بارها به بدنساز یادآوری می کند که حتما به متخصص تغذیه مراجعه نموده و بر اساس توصیه های او رژیم غذایی مناسبی را برای بدنسازی طبیعی خود انتخاب کند. زیرا متخصصان تغذیه جایگزین های بسیار عالی از مواد غذایی سراغ دارند که به راحتی می توان آن را جایگزین مکمل ها نمود. به طوری که نتیجه بخشی این مواد کمتر مکمل ها نخواهند بود. بهترین مواد غذایی جایگزین برای مکمل ها عبارتند از:

۱: قهوه، قهوه یک ماده طبیعی است که مصرف آن پیش از انجام تمرینات ورزشی سبب بالا رفتن راندمان ورزشی و انرژی بدنساز خواهد شد. زیرا کافئین موجود در قهوه همانند مکمل ها عمل خواهد کرد.

۲:  گوشت قرمز و ماهی قزل آلا بهترین مواد غذایی برای جایگزین کردن پودر کراتین می باشند. پودر کراتین مکملی محبوب برای بدنسازانی است که از مکمل ها برای حجیم کردن بدن خود استفاده می نمایند. افراد طی برگزاری جلسات مشاوره ورزشی حتما نسبت به این موضوع آگاه خواهند شد که کراتین به مرور زمان آسیب های جدی به بدن بدنسازان وارد خواهد کرد. بنابراین بدنسازان طبیعی می توانند با دستور پزشک تغذیه جایگزین های به مراتب سالم تر و مناسب تر برای آن انتخاب نمایند.

۳: پروتئین: استفاده از پروتئین طبیعی مانند تخم مرغ و سویا و گوشت بهترین و ایده آل ترین گزینه های جایگزین پروتئین مصنوعی و یا مکمل حاوی پروتئین می باشد. بدنسازانی که از مکمل ها استفاده می کنند ظرف مدت کوتاهی دارای عضله های حجیم و خوش فرم خواهند شد. غافل از این که به محض قطع نمودن این مکمل ها بدنشان از فرم خواهد افتاد و اثری از عضله های بزرگ و حجیم شان باقی نخواهد ماند.

رویکرد علاقمندان به بدنسازی طبیعی

رویکرد علاقمندان به  بدنسازی طبیعی

علاقمندان و دوستداران به بدنسازی طبیعی معتقدند که برای داشتن بدنی عضلانی و افزایش حجم عضلات بدن خود نیازی به مکمل ها ندارند. به طور کلی آن ها نظری متفاوت درباره بدنسازی ارائه می دهند. آن ها اغلب بر روی تمرینات و غذای خود تمرکز کرده و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی مکمل ها را قبول ندارند و به شدت با آن ها مخالف می باشند. این در حالی است که بسیاری این رویکرد را عجیب و غیر منطقی تلقی می کنند.

متخصصان حوزه سلامت به مراجعین خود و به ورزشکاران بدنساز دقیقا این توصیه ها را ارائه می دهند. زیرا معتقدند که استفاده از روش های طبیعی برای عضله سازی و بدنسازی مزیت های فراوانی را برای ورزشکار به دنبال دارد. مشاورمود این فواید و مزیت ها را این گونه بیان می کند:

۱: داشتن بدنی سالم تر: متخصصان حوزه سلامت اولین مزیت استفاده از روش های طبیعی بدنسازی طبیعی را برخورداری افراد از بدنی سالم تر دانسته و معتقدند که ورزشکاران از تمامی فواید افزایش حجم عضلات و همچنین کاهش چربی بدن برخوردار بوده و هیچ گونه عوارض و ناراحتی متوجه بدن آن ها نخواهد شد. این ورزشکاران با استفاده از روش های طبیعی بدنسازی میزان کلسترول بدن خود را کنترل و تنظیم کرده و دارای قلبی قوی تر و سالم تر می باشند. همچنین این افراد از استخوان های قوی و مستحکمی نیز برخوردار می باشند. این گونه افراد با مراجعه به مراکز مشاوره ورزشی از یک سری دستورالعمل  طبیعی برای کاهش چربی بدن خود استفاده کرده که در نهایت به حذف کلسترول بد و مضر بدن منجر خواهد شد.

بیشتر بدانید :   نحوه ی کاهش وزن قبل مسابقه

۲: پایین بودن احتمال آسیب دیدگی: صاحب نظران حوزه سلامت، پایین آمدن احتمال آسیب دیدگی را به عنوان دومین مزیت بدنسازی طبیعی به مراجعین خود خاطر نشان خواهند کرد. آنان در جلسات متعدد به مراجعین خود یادآوری می کنند که اگر به حرکات و تمرینات قدرتی بدنسازان طبیعی و بدنسازانی که از مکمل استفاده می کنند نگاه کنید به طور قطع تنها تفاوتی که مشاهده خواهید کرد.

تفاوت میزان وزنه های زده شده توسط هر دو بدنساز می باشد. جابجایی وزنه های سنگین سبب بروز آسیب های جبران ناپذیر در آینده خواهد شد. در مقابل اما بدنسازان طبیعی به شدت هرچه تمام تر تمرینات ورزشی خود را انجام داده اما هرگز حاضر نخواهند بود حرکاتی فراتر از قدرت بدنی خود انجام دهند. به همین دلیل بدن آن ها برای همیشه و مدت های بسیار طولانی قوی و سلامت خواهد ماند.

آیا بدنسازی بدون مکمل امکان پذیر است؟

۳: داشتن اعتماد به نفس بالا: سومین مزیتی می باشد که کارشناسان ورزشی آن را برای بدنسازان طبیعی عنوان می کنند. زیرا معتقدند که انجام حرکات ورزشی و زدن وزنه های سنگین اعتماد به نفس هر ورزشکاری را تا حد زیادی بالا خواهد برد و افزایش اعتماد به نفس را تجربه خواهد کرد. اما بدنسازان طبیعی بیشتر از این مزیت برخوردار می باشند. زیرا آن ها هم زمان با کاهش چربی های بدنشان افزایش حجم عضلات را تجربه خواهند کرد. و پیشرفت های خود را به تدریج و پله به پله مشاهده خواهند کرد. این تغییرات مثبت بوده و به خوش فرم شدن و خوش اندام شدن آنها منجر خواهد شد. همین امر تا حد زیادی سبب بالارفتن اعتماد به نفس در این بدنسازان می شود.

۴: داشتن انرژی بیشتر: داشتن قدرت و انرژی بیشتر از دیگر مزیت هایی است که متخصصین آن را برای بدنسازان طبیعی عنوان می کنند. بدنسازی که راجع به استفاده از مکمل ها تحقیق می کند و از مشاوره ورزشی استفاده می کند حتما از این موضوع آگاه است که قدرت و انرژی که یک فرد استفاده کننده مکمل خواهد داشت به واسطه مکمل های نیروزا می باشند و در صورتی که یک جلسه مصرف آن ها را قطع کند دیگر مانند گذشته پر انرژی و توانمند ظاهر نخواهد شد. در صورتی که یک بدنساز طبیعی هر میزان انرژی که داشته باشد طبیعی بوده و می تواند با داشتن رژیم غذایی مناسب و همچنین انجام تمرینات بیشتر هر روز بر میزان آن بیافزاید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید، هرگونه سوال و تجربیات خود را برای ما کامنت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲۰ میانگین: ۴.۷]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *