مشاورمود

بزرگ ترین مجله اینترنتی روانشناسی و مشاوره

بزرگ ترین مجله اینترنتی روانشناسی و مشاوره

نحوه انجام تمرینات بیوانرژی

آشنایی با ۵ مورد از مهمترین انواع تمرین بیوانرژی

دسته بندی : ,

بررسی انواع تمرین بیوانرژی

طبق توضیحات لغت نامه ها، تمرینات بیوانرژی یا بیوانرژتیک به سیستمی از درمان های فیزیکی و روانشناختی گفته می شود که با آزاد کردن انرژی فیزیکی و روانی مسدود شده در بدن، بهزیستی را افزایش داده و سلامت روان را بهبود می بخشند. در ادامه با مشاورمود بهترین مرکز مشاوره آنلاین همراه باشید تا به بررسی پنج مورد از مهمترین انواع تمرین بیوانرژی ای که شما را در سفر به سمت توسعه‌ی انرژی پایدار در طول روز کمک می کنند، بپردازیم. برای شروع اجازه دهید بیشتر با درمان بیوانرژتیک آشنا شویم.

درمان بیوانرژتیک چیست؟

دانشمندان علوم اعصاب و همچنین سایر محققان بر نقش پر اهمیت بدن در ایجاد شرایط رایجی مثل افسردگی، اضطراب و استرس آسیب زا تاکید دارند. درمان بیوانرژتیک نوعی درمان و رویکرد یکپارچه برای رسیدن به سلامت روان به شمار می رود که ریشه در آگاهی از ارتباطات اساسی بین ذهن و بدن دارد. در حالی که این روش درمانی در دهه‌ی ۱۹۵۰ توسعه یافت، از پیشرفت های علمی معاصر در ارزش به کارگیری بدن در روان درمانی حمایت می کند.

انواع تمرین بیوانرژی

روان درمانی معمولی در مقابل درمان های بیوانرژتیک

جلسات روان درمانی معمولی عموماً با نشستن مشاور بالینی و مراجعه کننده روی صندلی، مبل و یا به صورت آنلاین در مقابل یکدیگر اتفاق می افتد. در این جلسات مراجعه کننده در مورد مشکلات خود صحبت کرده و درمانگر گوش می دهد، سوالاتی می پرسد و بینشی مثبت ارائه می دهد. در حالی که رویکرد های درمانی بیوانرژتیک به این شکل شروع می شوند، اما به همین جا ختم نمی شود. درمانگران بیوانرژتیک در واقع حرکاتی را به عنوان بخشی از روند درمان، با مشاوره‌ی کلامی ترکیب می کنند. این حرکات شامل تمرین‌هایی برای اتصال بیشتر با زمین، باز کردن الگوهای تنفسی ضعیف و محدود، تمرین برای تعیین مرزهای شخصی و بیان احساسات ناخوشایند و یا سرکوب‌شده می باشد.

  • شما می توانید برای دریافت بهترین درمان بیوانرژتیک مورد نیاز خود، در جلسات مشاوره آنلاین مرکز مشاوره مشاورمود شرکت کنید.

تفاوت بین یوگا و ورزش بیوانرژتیک چیست و چرا به جای یوگا نیاز است ورزش های بیوانرژتیک انجام داد؟

در حالی که بسیاری از پوزیشن های حرکتی یوگا و بیوانرژتیک یکسان می باشند، تفاوت هایی اساسی میان این دو وجود دارد. به عنوان مثال، ورزش و تمرینات بیوانرژتیک در درجه‌ی اول مربوط به آمادگی عاطفی می باشند و هیچ ارتباطی با آمادگی جسمانی ندارند. تمرینات بیوانرژتیک تماماً بر این اساس هستند که با تمرینات بدنی متوجه آنچه در درون شما اتفاق می‌افتد شوید و به خودتان اجازه دهید آن ها را بیان کنید. این در واقع در مورد اتصال شما به آنچه هستید و اجازه دادن به شما برای بیان اینکه چه کسی می خواهید باشید است. طی این تمرینات شما غرایز خود را خواهید یافت و آنها را بیان می کنید.

بیشتر بدانید :   بدنسازی طبیعی بهتر است یا با مکمل؟

نحوه انجام تمرینات بیوانرژی

بررسی انواع تمرین بیوانرژی

حال بیایید ۵ مورد از مهمترین انواع تمرین بیوانرژی که می توانند به شما در تخلیه‌ی انرژی های منفی و دریافت انرژی مثبت و سازنده کمک کنند، بپردازیم.

۱-ایستادن به حالت Horse Stance و گرفتن دستان در مقابل سینه

برای انجام این تمرین ابتدا پاهای تان را دو برابر عرض شانه به طرفین باز کنید. سپس زانوهای خود را کمی خم کرده و دست های تان را در جلوی سینه تان قرار دهید و نفسی عمیق بکشید. همانطور که عمل دم را انجام می دهید، بازوهای خود را همزمان با قفسه‌ی سینه باز کنید. سپس دوباره هنگام بازدم، بازوهایتان به سمت داخل بکشید تا به حالت اولیه برگردید. نکته ای که در انجام این حرکت باید به آن توجه داشته باشید این است که اجازه دهید پاهایتان به صورت ارگانیک با نفس های تان به سمت بالا و پایین حرکت کنند. برای ۱ تا ۲ دقیقه این تمرین را با تمرکز بالا بر دم و بازدم خود انجام دهید.

  • در حالی که این تمرین از انواع تمرین بیوانرژی، به شما در تقویت عضلات core و شش تکه‌ی شکم کمک می کند، می تواند پایین تنه شما را استوار ساخته و کاملا به زمین متصل کند.
مهم ترین تمرینات بیوانرژی
ایستادن به حالت Horse Stance و گرفتن دستان در مقابل سینه.

۲-ورود انرژی زمین و آسمان به بدن

برای انجام این حرکت ابتدا پاهای خود را به حالت horse stance باز کرده سپس بازوهای خود را در حالی که کف دست های تان رو به پایین است، در کنار خود بگیرید. نفسی عمیق بکشید و بازوهای خود را تا نیمه‌ی بدن تان به سمت بالا بکشید و پس از آن، کف دستان خود را به سمت بالا بچرخانید. در ادامه نفس خود را بیرون داده تا اجازه دهید دستانتان از مرکز بدن تان به سمت پایین حرکت کنند و حالت به حالت ابتدایی برگردید.

در انجام این حرکت مهم است که وقتی کف دست‌های تان رو به پایین می باشند، عناصر دنیای طبیعی را که به شما انرژی می‌دهند تجسم کنید. همچنین همانطور که کف دست‌هایتان به سمت بالا می‌چرخند، ماه، خورشید و کیهان را تجسم کنید که شما را به منبعی بالاتر متصل می‌کنند. در بازدم خود نیز، سعی کنید در ذهن خود تمام این نیروهای قدرتمند را به درون وارد کنید. این حرکت را نیز برای ۱ تا ۲ دقیقه با تمرکز بر تنفس صحیح انجام دهید.

2.ورود انرژی زمین و آسمان به بدن
حرکت ورود انرژی زمین و آسمان به بدن.

۳-بازوهای دایره ای

برای انجام این تمرین از انواع تمرین بیوانرژی، نیز در حالت horse stance ایستاده و با دم، بازوی راست خود را به سمت پایین و بازوی چپ خود را در بالای سرتان قرار دهید تا بر اساس تصویر پایین یک دایره ایجاد کنید. حال با بازدم بازوهای خود را به صورت متناوب تغییر دهید. در طی انجام این حرکت تصور کنید که بازوهایتان بدون هیچ زحمتی مانند چرخی از آب در اطراف شما جریان دارند. این تمرین را نیز برای ۱ تا ۲ دقیقه انجام دهید.

بیشتر بدانید :   بررسی راه های خوب خوابیدن
حرکت بازوهای دایره ای در بیوانرژی
حرکت بازوهای دایره ای

۴-بیداری ستون فقرات

در حالت horse stance، بازوهای خود را به سمت بالا بکشید تا در وضعیتی به حالت کاکتوس در بیایید. حال با انجام دم خود را به سمت راست بچرخانید و با بازدم به سمت چپ. بعد از انجام این حرکت برای ۱ دقیقه، سوئیچ کرده و با دم خود را به سمت چپ و با بازدم خود را به سمت راست بچرخانید. در انجام این تمرین نور سفیدی را تصور کنید که از پایه‌ی ستون فقرات تا تاج سرتان حرکت می کند و سپس برخواهد گشت تا این روند تکرار شود. این تمرین را نیز برای ۱ تا ۲ دقیقه با تمرکز بالا بر موارد گفته شده تکرار کنید.

بیداری ستون فقرات یکی دیگر از انواع تمرین بیوانرژی
بیداری ستون فقرات یکی دیگر از انواع تمرین بیوانرژی

۵-پر کردن و رها کردن

در انجام این حرکت در حالت horse stance قرار گرفته و انگشتان خود در مرکز قفسه سینه تان قرار دهید. سپس در حالی که شش های خود را با نفسی عمیق از هوا پر می کنید، قفسه سینه تان را به سمت آسمان کشیده و بازوهای خود را نیز در دو طرف بدن تان قرار دهید. سپس در حالی که با بازدم بازوهای خود را با قدرت به سمت جلو فشار می دهید در قسمت بالایی کمر خود گرد شوید. توجه داشته باشید که با انجام بازدم، دستان خود را به سمت جلو بکشید تا قفسه سینه تان را مانند حالت ابتدایی لمس کنند.

تمرینات قبلی برای تحریک بدن پرانرژی شما انجام می شوند. تمرین پر کردن و رها کردن، به شما امکان می دهد همه‌ی احساسات را با یکدیگر ادغام کنید. وقتی که طی انجام آن قفسه‌ی سینه‌ی خود را گسترده می کنید، تمام انرژی مثبتی را که می خواهید به زندگی خود وارد کنید، از جمله شادی، آرامش، رضایت و عشق، در ذهنتان تصور کنید. همچنین وقتی بازوهایتان را باز می کنید چیز‌هایی را که می دانید به دردتان نمی خورند و در زندگی پایین می آورد تان، رها کنید. این تمرین که آخرین مورد از انواع تمرین بیوانرژی می باشد را به مدت ۱ دقیقه انجام دهید.

تمرین پر کردن و رها کردن
تمرین پر کردن و رها کردن

سخن آخر

ما در این مقاله در ارتباط با انواع تمرین بیوانرژی و مسائل مربوط به آن صحبت کردیم. شما می توانید در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و درخواست وقت مشاوره آنلاین رایگان، مشاوره روانشناسی و یا هر مشاوره‌ی دیگری با مشاوران کارآزموده‌ی مشاورمود، با شماره تماس و یا ایمیل در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *