مشاورمود

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

چرا مشاوره آنلاین؟

روانشناسی مطالعه علمی ذهن و چگونگی دستوردهی ذهن به بدن و در نتیجه تأثیر آن بر رفتار ما است، که از ارتباطات و حافظه گرفته تا فکر و احساسات را شامل می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ازدحام جمعیت در شهرهای بزرگ و سختی رفت و آمد، بسیاری از ما به انجام کارهای روزمره به صورت آنلاین روی آورده ایم. مشاوره آنلاین یکی از بزرگترین مزیت هایی است که وبسایت مشاورمود یکی از بهترین مرکز مشاوره در زنجان فراهم آورده تا از راه دور به شما عزیزان کمک کند. پیشنهاد میکنم تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا یک هدیه ی ویژه از ما دریافت کنید!

[lwptoc]

هنگامی که فردی به طور ناگهانی احساس بیماری کند و به کمک پزشکی نیاز داشته باشد، مشاوره آنلاین به عنوان ایده آل ترین راه حل عمل می کند. اگرچه این روش برای موارد آسیب های جسمی یا اورژانسی مناسب نیست، اما مشاوره ی آنلاین روانشناسی راهی کاملا امن و ارتباطی محرمانه با مشاور در اختیار شما میگذارد که با شما فقط به اندازه یک کلیک فاصله دارد!

انسان ها برای انواع مشکلات خود به دنبال کمک و حمایت روانشناسان هستند و روانشناس از دانش و تخصص خود برای کمک به افراد جامعه، در بسیاری از زمینه ها استفاده می کنند، که این کمک ها می تواند شامل این حوزه ها شود:

 • کنار آمدن با سوگ از دست دادن عزیز
 • نحوه برخورد با ضربات روحی
 • درک و درمان روان پریشی یا اسکیزوفرنی
 • پیشگیری یا درمان وسواس و افسردگی
 • مقابله و درمان استرس و برطرف کردن اضطراب های بی دلیل
 • کمک به تسریع روند بهبودی پس از آسیب های مغزی
 • بهبود عملکرد افراد در محل کار یا محل تحصیل
 • کمک به تصمیم گیری و پیشبرد ازدواج
 • حل مشکلات اعضای خانواده و تحلیل و کمک به بهبود ارتباطات آنها با یکدیگر

مشاوره آنلاینه مشاورمود

اگر در هر کدام از این موارد احساس نیاز به مشورت دارید و فکر می کنید که یک مشاور می تواند به شما کمک کند، حتما از مشاوره روانشناسی تیم مشاورمود کمک بگیرید. مشاوره ی آنلاین رایگان و همینطور چت مشاوره ی آنلاین در اختیار شما خواهد بود تا در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حوزه های خاص روان‌شناسی و چگونگی سودمندی آن‌ها، ادامه مطلب را مطالعه کرده و به روانشناسان ما بصورت آنلاین مراجعه بفرمایید.

روانشناسی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

در این بخش اطلاعات بیشتری در مورد انواع مسائلی که روانشناسان مشاورمود با آنها سروکار دارند، در اختیار مراجعان محترم قرار داده ایم تا به درستی نیاز خود را تشخیص داده و از مشاوره ی آنلاین روانشناسی بهره مند شوند.

همانطور که گفته شد، روانشناسی مطالعه علمی ذهن و رفتار و تاثیرات این دو بر هم است. روانشناسان به مطالعه فرآیندهایی که در مغز و سلول های آن رخ می دهد تا یک رفتار ایجاد شود، می پردازند. رشته روانشناسی به عنوان یک “Hub Science”  با ارتباطات قوی با سایر رشته ها مثل علوم پزشکی، علوم اجتماعی و آموزش در نظر گرفته می شود. “Hub Science” به این معنی است که این علم با چندین علم دیگر کاملاً مرتبط است.

دنیای مشاوره بسیار متنوع است و مشاوران آنلاین انواع مختلفی از درمان را ارائه می دهد. هر فردی که وارد پروسه درمان می شود، مشکلات سلامت روانی متفاوتی دارد و در نتیجه نیازهای عاطفی و رفتاری متفاوتی را می طلبد. همه انسان ها در زندگی دارای مبارزات و چالش های متفاوتی هستند و بسته به اینکه هر فرد با چه چیزهایی سروکار دارد یا به کدام مشکل روانی مبتلا است، می توان تعیین کرد که چه نوع درمانی برای او کارآمدتر و بهتر است.

برخی از افراد فقط به دنبال صحبت کردن با شخص سوم هستند، بنابراین تنها از نظر عاطفی احساس نیاز به یک هم صحبت می کنند. اما گاهی شخصی نیاز به مشاوره در مورد چگونگی رسیدگی به مشکلات زندگی دارد. بعضی افراد برای مقابله با بیماری روانی در مورد خود یا اعضای خانواده و ایجاد مکانیسم های مقابله ای سالم نیاز به کمک روانشناس و درمان دارند. در وبسایت مشاورمود گزینه های زیادی برای انتخاب در مورد نوع درمان و مشاوره آنلاین وجود دارد؛ رفتار درمانی شناختی، روانکاوی، مواجهه درمانی، زوج درمانی و …

مشاوره ی آنلاین روانشناسی

مشاوره ی آنلاین روانشناسی، اولین قدم برای داشتن احساسی بهتر

مشاوره آنلاین به روان درمانی یا خدمات مشاوره ای گفته می شود که از طریق اینترنت انجام بگیرد. از این نوع درمان می توان در هر شرایط و هر مکانی، به وسیله گوشی تلفن همراه، لپ تاپ یا تبلت و به کمک اینترنت بهره برد. دیگر اصطلاحاتی که به جای درمان آنلاین استفاده می شوند تله تراپی teletherapy یا درمان الکترونیکی e-therapy است.

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است افراد درمان آنلاین را به درمان حضوری ترجیح دهند که در پایین به بعضی از آنها اشاره می کنیم:

 • مشاوره آنلاین می تواند به اندازه مشاوره حضوری موثر واقع شود

تحقیقات نشان می دهد که مشاوره ی آنلاین روانشناسی می تواند به اندازه درمان حضوری برای مشکلات مختلف سلامت روان موثر باشد. مطالعات نشان داده است که درمان شناختی رفتاری آنلاین (CBT) به اندازه درمان حضوری در درمان افسردگی متوسط مؤثر بوده است. بررسی دیگری نشان داده که CBT آنلاین به همان اندازه که درمان رو در رو برای اختلالات هراس، اضطراب اجتماعی و اضطراب فراگیر مؤثر است، می تواند اثرگذار باشد.

 • مشاوره آنلاین گزینه خوبی برای مناطق دور افتاده

درمان آنلاین دسترسی همه افراد جامعه به روان درمانگر و مشاور را بخصوص در مناطق روستایی و دورافتاده فراهم می کند. کسانی که در چنین مناطقی زندگی می کنند ممکن است به هیچ شکل دیگری از درمان سلامت روان دسترسی نداشته باشند، زیرا گاهی ممکن است اقدامات لازم برای بررسی بهداشت روانی در منطقه آنها کم یا اصلا وجود نداشته باشد. بنابراین این افراد مجبور به رانندگی در مسافت های طولانی و صرف زمان قابل توجهی برای درمان حضوری می شوند. اگر در این مناطق دسترسی مطمئن به اینترنت وجود داشته باشد، درمان آنلاین و چت مشاوره ی آنلاین کمک بزرگی در اینگونه موارد خواهد کرد.

چت مشاوره آنلاین رایگان

 • دسترسی برای افراد با محدودیت های فیزیکی

مشاوره آنلاین امکان دسترسی افراد ناتوان در منزل به مشاور را فراهم می کند. در زمان نیاز افراد به دسترسی به مراقبت های بهداشت روان، عدم توانایی در تحرک می تواند مشکلی بزرگ باشد. برای مثال، روان درمانگری که در مطب شخصی خود کار می کند، ممکن است توانایی پذیرایی از مراجعین با همه نوع شرایط را نداشته باشد. بیمارانی که به هر دلیلی توانایی خروج از خانه خود را ندارند، قطعا برای آنها درمان آنلاین بهترین جایگزین به جای مشاوره حضوری خواهد بود.

 • راحتی در دسترسی و مقرون به صرفه بودن

معمولا مشاوره های آنلاین دارای نرخ کمتر و مقرون به صرفه تر خواهند بود. از آنجایی که می توانید در آرامش در منزل خود در جلسه آنلاین شرکت کنید و زمان جلسات تان را خودتان برنامه ریزی کنید، مسلما این نوع از جلسات برای شما راحت تر خواهند بود. روان درمانگرانی که فقط بیماران را به صورت آنلاین ویزیت میکنند، احتمالاً هزینه هایی مانند اجاره فضای اداری و حقوق کارمندان را نخواهند داشت. بنابراین، می توانند گزینه های درمانی مقرون به صرفه تری را برای کسانی دارای بیمه نیستند، ارائه دهند.

 • در دسترس بودن درمان

اینترنت درمان سلامت روان را قابل دسترس تر کرده است. افراد ممکن است در صحبت با دوستان و خانواده در مورد مسائل مربوط به مراقبت از سلامت جسمی احساس راحتی کنند، اما ممکن است در مورد نگرانی های مربوط به سلامت روان که به همان اندازه مهم هستند، احساس راحتی نکنند یا حاضر نشوند با هر شخصی در مورد مسائل روحی و روانی خود مشورت کنند. دسترسی آنلاین به روانشناس کمک کرده تا بدنامی که نسبت به مسائل مربوط به سلامت روان در طول تاریخ مطرح بوده است، کمتر شود.

مشاوره آنلاین روانشناسی مشاورمود

مشاوره از راه دور می تواند ابزار مهمی برای کمک به افراد در یادگیری بیشتر در مورد سلامت روان خود باشد. حتی اگر احساس می کنید که ممکن است نیاز به مشاور نداشته باشید، باز هم مشاوره آنلاین می تواند به شما کمک کند تا از نظر روانی قوی تر شوید. می توانید در مورد بهداشت رفتار و راهبردهای مقابله ای که منجر به سلامت روانی بیشتر می شود، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

امنیت، اخلاق و مسائل حقوقی مشاوره آنلاین

درمان آنلاین که با نام‌های تله‌تراپی، درمان مجازی یا مشاوره اینترنتی/آنلاین نیز شناخته می‌شود، به سرعت در حال گسترش است. از آنجایی که مشاوره آنلاین شامل ارتباط بیمار و درمانگر از طریق رایانه یا دستگاه های تلفن همراه است نه از طریق تعامل چهره به چهره، در این میان مسائل امنیتی حائز اهمیت خواهد بود. علاوه بر این، برخی از نگرانی های اخلاقی و قانونی با درمان آنلاین پیچیده تر می شوند. اگر درمان آنلاین را شروع می کنید، مهم است که بدانید چگونه یک درمانگر یا پلت فرم دیجیتال اطلاعات خصوصی شما را ایمن نگه می دارد و از تمام پروتکل های مناسب پیروی می کند. وبسایت مشاورمود به طور قطع یکی از امن ترین گروه های مشاوره آنلاین را دارد که به شما این اطمینان را می دهد که می توانید در امنیت کامل به مشاوره بپردازید.

اگر در حال درمان هستید، نیازی نیست که نگران افشای اطلاعات مربوط به سلامت جسمی یا روانی، شماره کارت اعتباری خود یا هر یک از جزئیات خصوصی مربوط به خود باشید که ممکن است در طول جلسه به اشتراک بگذارید. به دلیل این نقض بالقوه حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات افراد، هم درمانگران و هم افرادی که به دنبال مشاوره هستند باید از فناوری استفاده شده و هرگونه محدودیت بالقوه ای که ممکن است داشته باشد به طور کامل آگاه باشند. هر دو طرف باید هر کاری که لازم است انجام دهند تا این اطمینان حاصل شود که درمان آنلاین هیچ عامل استرس زا مرتبط با امنیت را در پی نداشته باشد. گروه مشاور مود به شما اطمینان می دهد که تمامی اطلاعات شما بصورت محرمانه حفظ خواهد شد و می توانید با اطمینان خاطر از خدمات مشاوره آنلاین بهره ببرید.

درمان آنلاین می تواند راهی موثر و راحت برای دسترسی به خدمات سلامت روان باشد. اما این بدان معنا نیست که این روش برای همه می تواند مناسب باشد. اینکه آیا درمان آنلاین ممکن است برای شما مناسب باشد یا نه بستگی به وضعیت شما و شدت علائم شما دارد. اگر علاقه مند به امتحان مشاوره آنلاین هستید، قبل از انتخاب خدمات آنلاین درمانی، گزینه های خود را بررسی کنید. نظرات را بخوانید و از پرسیدن سوال نترسید. پیدا کردن درمانگر آنلاین مناسب ممکن است کمی طول بکشد، اما نتیجه ای که از آن حاصل می شود قطعا ارزش تلاش را دارد.

کلام آخر:

اگرچه مشاوره حضوری و چهره به چهره بازخوردی متفاوت دارد اما مزایای مشاوره آنلاین قابل چشم پوشی نیست. برای افرادی که دسترسی به مطب روانشناسان یا مشاوران برایشان سخت است و در مناطق دوردست زندگی می کنند و یا زمان و توانایی لازم برای مشاوره های حضوری ندارند، مشاوره آنلاین آسان ترین راه حل جهت دسترسی به روانشناس و حل مشکل است.

هدیه ای که در ابتدای مقاله گفتم اینجاست!😉

شما میتوانید هرآنچه سوال و یا مشکلی دارید را در پایین صفحه و در قسمت ” دیدگاهتان را بنویسید ” برای ما قرار دهید و بصورت کاملا رایگان جواب سوال خود را دریافت کنید❤

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۴.۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

33 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید.
  من یه دختر شانزده ساله هستم و به یکی از دخترهای مدرسمون حس خیلی خوبی دارم. به طوری که دوست دارم باهاش ارتباط برقرار کنم باهم حرف بزنیم و میشه گفت دوست دارم باهاش صمیمی بشم ولی واقعا نمیتونم….
  بهش به صورت مجازی گفتم که حس خوبی بهش دارم و باهم آشنا شدیم ولی نمیدونم چطور باهاش صمیمی شم
  من خیلی درونگرا هستم ولی دوستی های خوبی داشتم ولی همه دوستی ها نویسنده بقیه شروع میشد و من بلد نیستم چطور روابطمو باهاش افزایش بدم میترسم اصن نخاد صمیمی باشیم ویا موجب آزارش بشم اگه میتونید به سوالم پاسخ بدید ممنونم

 2. سلام
  اون روزیکه کات کردیم گفتش تلافی میکنم ولی همش تو کارام دخالت میکنه و دوست داره از کارام سر در بیاره و با اونایی که حرف میزنم و دوست داره بشناسه و باهاشون حرف میزنه الانم که دلم براش تنگ میشه بهش میگم یا یه آهنگ براش میفرستم سرد جواب میده ممکنه دوستم داشته باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *