مشاورمود

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟(بایدها و نبایدهای ازدواج)

با چه کسانی ازدواج نکنیم - مشاورمود

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟(بایدها و نبایدهای ازدواج)

به طور قطع ازدواج با فرد نامناسب زندگی فردی و اجتماعی شما را به نابودی می کشد؛ زیرا ازدواج جزء بزرگترین و مهمترین تصمیمات زندگی هر انسان است. اگر انتخاب همسر با دقت انجام نشود مشکلات زیادی را بوجود می آورد. بسیاری از مراجعین سایت مشاورمود این سوال را می پرسند که با چه کسانی ازدواج نکنیم؛ یا ازدواج با چه کسانی اشتباه است؟ به همین دلیل یکی از بحث های همیشگی در قسمت مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج، موضوع مهم شناخت افراد نامناسب برای ازدواج می باشد. اگر شما هم تصمیم به آشنایی با مشکلات زوجین با ویژگی های نامطلوب و نامناسب افراد برای ازدواج را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه ما باشید.

مشاوره ازدواج

افراد نامناسب برای ازدواج چه کسانی هستند؟

اصولا اینکه با چه کسانی ازدواج نکنیم به عوامل زیادی بستگی دارد. گاهی می بینیم که خانم یا آقایی همسرش یکی از ویژگی هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم؛ را دارد و چندین سال است که زندگی مشترک مطلوبی در کنار هم دارند، اما این همه ماجرا نیست!

انسان ها دارای ویژگی های فردی متفاوتی هستند و هر کس هدف های مشخصی در زندگی دارد. به همین خاطر نباید ظاهر زندگی مردم را برای ارزیابی انتخاب خود در زندگی مخصوصا معیار انتخاب همسر قرار دهید. اکنون به چند ویژگی افرادی که مناسب ازدواج نیستند میپردازیم، با مشاورمود همراه باشید.

خصوصیات افراد نامناسب برای ازدواج

اولین خصوصیت افراد نامناسب برای ازدواج، اعتیاد است. اعتیاد درباره هر فعالیت افراطی از جمله غذا، سکس، الکل، مواد مخدر، پورن، قمار بازی یا بازی‌ های کامپیوتری خطرناک است که زندگی و رفاه افراد را بر هم می زند. با توجه به جلسات مشاوره ترک اعتیاد، اعتیاد خیلی نامحسوس و آهسته زندگی فرد معتاد را تحت تاثیر، خود قرار می دهد و جایی برای افراد یا فعالیت های مطلوب دیگر باقی نمی گذارد. اعتیاد در واقع چیزی نیست که به راحتی تصمیم بگیرید و بتوانید از آن دور شوید، چون ریشه های آن همیشه عمیق و گسترده است.

انسان های فریب کار برای ازدواج اصلا مناسب نیستند. برای مثال خانمی با آقایی آشنا می‌ شود که درباره موضوعات کوچک دائما دروغ می گوید؛ مثل ساعات کاری خود و مقدار موجودی که در کارت بانکی خود دارد را، بی دلیل مخفی می کند یا درباره آن دروغ می گوید. گاهی ممکن است حتی در مورد محل زندگی یا دوستانی که با آنها رفت و آمد می کند هم دروغ بگوید. زندگی با این آدمها بسیار سخت است چرا که همیشه موضوعی برای شگفت زده کردن شما دارند؛ و ممکن است دارای نشانه های عشق دروغین باشند. مسلما ازدواج با افراد پنهان کار می تواند پیامدهای منفی برایتان داشته باشد.

بیشتر بدانید :   صفر تا صد ازدواج سفید

افراد نامناسب برای ازدواج

افراد سوء استفاده گر چطور به شما لطمه می زنند؟

سوء استفاده کردن از افراد اشکال مختلفی دارد. سوء استفاده ممکن است به شکل سوء استفاده عاطفی و روحی باشد.نوع دیگر سوء استفاده را می توان سوء استفاده جنسی و یا سوء استفاده معنوی و ضربه به معنویات زندگی شخص دانست. در این رابطه ها معمولا یک شخص از قدرت یا موقعیت خود، در جهت کنترل و صدمه زدن به پارتنر خود استفاده می کند. این انسان ها معمولا خواسته های خود را به نیازهای شما ترجیح می دهند و تا وقتی که برایشان منفعتی داشته باشید با شما ادامه می دهند؛ اما در صورتی که منفعتی در کار نباشد تغییر رفتار داده و یا شما را ترک می کنند.

افرادی که هیچ وقت در دسترس نیستند. از بزرگ‌ ترین و مضر ترین ویژگی هایی که در روابط ناسالم و یا سمی وجود دارد، این ویژگی منفور است، زیرا به اندازه بقیه مشخص نیست و فهمیدن آن دشوار است.

کسانی که از نظر عاطفی هیچ وقت در دسترس نیستند معمولا در رابطه مشارکتی ندارند و یا درگیر رابطه نمی شوند. این فرد اغلب توسط عوامل دیگر منحرف می شود، چیزی (یا کسی) تمرکز او را از رابطه با شما دور می کند. این کیس ها برای ازدواج اصلا مناسب نیستند زیرا شما نمی توانید روی آن ها حساب باز کنید و همیشه عذری برای نبودن دارند.

ازدواج با خودشیفته ها و افراد بی منطق ممنوع

خودشیفته ها در یک ازدواج سالم و مطلوب، هر دو نفر به یک اندازه به یکدیگر عشق می‌ ورزند و خدمت می‌ کنند؛ اما خود شیفته کسی است که چنان در خود غرق است که توانایی توجه به شخص دیگری را ندارد. تصویر ذهنی این دسته افراد این است که محور همه چیز من هستم و من باید در اولویت همه باشم. افراد دارای اختلال شخصیت خودشیفته به جای اینکه شریک زندگی خود را در اولویت قرار دهند، فقط بر اساس چیزی که برای خودشان بهتر است تصمیم گیری و برنامه ریزی می کنند. با توضیح ویژگی های افراد خودشیفته اکنون به احتمال قوی می دانید که با چه افرادی نباید ازدواج کنید و چرا ما توصیه می کنیم از خدمات مشاوره ازدواج و مشاوره آنلاین ما استفاده کنید.

آدم های بی منطق مناسب ازدواج نیستند؛ بین دو نفر چیزهای مشترک زیادی وجود دارد که غیر قابل‌ انکار است، ولی در مواقع عدم تفاهم غیر ممکن است که بتوانید او را متوجه اشتباه و یا سوء تعبیرش کنید. خلاصه که مرغ این افراد یک پا دارد و همیشه میخواهند حرف خودشان را به کرسی بنشانند.

ازدواج با فرد عجول هم اصلا مناسب نیست. این دسته در همه امور عجله دارند. حتی در آشنایی و نزدیک شدن به شما! برای مثال در جلسه دوم دیدارتان او سوییچ اتومبیلش را به شما می دهد و یا ریزترین مسائل شخصی خانوادگی اش را به شما می گوید. گاهی هم اصرار دارد کارت حساب او را داشته باشید. در این صورت قدرتی به شما می گوید که باید عقب برگردید و واقعا همینطور است! انسان عجول بدون شک در گروه افراد نامناسب برای ازدواج قرار دارد.

بیشتر بدانید :   مهمترین معیارهای انتخاب همسر+نکات طلایی انتخاب همسر

با چه کسانی ازدواج نکنیم

افراد منتقد گزینه خوبی هستند؟

در پاسخ این سوال که با چه کسانی ازدواج نکنیم به افراد منتقد می رسیم. این افراد همیشه موضوعی برای نقد کردن و به قول خودمان کل کل کردن پیدا می کنند. اغلب نظر شما درباره چیزی که واقعاً اتفاق افتاده، مورد نقد قرار می گیرد و همیشه از شما جواب قانع کننده می خواهند. گاهی هم قضاوت او همچنان ادامه دارد و در مدت طولانی هیچکس دوست ندارد که با یک شخصیت منتقد ارتباط داشته باشد.

افراد وابسته برای ازدواج مناسب نیستند؛ از گردش آخر هفته تا رنگ لباس، هر چیزی که شما پیشنهاد دهید قبول است و حرفی روی حرف شما نخواهد زد. در هیچ موقعیتی شما را تنها نمی گذارد. در ازدواج های مطلوب معمولا شریکی می خواهند که در زندگی پررنگ باشد، نه کسی که در گوشه ای نشسته و اجازه می دهد شما در هر تصمیمی پیش گام شوید. ممکن است فکر کنید بد نیست همسرتان روی حرف شما حرف نزند (به خصوص در آقایان این حس بیشتر است) ولی بعد از مدتی یک زندگی کسالت بار و یک طرفه نصیبتان میشود که هیچ راه پیشرفتی در آن نیست.

دائما شغلش را تغییر می دهد. کسی که می خواهد شغلش را عوض کند و یا دنبال تغییر شغلش برای پیشرفت کاری است را از دست ندهید، ولی اگر شخصی دائماً بیکار است؛ و هر از چند گاهی اخراج می شود یا شغل خود را عوض می کند، ممکن است مشکل بزرگ تری داشته باشد که شما از آن بی خبر هستید.

کسی که بیش از حد واکنش نشان می دهد. بحث ها و اختلاف نظرها مسلما در هر رابطه سالمی اتفاق می افتد. شما به کسی نیاز دارید که این اختلاف را خاتمه دهد نه کسی که با کمترین اشاره ای به اختلاف نظر برسید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا به این سوال که با چه کسانی ازدواج نکنیم، پاسخ دهیم. از آن جایی که موضوع ازدواج یک بحث بسیار حیاتی و مهم بهتر است قبل از هر اقدامی با یک مشاوره ازدواج جلسه ای داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *