مشاورمود

نکات طلایی در مورد اهمیت ظاهر در ازدواج

اهمیت ظاهر در ازدواج - مشاورمود

نکات طلایی در مورد اهمیت ظاهر در ازدواج

مقدمه ای بر اهمیت ظاهر در ازدواج

امروز می‌خواهیم به کمک تیم مشاورمود در مورد اهمیت ظاهر در ازدواج با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. ازدواج یکی از مهم ترین گام هایی است که انسان در زندگی خود برمی‌دارد. معمولا افراد در سنین مختلف معیارهای گوناگونی را در ذهن خود برای انتخاب همسر پرورش می دهند. زمانی که انسان در سنین پایین تر قرار دارد ظاهر خوب یکی از مهم ترین ملاک هایی است که برای انتخاب شریک آینده ی خود در نظر می گیرد. غالبا با افزایش سن و کسب تجربیات جدید معیارهای انتخاب همسر نیز دچار تغییر و تحول می شوند. معیارهای ازدواج معمولا به ظاهر، ثروت، موقعیت اجتماعی، شخصیت، تحصیلات، شغل خوب و خانواده بستگی دارند.

اهمیت ظاهر در ازدواج یک موضوع مهم است. اگر نگاهی به اینترنت بیندازید فهرست بالابلندی از فاکتورهای گوناگون را پیدا خواهید کرد‌‌. زوج های زیادی وجود دارند که در نگاه دیگران هیچ گونه سنخیت ظاهری با یکدیگر ندارند‌. اما در زندگی مشترک خود بسیار موفق و خوشبخت هستند. نمی توانیم اهمیت ظاهر فیزیکی از جمله اختلاف قد در ازدواج را در دنیای امروز انکار کنیم اما باید بدانیم که ظاهر تضمین کننده ی خوشبختی نیست. در ادامه قصد داریم معیارهایی را معرفی کنیم که می توانند تا حد زیادی خوشبختی واقعی را در زندگی تضمین کنند. در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید.

The importance of appearance in marriage3

ویژگی های ازدواج خوب

قبل از بحث اهمیت ظاهر در ازدواج ویژگی های ازدواج خوب را بررسی می کنیم. متاسفانه این روزها از بین ازدواج هایی که صورت می گیرند، شاهد تعداد زیادی طلاق عاطفی و یا جدایی هستیم. برای اینکه یک رابطه به جدایی نرسد باید از آغاز به برخی از مسائل توجه داشته باشیم. اولین عنصری که می‌تواند یک ازدواج موفق را شکل دهد ازدواج با اراده ی خود فرد است. متاسفانه در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که همچنان کسانی هستند که تن به ازدواج های اجباری می دهند. این ازدواج های اجباری در غالب اوقات همراه با خشونت های خانگی و طلاق خواهند بود. زوجین در ازدواج باید همدلی را سرلوحه ی زندگی قرار دهند. همدلی به معنی توانایی برقراری ارتباط با احساسات دیگری است.

در زندگی مشترک برای درک نیازها و احساسات طرف مقابل باید بتوانید که خود را جای او قرار دهید. پویایی هر ازدواجی منوط به درک متقابل طرفین از یکدیگر است. البته حواستان باشد که منظور ما از همدلی داشتن تجربه ی مشابه و مشترک نیست. همین که شرایط طرف مقابل در هنگام سختی درک شود کافی است. به جای این که معیارهای ظاهری را در ازدواج خود اولویت قرار دهید، بهتر است که بخشش را یاد بگیرید. بخشش یکی از ویژگی هایی است که باعث پایداری تمامی روابط، حتی روابط خارج از ازدواج هم می شود. ازدواج مثل یک سفر ناشناخته است‌.‌ هر کدام از شریک های زندگی می توانند در طول زمان خطاهایی را مرتکب شوند.

بخشش را جایگزین اهمیت ظاهر در ازدواج کنید

سعی کنید بخشش را جایگزین اهمیت ظاهر در ازدواج کنید. یکی از موهبت هایی که می‌تواند در روابط عاطفی پایداری را با خود به همراه بیاورد بخشیدن خطاها و نادیده گرفتن آن ها است. البته برداشت اشتباه نکنید. منظور ما این نیست که شریک عاطفی خود را به خطا کردن و بخشیده شدن عادت دهید. بلکه باید به درستی تفکیک مرزهای باریک بین اهمیت ندادن و بخشیدن را تشخیص دهید. گاهی اوقات افراد به دلیل وابستگی افراطی خطاهای مکرر طرف مقابل را می بخشند تا او را به هیچ عنوان از دست ندهند. ما هرگز چنین برخوردی را پیشنهاد نمی‌کنیم. صداقت از دیگر مواردی است که به جای توجه به ظاهر باید آن را در اولویت قرار دهید. پایه و اساس آغاز روابط عاطفی موفق صداقت از ابتدا تا انتهای مسیر است. صداقت در طول زمان آجرهای بنای ازدواج موفق را می سازد.

بیشتر بدانید :   با چه کسانی ازدواج نکنیم؟(بایدها و نبایدهای ازدواج)

صمیمیت را در روابط عاطفی خود فراموش نکنید. صمیمیت در هر شکلی اعم از فیزیکی، روانی و عاطفی بسیار اهمیت دارد. از نظر روان شناختی صمیمیت را می توان احساس راحتی در بیان کردن عواطف و احساسات دانست. زمانی که می توانید به یک گفت و گوی عمیق با شریک زندگی خود بپردازید، در واقع صمیمیت زیادی مابین شما وجود دارد. در زندگی زناشویی این صمیمیت در سطح جنسی نیز لازم است که وجود داشته باشد. زوج هایی که در زندگی مشترک به صورت افراطی به دنبال برقراری رابطه ی جنسی هستند، پیش بینی می شود که یک نیاز مهم عاطفی در درون آن‌ها تشنه مانده است. این نیاز عاطفی تشنه مانده ناشی از عدم وجود صمیمیت کافی بین طرفین است.

ظاهر و ازدواج

به جای اهمیت ظاهر در ازدواج به دنبال ارزش های مشترک باشید

به جای اهمیت ظاهر در ازدواج بهتر است که ارزش های مشترک همدیگر را شناسایی کنید. البته برای اینکه این کار را انجام دهید در وهله‌ی اول باید به خودشناسی برسید. بسیاری از افراد با وجود اینکه قصد ازدواج و زندگی مشترک دارند، همچنان ارزش های اصلی زندگی خود را نمی شناسند. بهتر است با خودتان صادق باشید‌ و ارزش های مهم زندگی‌تان را لیست کنید. در این مرحله استفاده از مشاوره ازدواج یکی از بهترین کارا است. برخی از افراد معتقدند که صداقت، وفاداری و… جزء ارزش هایی هستند که باید به عنوان معیار انتخاب همسر در نظر گرفته شوند. اگر بخواهید تحت تاثیر نظر دیگران معیارهای شعاری برای شروع زندگی مشترک انتخاب کنید موفق نخواهید شد‌. مثلا اگر ظاهر فرد برایتان مهم است نمی توانید صرفا به دلیل وجود صداقت در  طرف مقابل به او وفادار بمانید‌.

به همین جهت است که می گوییم بهتر است حداقل به خودتان راست بگویید. انسان ذاتا عاشق بهترین ها و زیباترین ها است. به هیچ عنوان نمی توانیم منکر اهمیت زیبایی ظاهری شویم. تنها مسئله این است که نباید به صورت افراطی بر روی همین یک ویژگی تمرکز کنیم. یک ظاهر معقول، متعارف و استاندارد اتفاقا خیلی هم خوب است. اما در کنار این ظاهر خوب ویژگی های مهم دیگری هم وجود دارند که بسیار با اهمیت هستند. زیباترین فرد را هم اگر انتخاب کنید، در طول زندگی مشترک علاوه بر زیبایی او به صبوری، صداقت و وفاداری هم نیاز خواهید داشت. صرفا یک ظاهر زیبا نمی تواند فرزندان شما را به شیوه ای مطلوب تربیت کند. به همین جهت فرصت را از دست ندهید و همین حالا معیارها و ارزش های مهم زندگی خود را روی کاغذ بیاورید.

بیشتر بدانید :   مشکلات ازدواج در سن پایین(سن مناسب ازدوج چیست)

فضای مجازی عاملی برای اهمیت ظاهر در ازدواج

تا اینجا در خصوص اهمیت ظاهر در ازدواج مسائلی را بیان کردیم. به طور خلاصه به این نتیجه رسیدیم که زیبایی ظاهری می‌تواند یکی از فاکتورهای ازدواج باشد. اما این زیبایی باید در کنار سایر ویژگی ها مثل صداقت، وفاداری، تحصیلات، شغل و… در نظر گرفته شود. اهمیت افراطی به ظاهر طرف مقابل در ازدواج، ممکن است رابطه را با شکست مواجه کند. برای این که زندگی خوبی با همسر خود داشته باشید باید ارتباط عاطفی بین خودتان را حفظ کنید.

فضای مجازی عاملی برای اهمیت ظاهر در ازدواج محسوب می‌شود. یکی از معضلاتی که در دنیای امروز معیارهای یک ارتباط سالم را عوض کرده، ویژگی های ظاهری است. متاسفانه این روزها اگر سری به فضای مجازی بزنید متوجه می شوید که دلیل دلسردی جوانان امروزی از ازدواج چیست. در رسانه های مختلف، سینما و… شاهد نشان دادن زیبایی های ظاهری به صورت کاملا اغراق شده هستیم. نوجوانان و جوانان که عمده ی مخاطبین این شبکه ها را تشکیل می دهند، ملاک های زیبایی در ذهنشان مطابق با آن چه که در رسانه ها می بینند تغییر می کند. پسران به دنبال زنانی با ظاهر و اندام بازیگران و مدل های مشهور دنیا هستند. دختران هم یک زندگی رویایی شبیه به آن چه در فیلم ها می بینند را می خواهند.

ویژگی های ازدواج خوب - مشاورمود

سخن پایانی

تا اینجا سعی کردیم در خصوص اهمیت ظاهر در ازدواج تمامی نکات را بیان کنیم. این که انسان همیشه برای داشتن بهترین ها تلاش کند هیچ اشکالی ندارد. اتفاقا می‌تواند منجر به ایجاد یک روند مثبت در زندگی فرد شود. اما مسئله این است که در دنیای مدرن ارزش ها عوض شده اند. به عنوان یک دختر یا پسر تا می توانید به سلامت جسمی و روحی خود رسیدگی کنید. به جای معیارهای تقلبی و ظاهری، سلامت در هر دو بعد را مورد توجه قرار دهید. برای انتخاب یک همسر خوب نیازی نیست که از خودگذشتگی نشان دهید و معیارهای خود را فدا کنید. اگر می خواهید ببینید که آیا معیارهای ذهنی شما می توانند تضمین کننده ی خوشبختی در زندگی مشترک باشند، حتما از یک روانشناس کمک بگیرید‌. ما با فراهم کردن امکان مشاوره روانشناسی این فرصت را برایتان فراهم کرده ایم تا در حل مشکلات کنار شما باشیم. اگر امکان مشاوره حضوری برایتان وجود ندارد، از مشاوره آنلاین ما استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *