مشاورمود

ویژگی های ازدواج با افراد درونگرا

ویژگی های ازدواج با افراد درونگرا

درونگرایی و ازدواج با افراد درونگرا

اگر نگاهی به ازدواج با افراد درونگرا بیندازیم متوجه خواهیم شد که این افراد چه ویژگی‌هایی دارند. قبل از اینکه به ویژگی این افراد اشاره کنیم باید شخصیت افراد را یک طیف در نظر بگیریم؛ بنابراین یک سر طیف برونگرایی قرار دارد و در سر دیگر درونگرایی قرار می‌گیرد. اگر از میان طیف دور شویم، نمره برونگرایی و درونگرایی افزایش می‌یابد. هر چقدر به میان طیف نزدیک‌تر شویم، نمره برونگرایی و درونگرایی شخص کاهش پیدا می‌کند.

به یاد داشته باشید که برای به دست آوردن و اندازه گیری نمره برونگرایی و درونگرایی، تست شخصیت وجود دارد. اما با مشاهده ویژگی شخصیتی اشخاص نیز می‌توان تا حد زیادی به برونگرایی و درونگرایی پی برد.

افرادی که شخصیتی درونگرا دارند، بیشتر روی احساسات درونی خویش متمرکز می‌شوند. بهتر است بدانید برونگرا بودن و درونگرا بودن ژنتیکی می‌باشد. اما با گذشت زمان میزان برونگرا و درونگرا بودن افراد با تغییر روبه‌رو می‌شود. عوامل محیطی و بیرونی در ایجاد این ویژگی بسیار تأثیرگذار است.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که رفتار یک انسان درونگرا ارتباط مستقیم با اضطراب اجتماعی دارد. اما فراموش نکنید که این یک باور کاملاً غلط می‌باشد. درونگرا بودن یک نقص شخصیتی نیست. شما می‌توانید از درون تغییر کنید و به یک فرد برونگرا تبدیل شوید.

این روزها مشاوره آنلاین یکی از بهترین راه‌های ارتباط با مشاوران می‌باشد. شما می‌توانید بدون محدودیت های مکانی و جغرافیایی با بهترین مشاوران ارتباط برقرار کرده و مشاوره روانشناسی دریافت کنید. گروه مشاورمود را می‌توان یکی از بهترین تیم‌های تخصصی در این حوزه به شمار آورد.

ازدواج با افراد درونگرا

ویژگی های اشخاص درونگرا

برای ازدواج با افراد درونگرا باید به ویژگی های این افراد توجه کنید.

 1. افراد درونگرا پیش از اینکه صحبت کنند، فکر می‌کنند. معمولاً این افراد هنگام صحبت کردن احساس عدم امنیت می‌کنند. آن‌ها با دقت به حرف‌ها گوش می‌کنند؛ بنابراین آن‌ها کلمات خود را بسیار دقیق انتخاب می‌نمایند. زمانی این افراد لب به سخن باز می‌کنند که واقعاً حرفی برای گفتن داشته باشند. هم چنین کیفیت کلماتی که از زبان یک فرد درونگرا می‌شنوید، بسیار بیشتر از اشخاص برونگرا می‌باشد.
 2. افراد درونگرا مهارت های شنیداری فوق‌العاده‌ای دارند. علاوه بر این ویژگی، آن‌ها قدرت مشاهده خوبی نیز دارند. ناظر بودن یکی از ویژگی‌هایی می‌باشد که افراد درونگرا بتوانند با دقت بیشتر به چهره و زبان بدن دیگران توجه کنند. به همین علت این افراد سریع‌تر متوجه می‌شوند که یک فرد چه احساسی دارد.
 3. افراد درونگرا شنونده‌های بسیار خوبی هستند. همین علت باعث شده است تا آن‌ها متمایز باشند. نقطه قوت آن‌ها، گوش‌دادن مداوم می‌باشد. به همین علت آن‌ها بین دوستان و آشنایان از محبوبیت فراوانی برخوردار هستند. افراد درونگرا اطلاعات خود را به طور داخلی و درونی پردازش می‌نمایند. این توانایی بالا و ویژه به آن‌ها کمک می‌کند تا دیگران را بهتر بفهمند و به اطرافیان خود پاسخ مناسبی دهند. هم چنین این افراد بسیار صبور هستند و درک بالایی از نیازها و نگرانی دیگران دارند.خصوصیات افراد درونگرا اگر قصد ازدواج با افراد درونگرا را دارید باید به خصوصیات اخلاقی این افراد توجه لازم را داشته باشید:
  1. با دقت کافی کار می‌کنند و بسیار باوجدان هستند.
  2. از خلاقیت بسیار بالایی برخوردار هستند و تخیل قوی دارند.
  3. علاقه دارند که وقت خود را به تنهایی سپری کنند.
  4. این افراد می‌توانند یک نابغه باشند.
  5. دوستان کم اما قابل اعتمادی دارند.
  6. به مشکلات خود فکر می‌کنند و مدام سعی می‌کنند راه حل درستی برای حل مشکلات خود داشته باشند.
بیشتر بدانید :   دلایل ترس از ازدواج|روش های مقابله با آن

نگاهی به ازدواج با افراد درونگرا

ازدواج با افراد درونگرا سختی‌های خود را دارد. این افراد بیشتر از آنکه بخواهند در جمع حضور داشته باشند، تمایل به تنهایی و سکوت دارند. افراد درونگرا ترجیح می‌دهند تعطیلات آخر هفته را در خانه بمانند و فیلم ببینند و استراحت کنند.

مسئله‌ای که بسیار مهم است و باید به آن اهمیت داد، توانایی پذیرش تفاوت‌ها می‌باشد. اگر شما نسبت به تغییرات بسیار حساس هستید، پس باید با کسی ازدواج کنید که توانایی درک متقابل داشته باشد. این شخص باید اهل گفت و گو باشد و شخصیت او نزدیک به شما باشد. برای ازدواج با افراد درونگرا باید حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید که طرف مقابل شما رفتار مسالمت‌آمیز داشته باشد و یکدیگر را درک کنند.

یافتن کسی که به طور دقیق شبیه به شما باشد کار سخت و غیر ممکنی می‌باشد؛ بنابراین گاهی اوقات تفاوت‌ها می‌تواند باعث شود که طرفین ضعف‌های یک دیگر را جبران نمایند. اما باید در نظر داشته باشید گاهی تفاوت زیاد در بین افراد درونگرا باعث می‌شود با شکست رو به رو شوید. در این شرایط یکی از زوجین باید از خواسته‌های خود چشم پوشی کند.

Marry introverts2 e1646748031553

روش های پیشگیری از مشکلات ازدواج با افراد درونگرا

برای ازدواج با افراد درونگرا نیاز به. شناخت درست و صحیح وجود دارد. شناخت دقیق به پیشگیری از مشکلات کمک فراوانی می‌کند. سعی کنید برای ازدواج خیلی عجله نکنید، با تعامل و گفت و گوی بیشتر می‌توانید زندگی توأم با آرامشی برای خود بسازید.

به یاد داشته باشید اگر پس از ازدواج با این تفاوت‌های شخصیتی رو به رو شدید، می‌تواند با نحوه مسالمت‌آمیز اختلافات را حل کنید. هم چنین کمک یک مشاوره خوب را نباید نادیده گرفت. به یاد داشته باشید که راهنمایی لازم توسط یک زوج درمانگر و مشاوره خانواده می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. علاوه بر این می‌تواند تا حد زیادی مشکل شما را حل نماید.

ازدواج با افراد درونگرا و مزایای آن

از مزایای ازدواج با افراد درونگرا می‌توان به شنونده بودن آن‌ها اشاره کرد. زیرا فرد درونگرا می‌تواند شنونده بسیار خوبی باشد. علاوه بر این او بسیار صبور می‌باشد و می‌تواند زمینه رشد را فراهم کند. اگر هر دو طرف مشکلات یک رابطه را حل کنند، رابطه بسیار بهتر می‌شود. به یاد داشته باشید که استحکام خانواده به درک متقابل بستگی دارد.

بیشتر بدانید :   صفر تا صد ازدواج سفید

از دیگر مزایای ازدواج با این افراد می‌توان به دقت بالای آن‌ها اشاره کرد. افراد درونگرا بسیار دقیق هستند و در کارهای خود نظم بسیار زیادی دارند. این خصوصیت باعث می‌شود به رشد طرف مقابل کمک زیادی کند. هم چنین داشتن یک همسر درونگرا می‌تواند باعث آرامش بیشتر شود.

از مزایای ازدواج با افراد درونگرا می‌توان به همکاری دو طرف در امور مختلف اشاره کرد. به یاد داشته باشید که وقتی همسر درونگرا خسته است همسرش می‌تواند در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کند. علاوه بر این اداره امور را به دست گیرد. به این ترتیب زندگی با یک فرد درونگرا آسان می شود. اگر یک فرد درونگرا با یک فرد برونگرا ازدواج کند، زندگی شگفت انگیزی خواهند داشت. زیرا دو نفر روحیه متفاوتی دارند و به یک دیگر برای رشد بهتر کمک خواهند کرد. فرد درونگرا به همسر خود که برونگرا می‌باشد این اجازه را می‌دهد که در فعالیت های اجتماعی شرکت کند. علاوه بر این افراد درونگرا از این که همسرشان مورد توجه قرار می‌گیرند، بسیار لذت می‌برند.

Marry introverts3 e1646748131593

ازدواج با افراد درونگرا و معایب آن

از معایب ازدواج با افراد درونگرا می‌توان به جر و بحث های زیاد آن‌ها اشاره کرد. افراد درونگرا عاشق سکوت هستند و افراد برونگرا از شلوغی لذت می‌برند. درونگراها به نور و صداها حساس هستند. یک فرد درونگرا برای اینکه آرامش بیشتری داشته باشد باید اتاقی جداگانه داشته باشد تا بتواند در آن فضا با آرامش کار کند. علاوه بر این مکان یک فرد درونگرا باید ساکت و دنج باشد. اگر همسر او برونگرا می‌باشد باید فضایی مختص خود داشته باشد که اگر به سروصدا نیاز دارد در آن محیط باشد.

یکی از معایب ازدواج با افراد درونگرا این است که باید همیشه فاصله را حفظ کنید و در مورد تصمیم‌ها زیاد او را سؤال پیچ نکنید. گاهی اوقات افراد درونگرا نیاز به تنهایی و خلوت خودشان دارند، اما همسرشان از این موضوع ناراحت می‌شوند؛ بنابراین در این مواقع باید کمی وقت به همسر خود زمان دهید. فرد درونگرا از تنهایی خودش لذت می‌برد اما گاهی همسرش از گفت و گو های طولانی لذت می‌برد. به عبارت دیگر این روش، ابراز عشق افراد برونگرا محسوب می شود که ممکن است به سماجت سوءبرداشت شود. اگر با یک فرد درونگرا ازدواج کنید باید با او صبورانه رفتار کنید. راه حل مفید برای ارتباط با این افراد سازش می‌باشد. سازش باعث می شود که پیوند میان یک فرد درونگرا با همسر خود تقویت شود.

مشاورمود با استفاده از بهترین متخصصان و ارائه خدمات روانشناسی، مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده قدم‌های مؤثری در کاهش مشکلات ازدواج با افراد درونگرا و همچنین بهبود روابط زوجین برداشته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *