مشاورمود

تاثیر و اهمیت اختلاف قد در ازدواج

اختلاف قد در ازدواج-مشاورمود

تاثیر و اهمیت اختلاف قد در ازدواج

همه چیز درباره اختلاف قد در ازدواج

چه اطلاعاتی در خصوص تاثیر اختلاف قد در ازدواج دختر و پسر دارید؟ همه زنان و مردان مجرد پیش از ازدواج اگر در رابطه با معیارهای شان برای انتخاب همسر از آنان سوال شود قطعا لیست بلند بالایی را ارائه خواهند داد. ‌این معیارها اغلب حول مسائل اخلاقی و البته ظاهری خواهد چرخید. ظاهر، دین، مذهب، اعتقادات، خانواده و اخلاق مهم ترین این معیارها می باشند. با تمامی این اوصاف گاهی اوقات اختلاف قد در ازدواج نقش مهمی را ایفا می کند. درست با غلط بودن این معیارها و در اولویت قرار دادن هر کدام را ّتنها با انجام مشاوره در مشاورمود می توان در یافت. حال سوال مهم این است که آیا اختلاف قد در ازدواج می تواند در انتخاب همسر آینده تاثیر گذار باشد.

هرگز هیچ کس حتی برترین کارشناسان فعال در حوزه خانواده و ازدواج قادر نخواهند بود جواب مستقیم و مشخصی به این پرسش بدهند. زیرا این موضوع امری کاملا سلیقه ای می باشد. با این حال افرادی که در انتخاب همسر آینده خود با چنین موردی روبه رو هستند می توانند برای درک بهتر موضوع و رهایی از دودلی به مرکز مشاورمود که یکی از برترین موسسه ها و مراکز مشاوره ازدواج می باشد مراجعه نمایند و از تجربیات و دانش مشاوران مجرب این مرکز استفاده نمایند.

درستی و نادرستی معیار اختلاف قد در ازدواج

هر یک از افرادی که مشاوره هایی درباره تاثیر اختلاف قد در انتخاب همسر را انجام داده اند به این قناعت خواهند رسید که اختلاف قد در ازدواج، موضوعی کاملا سلیقه ای و خصوصی می باشد که ممکن است برای برخی بسیار پر اهمیت و برای برخی دیگر مسئله ای بسیار عادی و پیش پا افتاده تلقی شود. اما باید دانست که ویژگی های ظاهری از جمله قد فاکتوری است که از طرف جامعه مورد انتقاد های شدید قرار خواهد گرفت. برای مثال: در خصوص مبحث اختلاف قد در ازدواج ما ایرانیان بر این باوریم که قد مرد باید یک سروگردن از همسرش بلندتر باشد و متاسفانه هنوز بلند قد بودن زن از مرد را جالب نمی دانند و بسیاری مواقع زوج هایی که زن از مرد بلند قد تر بوده است مورد تمسخر اطرافیان قرار گرفته اند.

اختلاف قد در ازدواج

ملاک هایی تاثیر گذار در ازدواج

دختران و پسرانی که جهت دریافت مشاوره به مراکز و یا موسسه های مختلف مراجعه می نمایند ملاک های انتخاب همسر را در مواردی بیان نموده اند. اغلب آن ها در جریان مشاوره های خود چنین بیان کرده اند که در هر حالتی مرد باید بلندتر از زن باشد و یا این که زن اگر کوتاه تر از مرد باشد مشکلی به وجود نخواهد آمد. سخنانی از این دست و بسیاری دیگر در میان مراجعه کننده گان به وفور دیده می شود. طبق این اظهارات قد بلند مرد در مقایسه با قد زن امری است که تقریبا مورد پسند بسیاری از افراد جامعه قرار گرفته است.

تاثیر اختلاف قد در ازدواج در جامعه ما

به گفته کارشناسان و متخصصان هر چند اگر زوجین مسئله اختلاف قد در ازدواج را میان خودتان حل کرده باشند و این موضوع برایشان اهمیت نداشته باشد و آن را فاکتوری مهم در انتخاب همسر به شمار نیاورند اما باز هم نمی توان مسئله ملاک بودن و معیار قرار دادن قد در انتخاب همسر را انکار کرد. زیرا این معیار نیز همانند سایر فاکتورهای انتخاب همسر تاثیر زیادی در ازدواج خواهد داشت. به زبان ساده تر افراد قد بلند راحت تر ازدواج کرده و به قول معروف مورد پسند قرار خواهند گرفت. در حالی که افراد کوتاه قد برای ازدواج و انتخاب همسر قطعا با موانعی روبرو خواهند شد. پس به این نتیجه میرسیم که تاثیر قد در ازدواج حداقل در کشور ما تا حد زیادی خواهد بود.

بیشتر بدانید :   نکات طلایی در مورد اهمیت ظاهر در ازدواج

کوتاه بودن قد آقایان در ازدواج

نقش قد کوتاه آقایان در انتخاب همسر/ اختلاف قد در ازدواج

آیا اختلاف قد در ازدواج به ویژه کوتاه بودن قد آقایان تاثیری در روند ازدواج دارد؟ محققان و کارشناسان زیادی در سراسر دنیا که در حوزه خانواده و ازدواج، سالها فعالیت داشته اند با بررسی زندگی زوجین در زمینه کوتاهی قد آقایان در ازدواج و انتخاب همسر به این نتیجه رسیده اند که ازدواج هایی که در آن قد مرد از زن کوتاه تر باشد به نسبت سایر ازدواج های دیگر موفقیت آمیز تر خواهند بود. زیرا در این نوع ازدواج معیارها و فاکتورهای دیگری از طرف زن برای انتخاب همسر مورد توجه قرار گرفته اند.

معیارهایی هم چون اخلاق و رفتار شایسته مرد مهم ترین فاکتور برای شروع یک زندگی به حساب می آید. در حقیقت نباید فاکتورهای ظاهری از جمله قد برای زن اولویت داشته باشند و لازم است او با دیدی باز تر و هوشیارانه تر شریک زندگی خود را انتخاب کند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده در سراسر دنیا، مردانی که دارای قد کوتاه تری باشند مدام در تلاش و تکاپو هستند تا زندگی ایده آل و مناسبی برای همسر و خانواده خود فراهم نمایند.

همچنین این گونه افراد در زمینه درآمد و کسب و کار خستگی ناپذیر عمل خواهند کرد. طبق آماری که از مشاوره آنلاین موسسه ی ما در  خصوص اختلاف قد در ازدواج منتشر کرده شده است، مردان کوتاه قد ترجیح می دهند با زنانی ازدواج نمایند که از لحاظ تحصیلات در سطح پایین تر و همچنین دارای درآمد کم تری باشند. جمع بندی تحقیقات انجام شده از سوی  مراکز متعدد در خصوص مردان کوتاه قد تنها در یک جمله خلاصه شده است و آن این که مردان کوتاه قد با انتخاب زنانی که از لحاظ مالی و شغلی و تحصیلی در سطح پایین تری هستند به نوعی قصد دارند کوتاهی قد و کوچک بودن اندام خود را جبران نمایند. با این وجود متخصصان و روانشناسان خبره ای که در زمینه خانواده و ازدواج سالها تحقیق و بررسی کرده اند زندگی های مشترکی که در آن ها مرد از زن کوتاه تر باشد پایدارتر و متداوم تر از سایر زندگی های مشترک خواهد بود.

تاثیر قد بلند مرد در ازدواج و انتخاب همسر

جالب است که بدانید اکثر مردان قد بلندی که به مراکز متعدد جهت دریافت مشاوره مراجعه نموده اند و مشاوره پیش از ازدواج و یا انتخاب همسر را انجام داده اند تمایل داشته اند با زنانی ازدواج کنند که از لحاظ قدی دارای قد کوتاه تری نسبت به خودشان باشند. یک کارشناس با تجربه در مقاله خود چنین بیان می کند که در کمال تعجب مردان قد بلند هیچ تمایلی به ازدواج با زنان هم قد خود ویا بلندتر از قد خودشان ندارند. زیرا این دسته از مردان می خواهند جذابیت خود را تقویت کرده و زمانی که در کنار همسر خود قرار بگیرند بلندی قد شان بیشتر از هر زمان دیگری به چشم بیاید. همچنین این کارشناس عنوان می کند که این گونه مردان اغلب زنانی با سطح تحصیلات بالا و درآمد بیشتر را برای ازدواج انتخاب خواهند کرد.

بیشتر بدانید :   با چه کسانی ازدواج نکنیم؟(بایدها و نبایدهای ازدواج)

اهمیت اختلاف قد در ازدواج

استاندارد ترین اختلاف قد در ازدواج

قبلا هم به وضوح به این نکته اشاره کردیم که اغلب کارشناسان و متخصصین و روانشناسان مسئله تاثیر اختلاف قد در ازدواج را مسئله ای کاملا سلیقه ای قلمداد می نمایند. با این وجود در علم روانشناسی حد و حدودی برای این امر در نظر گرفته شده است که این حد و حدود نیز به نوبه خود متفاوت خواهد بود.

براساس نظریه ارائه شده در خصوص اختلاف قد در ازدواج، قد ایده آل برای مردان  از دید زنان حدود ۱۸۰ می باشد که آن را نرمال و طبیعی می دانند. بر اساس تحقیقات انجام شده در بسیاری از موسسه های مشاوره ای مختلف که در زمینه تاثیر قد در ازدواج صورت گرفته است اغلب زنان و درصد بالایی از آنان قد را ملاکی مهم برای انتخاب همسر می دانند. این گونه زنان به شدت تمایل دارند تا مردانشان بین ۱۰ تا ۱۵ سانت از خودشان رشید تر باشند. جالب تر آن است که بسیاری از خانم هایی که به مراکز مشاوره خانواده و ازدواج مراجعه نموده اند اختلاف قد میان زن و مرد را ۲۰ سانتی متر ایده آل دانسته اند. در مورد آقایان اما قضیه کاملا متفاوت است. زیرا اغلب مردانی که مشاوره های لازم را قبل و یا بعد از ازدواج انجام داده اند در اظهارات خود بیان کرده اند که بیشتر تمایل به انتخاب همسری داشته و یا دارند که از خودشان کوتاه قد تر باشد. معمولا این مردان قد مابین ۱۶۰ تا ۱۷۰ را برای زنان مناسب و ایده آل می دانند.

علت اصلی تمایل افراد به مردان قد بلند چیست؟/ اختلاف قد در ازدواج

طبق تحقیقاتی که در خصوص اختلاف قد در ازدواج به ویژه مبحث تمایل خانم ها به مردان بلند قد صورت گرفته است ریشه چنین تمایلات قدیمی را تکامل انسان معرفی کرده اند. علاوه بر این قریب به اتفاق افرادی که مشاوره انجام داده اند مستقیم و یا غیر مستقیم به باهوش بودن مردان قد بلند اشاره کرده اند و به طور مشخص تر به هوش بالای آن ها در زمینه های اقتصادی اعتقاد راسخ داشته اند. حال وجود این باورهای قدیمی در کنار احساس مردانگی و احساس قدرت بیشتر در مردان بلند قد و داشتن حس افزایش اعتماد به نفس در آن ها سبب شده است مردان بلند قد راحت تر از مردان کوتاه قد ازدواج نموده و در مقابل دختران نیز تمایل بیشتری برای ازدواج با آن ها از خود نشان دهند. با این وجود نباید این نکته را فراموش کرد که پسران کوتاه قد به دلیل اقدام دیر هنگام برای ازدواج به پختگی فکری لازم  برای تشکیل زندگی مشترک رسیده و در نتیجه گزینه ای ایده آل برای ازدواج می باشند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲۳ میانگین: ۴.۷]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *