مشاورمود

چگونه همسر خوبی باشیم؟

چگونه همسر خوبی باشیم - مشاورمود

چگونه همسر خوبی باشیم؟

چگونه همسر خوبی باشیم؟ جواب این سوال ساده، اما عمل کردن به آن سخت است. حتما برای شما هم پیش آمده که این حس را تجربه کرده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که همسرم را دوست دارم اما با حرف هایم باعث آزار او می شوم. چرا گاهی اوقات علی رغم عشق و علاقه ای که نسبت به یکدیگر داریم باعث رنجش و دلخوری یکدیگر می شویم؟ چگونه می توانیم در حالت دلخوری و ناراحتی احساس خود را کنترل کنیم و از تشدید بحث و جدال بپرهیزیم؟ آیا شما راه های مدیریت رابطه با همسر خود را می دانید؟ آیا به نیاز های اساسی همسر خود آگاه هستید؟ این ها سوالاتی هستند که برای رسیدن به جواب آن باید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

می دانید همسر خوب چه خصوصیاتی دارد؟ هیچ رابطه احساسی مسیر آرامی ندارد. در تمام روابط، احساسات متناقض و عواطف منفی وجود دارد. به همین دلیل، مشکلات زوجین در روابط احساسی در یک بازه زمانی هر فردی را تحت تاثیر قرار می دهد که باعث حس غم و اندوه در روابط زوج ها می شود. رابطه زناشویی معیوب، زجرآور است و با تشدید افسردگی، اضطراب و مصرف داروها رابطه دارد. فرزندانی که در خانه های دارای مشکلات زناشویی بزرگ می شوند به احتمال زیاد دچار پریشانی و مشکلات روحی می شوند. اولین قدم برای اینکه همسر خوبی باشیم این است که بخواهیم همسر خوبی باشیم.

رابطه زناشویی

چند روش نشان دادن احترام در رابطه به همسر    

جواب سوال چگونه همسر خوبی باشیم را در این قسمت توضیح خواهیم داد. با دقت به نیازها و نگرانی ‌های طرف مقابل گوش دهید. در مقابل تمام رفتارها و حرف هایی که بیان میکنید مسئولیت پذیر باشید. از شوخی های بی جا و آزاردهنده بپرهیزید. رازهای زندگیتان را نزد خانواده های یکدیگر بر ملا نکنید زیرا دخالت خانواده همسر در زندگی مشترک شرایط را بدتر میکند. از عادت های اشتباه خود دوری کنید. هنگامی که طرف مقابلتان دچار اشتباهی می شود صبور باشید. عقاید متفاوت طرف مقابلتان را بپذیرید. از محبت طرف مقابلتان قدردانی کنید. در مسائل مادی و یا در بیان احساسات از اشتباهات خود عذرخواهی کنید و برای جبران آن تلاش کنید. توجه و قدرشناسی از همسر خود را هرگز فراموش نکنید. حالت دعوا با همسرتان نداشته باشید؛ این یک رفتار زشت می باشد که بسیاری از ما داریم، اما این حالت می تواند زندگی زوج ها را از هم بپاشد. به نظرات همسرتان احترام بگذارید و آن ها را بپذیرید.

یادتان باشد که مهم نیست چه کسی برنده میشود. زمانی که همسران به یکدیگر احترام بگذارند، میتوانند گاهی در برخی مسائل برای حفظ پایه های زندگی گذشت داشته باشند. معضلات و نگرانی های او را تحقیر نکنید. وقتی می خواهید مشکلی را هر چه زود تر رفع کنید، سرزنش کردن همسر آسان ترین و راحت ترین کار است. هرگز به او نگویید نگرانی هایش بی دلیل است. حتی اگر احساس میکنید که نگرانی های او بی مورد است، این جمله را هرگز نگویید؛ در عوض تلاش کنید راه حل های سازنده به همسرتان پیشنهاد دهید. دست و دل باز باشید. اصلی ترین مبحث صحبت های روزمره میان زن و شوهرها مسائل مالی است که باعث افزایش اختلاف بین آن ها خواهد شد. یاد بگیرید که چطور اختلاف ها را حل کنید.

بیشتر بدانید :   مهم ترین مشکلات زوجین چیست؟

راه های ساده ای که می تواند منیت همسران را در رابطه به شدت کاهش دهد

آرام و متین صحبت کنید. در صحبت کردن با صدای بلند و خشن منیت خیلی آشکار می شود. سعی کنید تن صدای خود را زمان صحبت کردن پایین آورید و از جملاتی که بار منیت شما را بر دیگران کم می کند به کار ببرید. اشتباهاتتان را بپذیرید. اگرهر کدام از ما به نحوی زمانی که دچار اشتباهاتی می‌شویم آن را بپذیریم، منیت را در خود کاسته ایم. از اطرافیان طلب بخشش کنید، این کار باعث می شود که منیت شما کم شود. درباره خودتان بیشتر بدانید. از برون گرایی به درون گرایی برسید. زیرا درون نگری کمک می کند که فکر خود را کمتر مشغول موقعیت های پیرامون کرده و به جای آن به درون خود بیشتر توجه کنید. این باعث می شود که از عیوب خود مثل حس انتقام، حسادت، نفرت نیز آگاه شوید و به جای پرداختن به عیب های دیگران و کینه توزی، به درون خود بنگرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله “ ازدواج با افراد درونگرا ” مراجعه کنید.

تمرکز بر خوبی های دیگران و نیز دیدن نکات خوب و مثبت همسرتان حس منیت و خود برتربینی را کاهش می دهد. به دیگران بها دهید و همیشه چیزی که برای خود میپسندید برای همسرتان نیز بپسندید. وقتی چیزی را که خودتان دوست دارید به دیگران بدهید در واقع تمایل خود را برای داشتن آن مهار کرده اید و اولویت دهی به خود تان کم شده و منیت ناپدید می شود. در برابر تاثیر مثبت صحبت کردن در بهبود روابط همسران برخی افراد در هنگام بروز اختلافات سکوت می کنند.

چگونه همسر خوبی باشیم؟

مثالی برای کاهش رابطه دوستانه بین زوجین

مثلا: آقا از خانم می خواهد که با هم سری به پدر و مادرش بزنند، ولی خانم به علت خستگی و فشار کاری روز، خواسته آقا را رد می کند. مرد ناراحتی اش را با سکوت و کم محلی به خانم ابراز می کند. این روش در صورت ادامه داشتن بر روابط همسران تاثیر منفی بسیار زیادی در گذر زمان خواهد داشت.

بیشتر بدانید :   اساسی ترین نیازهای همسر برای داشتن زندگی خوب

چرا یکی از طرفین سکوت را انتخاب می کند؟ بعضی اوقات زن یا شوهر با سکوتش قصد دارد که شریک زندگی خود را مجازات کند و به احساساتش تلنگر بزند و یا با ایجاد حس گناه در او، قصد کنترل و مدیریت طرف مقابل را به نفع خواسته هایش دارد. همچنین گاهی اوقات یکی از طرفین با این فکر که همسرش او را نادیده گرفته است یا احترامی برای او قائل نیست، سکوت می کند. حال این تصور واقعی باشد یا خیر، به همسرش بی توجهی می کند تا نظر او را به خود جلب کند ولی با به کارگیری این روش اصلا نیت آسیب رساندن به رابطه را ندارد.

گاهی هم در بحث های زن و شوهری، به علت ترس از درگیری، یکی از طرفین سکوت می کنند و فکر میکنند که جر و بحث کردن روابط آنها را در معرض خطر بزرگ تری قرار میدهد. در صورتی که گفتگو در رفع هر نوع اختلاف رابطه ها نقش حائز اهمیتی را ایفا می کند. نقطه مقابل آن آفت سکوت است که از آن به عنوان قاتل خاموش روابط هم یاد می کنند، هر پیمان زناشویی را تا سر حد خطرناکی تهدید می کند.

سخنی پایانی در خصوص این که چگونه همسر خوبی باشیم

در آخر تمام تلاشتان را از جمله داشتن رضایت جنسی همسر خود برای اینکه حالتان خوب باشد به کار ببرید. به این نکته توجه کنید که اولین کسی که از پیشرفت و شادی شما لذت می برد، همسرتان است؛ پس هر دو طرف به پیشرفت همسر خود بیشتر توجه کنید و برای پیشرفت او تلاش کنید و به او اهمیت دهید و از پیشرفت یکدیگر خوشحال باشید.

در بسیاری از مسائل و تصمیم گیری ها و رفتارها، خودتان را جای همسرتان بگذارید و از زاویه ی نگاه او به مسائل نگاه کنید. مهربانی و صمیمیت میان زوجین برای استحکام پایه های زندگی بسیار حائز اهمیت است.

پس با همسر خود مهربان و صمیمی باشید و او را بخشی از خودتان بدانید و خوبی هایش را به زبان بیاورید و همه تلاشتان را برای کمک کردن به همسرتان انجام دهید. برای این کار می توانید از یک مشاوره خانواده و یا مشاوره رانشناسی نیز کمک بگیرید.

مشاوره آنلاین

مشاورمود در کنار شماست

مشاورمود به شما راه های این که چگونه همسر خوبی باشیم را به شما نشان می دهد. مشاورمود امکان برقراری مشاوره آنلاین برای تمامی عزیزان را فراهم کرده است تا بعد مسافت را از میان بردارد. تا شما را در داشتن یک زندگی و رابطه خوب همراهی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *