مشاورمود

اساسی ترین نیازهای همسر برای داشتن زندگی خوب

نیازهای همسر - مشاورمود

اساسی ترین نیازهای همسر برای داشتن زندگی خوب

ماندگاری و دوام رابطه زناشویی به برطرف کردن نیازهای دو طرف مربوط می‌شود. در صورتی که زوجین از همان آغاز ازدواج از خدمات مشاوره ازدواج استفاده کنند، می‌توانند شناخت بیشتری از نیازهای طرف مقابل داشته باشند. گروه مشاوره مشاورمود با بهره گیری از بهترین مشاوران در زمینه مشاوره خانواده، قدم‌های مؤثری را در حوزه شناخت نیازهای همسر برداشته‌اند. این گروه هم در مرکز مشاوره در زنجان پاسخگوی سؤالات افراد هستند و هم خدمات مشاوره آنلاین را ارائه می‌کنند. ما در این مقاله به مهم ترین نیازهای همسر می‌پردازیم.

نیازهای شریک زندگی

نیازهای همسر

مرد و زن هر کدام وظایفی را بر عهده دارند که باید به نیازهای همسر خود رسیدگی نمایند. برخی از زوجین اصلاً به نیازهای همسر خود توجه نمی‌کنند. زن و مرد امکان دارد که به یک دیگر محبت کنند اما برای شخص کافی نباشد و در ابراز کردن درگیر اشتباه شوند. همین علت موجب می‌شود که رضایت کیفیت زناشویی به شدت افت کند و طرفین ناراضی باشند. برآورده ساختن نیازهای طرف مقابل باعث ایجاد یک زندگی آرامش بخش برای مرد و زن می‌شود.

به نیاز های همسر و ارتباط خود اهمیت دهید

همه دلباختگان و عاشقان می‌دانند که برطرف کردن نیازهای همسر، نیمی از خوشنودی و لذت خودشان محسوب می‌شود. به عنوان مثال هنگامی که شما تلاش می‌کنید تا نیازهای او را برآورده کنید و همسرتان هم متقابلاً این کار را برای شما می‌کند. علاوه بر این باعث می‌شود تا شما و همسرتان حس بهتری داشته باشید و از باهم بودن بسیار لذت ببرید. این احساس در رابطه جنسی نیز بسیار مهم است. به همین خاطر قدرت جنسی و تمرکز بر نیاز های همسر یکی از نشانه‌های رابطه سالم و موفق است.

آمارها نشان می‌دهد اگر بدون محبت و توجه به نیازهای شریک زندگی تان رابطه جنسی داشته باشید، باعث می‌شود میزان نارضایتی در شما افزایش یابد. به این معنا که از نظر رفع نیازها، تنها نیازهای یک نفر برآورده می‌شود اما از زوجین هیچ کدام دارای رضایت زناشویی نمی‌باشند.

توجه کردن به نیازهای همسر

توجه کردن به نیازهای همسر بسیار مهم است. زن و شوهر در رابطه عاشقانه خود باید گاهی پیش قدم شوند. احتمالاً این مسئله برای برخی از زن ها سخت است اما بهتر است بدانید که غرور و ناراحتی باعث سرد شدن همسرتان می‌شود. فراموش نکنید که یک ارتباط موفق و دلنشین احتیاج به سعی و تلاش مدام دارد. با به کارگیری مهارت‌های کافی برای ازدواج موفق می‌توانید به همه هدف‌ های خود در زندگی دست پیدا کنید.

مهم ترین نیاز های زنان

اشتباهات رایج زن و شوهر در رابطه

از نیازهای همسر که اهمیت فراوانی دارد این است که احساسات خود را به زبان ساده بیان کنند. برخی از زنان برای تغییر دادن رفتارهای شوهر خود احساسات را با حرف‌های طعنه آمیز بیان می‌کنند. مردان این احساسات را درک نمی‌کنند و فکر می‌کنند که همسرش به راه حل احتیاج دارد و توصیه‌هایی به او می‌کنند. زن امکان دارد به رفتارهای مثبت شوهرش هیچ پاسخی ندهد اما در مورد تمام مسائلی که انجام نداده است گله کند. هم چنین مرد ممکن است به حرف‌های همسرش گوش ندهد یا حواسش پرت شود و احساسات نیازهای شریک زندگی‌اش را نادیده بگیرد.

بیشتر بدانید :   بهترین راه های درمان شکست عشقی

این موارد چند مورد از اشتباهات رایج زن و شوهر در رابطه زناشویی می‌باشد. شاید این مسائل مهم به نظر نرسند اما به‌ مرور زمان باعث می‌شود صمیمیت بین زوجین کاهش پیدا کند و فرسودگی در رابطه به اوج خود برسد.

در ادامه مهم ترین نیازهای همسر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مهم ترین نیازهای همسر

 • نیاز به محبت و مهربانی

 یکی از نیازهای همسر مهر و محبت محسوب می‌شود. مرد و زن هنگامی که با مهر و محبت با یک دیگر رفتار می‌کنند باعث خوشحالی همسر خود می‌شوند و او غرق در لذت می‌شود. زن و مرد نیاز دارند که همیشه با آن‌ها با مهربانی رفتار شود. این نیاز در خصوص زنان که رمانتیک‌تر و احساساتی هستند، بیشتر دیده می‌شود. هنگامی که زن از جانب شوهرش مورد لطف و مهربانی قرار می‌گیرد، کانون خانواده صمیمی‌تر و گرم‌تر خواهد شد.

 • احترام به خواسته‌های طرف مقابل

 از مهم ترین نیازهای همسر احترام به خواسته‌های یک دیگر می‌باشد. مرد و زن جدا از اینکه همسر یک دیگر هستند دارای شخصیت مستقل هستند. آن‌ها افکار و احساسات کاملاً متفاوتی دارند. زنان علاقه دارند که گاهی با آشنایان و دوستان خود معاشرت کنند و فعالیت های آزادانه داشته باشند. مردان علاقه دارند هر روز موفقیت های تازه و بیشتری به دست آورند و برای رسیدن به هدف خود باید تلاش بیشتری کنند. در این موارد بهتر است مرد و زن با منطق با یک دیگر صحبت کنند و با توجه و احترام به خواسته های همسر خود تصمیم نهایی را بگیرند.

 • ارتباط جنسی

از نیازهای همسر که باید به آن توجه داشت ارتباط جنسی می‌باشد. از دلایل مهمی که مرد و زن به ازدواج و تشکیل خانواده گرایش دارند ارتباط جنسی می‌باشد. در مردان این گرایش کمی بیشتر می‌باشد. زنان بیشتر به نوازش عاشقانه علاقه مند هستند. توجه به این قضیه می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در ماندگاری و دوام رابطه داشته باشد. مردان باید متوجه این موضوع باشند که همسرشان نوازش را دوست دارد. به همین علت رابطه لذت بخش تر می‌شود و هم چنین مردان نیز از رابطه بسیار بیشتر لذت می‌برند.

 • نیاز به یک حامی

از جمله نیازهای همسر می‌توان به حمایت کننده بودن اشاره کرد. زنان به علت شرایط جسمانی خود کمی شکننده‌تر و آسیب پذیرتر می‌باشند. اما مردان هنگام تصمیم گیری خود دوست دارند یک حامی در کنار خود داشته باشند که آن‌ ها را تشویق کند. به همین علت هیچ فرقی نمی‌کند که نیاز به حمایت کننده از طرف مردان بیشتر احساس می‌شود یا زنان. هر دو در شرایط و زمان خاص به یک حمایت کننده احتیاج دارند. هنگامی که مرد و زن وظایف حمایت جسمانی و عاطفی خود را درست انجام دهند، دلبستگی روحی بین دو طرف بیشتر می‌شود.

 • نیاز مالی

 از مهم ترین نیازهای همسر نیاز مالی به شمار می‌رود. معمولاً رایج است که مردان باید وظیفه تأمین زندگی را دارند. اما این تأمین باید همیشه در کمال حفظ حرمت زن صورت بگیرد. به هیچ عنوان زن نباید این حس را داشته باشد که برای دریافت پول از طرف همسر خود مورد تحقیر قرار گرفته است؛ بنابراین مرد باید روزانه مبلغی را در خانه بگذارد تا همسرش با حفظ غرور خود آن را برداشته و خرج کند.

 • حس قدردانی و تشکر از نیازهای همسر
بیشتر بدانید :   راه های کاهش میل جنسی(میل جنسی خود را کنترل کنید)

یکی از نیازهای همسر که بسیار مهم است حس تشکر و قدردانی می‌باشد. به طور معمول زن ها ساعت زیادی را در منزل می‌گذرانند و فضای خانه را تمیز و مرتب می‌نمایند. هم چنین مردان تایم بیشتری را کار کرده و خسته می‌شوند پس هر دو احتیاج به درک کردن دارند. با تشکر و قدردانی از همسر، او مشتاق تر می‌شود تا بیشتر کار کند. علاوه بر این می‌داند که همسرش قدر محبت‌ های او را می‌فهمد و برای کار او ارزش فراوانی قائل می‌شود.

 • نیاز به توجه و محبوب بودن

 یکی از اصلی ترین نیازهای همسر نیاز به محبوب بودن می‌باشد. تأمین کردن این نیاز می‌تواند یک عامل مهم برای ادامه زندگی مشترک میان مرد و زن باشد. زن و مرد هر دو نیاز دارند که همیشه مورد توجه همسرشان قرار بگیرند. نیاز به توجه را حتی وقتی که مشغول صحبت کردن است به آسانی می‌توان مشاهده کرد. هنگامی که مرد یا زن گرم صحبت کردن است، دوست دارد از جانب همسرش شنیده شود. شنیدن صحبت‌های او با توجه کامل، موجب می‌شود او احساس ارزشمندی کند و به خاطر اینکه مورد توجه قرار گرفته خشنود شود.

مهم ترین نیاز مردان

مهم ترین نیازهای زنان

 1. از مهم ترین نیازهای همسر می‌توان به شنیدن مشکلات و نگرانی‌های همسر اشاره کرد.
 2. مهر، محبت و توجه از جانب شوهر.
 3. یک زن انتظار دارد شوهرش حامی او باشد.
 4. آراستگی مرد نیز برای همسرش از اهمیت بالایی برخوردار است.
 5. احساس امنیت و افزایش اعتماد به نفس را از طرف شوهرش دریافت کند.
 6. یک زن می‌خواهد شوهرش در جمع و تنهایی به او احترام بگذارد.
 7. احساس وفاداری و اعتماد از سمت شوهرش دریافت نماید.
 8. مرد باید شخصیت متعادل و مقاومی داشته باشد.
 9. شوهری مهربان و با اراده باشد.
 10. همیشه به زن خود عشق بورزد نه اینکه فقط به عنوان کالای جنسی به وی نگاه کند.

مهم ترین نیازهای مردان

 1. از مهم ترین نیازهای همسر می‌توان به تحسین و احترام از جانب شریک زندگی‌اش اشاره کرد.
 2. یک مرد انتظار دارد همسرش در سرگرمی‌ ها و تفریحات با او همراه باشد.
 3. همیشه محیط خانه لذت بخش و آرام باشد.
 4. به بهداشت و زیبایی خود توجه لازم را داشته باشد.
 5. از سمت همسر خویش حس وفاداری و اعتماد دریافت نماید.
 6. شریک جنسی خوبی برای همسرش باشد.
 7. یک مرد می‌خواهد همیشه همسرش او را حمایت کند و در راه موفقیت تشویقش کند.
 8. یک مرد توقع دارد گاهی تنهایی خودش را داشته باشد.

حرف آخر :

تداوم و پایداری یک رابطه به برطرف کردن نیازهای دوطرف ربط دارد، پس با آموزش مناسب به رابطه ی خود رنگ بو دهید و از زندگی مشترک خود لذت ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *