مشاورمود

مهم ترین نشانه های عشق دروغین

مهمترین نشانه های عشق دروغین - مشاورمود

مهم ترین نشانه های عشق دروغین

یافتن نشانه های عشق دروغین از مهم ترین نگرانی ها و دغدغه های زوجین و یا افرادی است که به تازگی وارد رابطه ای عاشقانه شده اند. هر چند انسان ها نمی توانند ذهن همدیگر را بخوانند و از آنچه که در دل طرف مقابل شان می گذرد آگاهی پیدا کنند. اما علم رفتار شناسی و روانشناسی این امکان را به وجود آورده است که به وسیله حرکات و رفتارهای جسمی و اخلاقی نشانه های عشق دروغین را در افراد پیدا کنیم. علاوه بر رفتار حالات، حرکات اعضای بدن هر کدام به نوبه ی خود میتوانند برملا کننده راز های پنهان شده در دل و ذهن افراد باشند.

بارزترین نشانه های عشق دروغین

بارزترین نشانه های عشق دروغین

روانشناسان و متخصصان حوزه مشاوره ازدواج به طور گسترده به مطالعه درباره نشانه های عشق دروغین و چگونگی بروز آن ها در افراد تحقیق و بررسی کرده اند و به نتایج جالبی دست یافته اند. آنان مهمترین و بارزترین نشانه های عشق دروغین را این گونه بیان کرده اند:

بی محلی و عدم توجه

فردی که با ابراز عشق وارد زندگی فرد دیگری شده است اما در عمل احساسات متفاوتی از او دیده می شوند با دروغ و نیرنگ خود را عاشق جلوه داده است زیرا عاشق واقعی در مقابل اشتباهات کسی که دوستش دارد صبوری به خرج می دهد، با او به نهایت شادی و شوق خواهد رسید، خوشحال بودن طرف مقابل برایش اهمیت دارد و به هیچ عنوان راضی به ناراحت کردن او نمی شود اگر این نشانه ها در فردی که خود را عاشق معرفی می کند، دیده نشوند و در عوض در اکثر مواقع  بی محلی و بی توجهی به طرف مقابل از او سر می زند یقینا او عاشق واقعی نمی باشد.‌

مقایسه با دیگران

مقایسه کردن از جمله نشانه های عشق دروغین می باشد. کسی که ادعا می کند عاشق است فرد مقابلش را با همه نقاط مثبت و منفی که دارد خواهد پذیرفت و او را با همان خصوصیات و ویژگی ها دوست می دارد. حال اگر مدام و در هر شرایطی از طرف مقابلش ایراد بگیرد و او را با دیگران مقایسه کند شکی در دروغ بودن عشق او وجود ندارد.

نشانه های عشق دروغین در مردان

نخواندن ذهن طرف

کسانی که در طول رابطه عاشقانه و با زندگی مشترک قرار می گیرند در صورتی که واقعی همدیگر را دوست بدارند و به هم عشق بورزند بسیار اتفاق می افتد که ذهن همدیگر را بخوانند و به آن چه که طرف مقابل شان فکر می کنند پی ببرند. نخواندن ذهن طرف مقابل حتی برای چند بار آن هم در طول یک رابطه ی طولانی قطع به یقین از نشانه های عشق دروغین می باشد.

تحسین نکردن طرف مقابل

تحسین نکردن و فرد مقابل را مورد تمجید قرار ندادن از دیگر نشانه های عشق دروغین می باشد. شخصی که عاشق واقعی باشد و طرف مقابلش را دوست داشته باشد او را تحسین کرده و او را بهترین و زیبا ترین و منحصر به فرد ترین شخصی می داند که می شناسد بنابراین به هر بهانه از او تعریف می کند.

بیشتر بدانید :   راه های کاهش میل جنسی(میل جنسی خود را کنترل کنید)

قضاوت کردن

دوست داشتن و قضاوت کردن دو مقوله متضاد هستند که در مقابل همدیگر وجود دارند زیرا شخصی که عاشق طرف مقابلش باشد هرگز او را به خاطر رفتارها و کارهایی که انجام می دهد مورد قضاوت و سرزنش قرار نمی دهد. بلکه همان طور که دوستش دارد و به او عشق می ورزد نکات منفی رفتارش را به زبانی آرام و عاری از نیش و کنایه به او گوشزد می کند.

نشانه های عشق دروغین

نگرانی افراد بابت سخنان و حرف هایی که به طرف مقابل خود می زنند

هر گاه در رابطه ای عاشقانه به نقطه ای برسیم که باید مدام مواظب حرف زدنمان با طرف مقابلمان باشیم و از این بابت که او از سخنان ما ناراحت نشود و یا سوء برداشت نکند نگران باشیم مطمئنا به خطوط قرمز و ممنوعه رابطه نزدیک شده ایم و باید نگران دروغ بودن عشقی که در برابر مان ابراز شده است باشیم.

توجیه کردن رفتار طرف مقابل

توجیه کردن رفتار طرف مقابل از دیگر نشانه های عشق دروغین می باشد. دو نفر که واقعا عاشق همدیگر باشند و یکدیگر را دوست بدارند هرگز و تحت هیچ شرایطی نسبت به همدیگر رفتاری انجام نمی دهند که اطرافیان را درباره رابطه شان به شک بیاندازند و طرف مقابل خود را مجبور کنند تا دلیل رفتار و حرکت او را به دیگران توضیح بدهد.

انجام ندادن وظیفه ی خود برای بهبود رابطه

کسی که مدام از طرف مقابلش دوری می کند و او را در جمع دوستان و خانواده اش همراهی نمی کند و در صدد خوشحال کردن او بر نمی آید و به زبان ساده تر برای بهبود رابطه ی دونفره شان هیچ تلاشی نمی کند به طور حتم عاشق نیست و رفتارهای او نشانه ای از نشانه های عشق دروغین قلمداد می شود.

نشانه های عشق دروغین در زنان

عدم خوشحالی و هیجان زده نشدن بعد از دیدن طرف مقابل

یک عاشق واقعی در هر حال و هر زمانی و تحت هر شرایطی اگر طرف مقابل خود را که دوستش دارد و به او ابراز عشق کرده است ببیند خوشحال و هیجان زده خواهد شد. اگر فردی بعد از دیدن طرف مقابلش چنین احساساتی در او مشاهده نشود باید به عشق و علاقه او شک کرد.

مشخص نکردن آینده رابطه ای که در آن هستند

افرادی که برای آینده رابطه ی خود با شخصی که دوستش دارند و به او ابراز عشق نموده اند  برنامه ریزی نکرده باشد و تمایلی به طرح نقشه برای زمان آتی نداشته باشند احتمالا ابراز عشق آن ها به طرف مقابلشان واقعی نمی باشد.

صحبت کردن درباره شریک عاطفی قبلی

افرادی که به هر بهانه ای درباره شریک عاطفی قبلی خود سخن می گویند و عشق فعلی خود را با او مقایسه می کند یک نشانه واضح و روشن از نشانه های عشق دروغین می باشد.

دلایل و نشانه های عشق دروغین در مردان

در مطلب فوق نشانه های عشق دروغین را به طور کلی بیان کردیم. لازم است یادآوری کنیم که این علائم و نشانه ها در مردان و زنان متفاوت ظهور می کنند همچنین دلایل ایجاد آن نیز متفاوت می باشد. دلایل بروز  عشق دروغین در مردان متعدد است. پول و موقعیت، شهوت و بسیاری موارد دیگر از جمله دلایل عشق دروغین در مردان می باشند.

بیشتر بدانید :   مشکلات زنان شاغل در روابط زناشویی

مردی که درباره احساس واقعی و عشقش دروغ بگوید هرگز درصدد آشنا کردن طرف مقابلش با خانواده خود بر نخواهد آمد. مدام رابطه دونفره خود و شخص مقابل را دچار تشویش و ابهام می کند و حاضر به پذیرش مسئولیت نمی باشد و هر زمان که از او خواسته شود تا در باره آینده رابطه شان صحبت کند طفره می رود و حرف را عوض می کند.

عوامل مهم در شکل گیری عشق های دروغین

دلایل و نشانه های عشق دروغین در زنان

مهم ترین دلایل زنان برای ایجاد رابطه ای دروغین که در آن از عشق هیچ خبری نیست عدم توجه و حمایت خانواده از آنان می باشد. هر گاه زن و با دختری از طرف خانواده مورد تحسین و تایید قرار نگیرد به ناچار تن به ایجاد رابطه هایی می زند که در آن چیزی به نام عشق وجود ندارد.

از نشانه های عشق دروغین زنان مقایسه کردن طرف مقابل شان با مردان دیگر، توجه نمودن به چیزی غیر از خود طرف مانند پول، ماشین، خانه، موقعیت اجتماعی و شغل.

گرفتن ایرادهای غیرمنطقی و نادرست از دیگر نشانه های عشق دروغین در زنان می باشد. زنی که مردی را از ته قلبش دوست بدارد و به او عشق بورزد تنها چیزی که برایش مهم است با او بودن است و هیچ چیز دیگری به اندازه این موضوع او را شادمان و هیجان زده نمی کند.

نشانه های عشق دروغین – عوامل مهم در شکل گیری عشق های دروغین

برای یافتن دلایل و عوامل به وجود آمدن این معضل و بروز نشانه های عشق دروغین لازم است نیم نگاهی به گذشته فرد بخصوص دوره نوجوانی او انداخته شود همچنین رابطه او با خانواده را مورد بررسی قرار داد. فرار از موقعیت های دشواری که در آن گیر کرده اند، زیاده خواهی، کسب موقعیت ها و چیزهایی که به تنهایی قادر به بدست آوردن آن ها نمی باشند و یا ثروت و شهوت از جمله موارد مهمی هستند که سبب ایجاد چنین رابطه هایی شده و باعث بروز نشانه های عشق دروغین در افراد می شوند.

نکته: در یک عشق پایدار و سالم، دو طرف به بیان علایق و سلیقه های خود می پردازند. هرگز در صدد ایجاد تغییر در رفتار و شخصیت همدیگر نمی باشند. هر دو طرف مسئولیت پذیر می باشند و در صورت بروز مشکل به کمک هم آمده و با همدلی و صبوری آن را رفع می نمایند. مجموعه معتبر و شناخته شده مشاورمود با سال ها سابقه و تخصص در حوزه های مختلف مشاوره و روانشناسی از جمله مشاوره طلاق و ازدواج می تواند به شما مراجعین محترم در خصوص چنین موضوعی یاری رساند و بهترین راهنمایی های ممکن را ارائه دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *