مشاورمود

بررسی نتایج رضایت جنسی همسر+تکنیک های افزایش رضایت جنسی همسر

نتایج رضایت جنسی همسر

بررسی نتایج رضایت جنسی همسر+تکنیک های افزایش رضایت جنسی همسر

تعریف رضایت جنسی همسر

در این مقاله قصد داریم نتایج رضایت جنسی همسر را بررسی کنیم. فعالیت های جنسی علاوه بر غریزی بودن، یک امر حیاتی محسوب می شود. زیرا انسان برای تولید مثل و ادامه نسل خود به برقراری رابطه جنسی نیاز دارد. بنابراین رابطه جنسی یکی از جنبه های مهم زندگی مشترک می باشد. این نوع رابطه از ویژگی های فردی، روابط بین افراد، ویژگی های فرهنگی و خانوادگی و اجتماعی تاثیر می گیرد. رضایت جنسی به طور کلی میزان احساس خرسندی از رابطه جنسی و ایجاد لذت برای هر دو نفر رابطه می باشد. از نتایج رضایت جنسی همسر، می تواند قابل تحمل کردن سختی های یک زندگی و مشکلات بین دو زوج باشد. همچنین رضایت جنسی می تواند سلامت و بقای یک خانواده را تضمین کند.

از آنجایی که نتایج رضایت جنسی همسر نقش بسیار مهمی را در زندگی زناشویی افراد دارد. برای آشنایی با این نتایج، همچنین دانستن اثرات عدم رضایت جنسی همسران و بالا بردن این رضایت، بهتر است مهم ترین نیاز های همسر خود را بدانید از همین رو قبل از ازدواج حتما از یک مشاور کمک بگیرید. مشاورمود مجموعه ای است که می تواند با انجام مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده شما را در این زمینه راهنمایی کند.

رضایت جنسی همسر

تاثیر نتایج رضایت جنسی همسر در بقای خانواده

نتایج رضایت جنسی همسر به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بر بیشتر جنبه های زندگی زوج ها تاثیر می گذارد. همانطور که می دانید رضایت جنسی و رضایت زناشویی بین زوجین، می تواند برای دوام روابط خانوادگی بسیار مهم باشد. زیرا عدم رضایت جنسی باعث می شود اختلافات بین همسران زیاد شود، باعث دلخوری و یا حتی نفرت از همسر می شود و  یکی از مهم ترین دلایل خیانت زوجین می باشد. به طور کلی عدم رضایت جنسی باعث می شود که شکاف بین همسران زیاد شود و حتی در نهایت منجر به طلاق عاطفی خواهد شد. بنابراین رضایت جنسی نقش بسیار مهم و کلیدی در پیشگیری از نارضایتی های زندگی، ایجاد روابط پر خطر، ایجاد بیماری های روانی و اجتماعی و همچنین طلاق خواهد داشت.

عواملی که در نتایج رضایت جنسی همسر تاثیر می گذارد

در نتایج رضایت جنسی همسر عوامل مختلفی می تواند تاثیر گذار باشد از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد: نوع ازدواج که می تواند ازدواج فامیلی و … باشد، مدت برقرار کردن رابطه، کیفیت رابطه، استفاده از برخی داروهای خاص، آسیب هایی که ممکن است افراد در رابطه های قبلی خود داشته اند، مصرف الکل، برخی از بیماری ها و … . به طور کلی عواملی که در رضایت جنسی همسر می تواند نقش داشته باشد در زیر بیان شده است:

  • سن دو زوج، مدت زمانی که از ازدواج آن ها می گذرد و همچنین میزان اختلاف سنی آن ها، از جمله عواملی است که می تواند در رضایت جنسی و همچنین نتایج رضایت جنسی همسر نقش داشته باشد. زیرا با افزایش سن فعالیت های جنسی کاهش پیدا می کند. همچنین با افزایش مدت ازدواج و بیشتر شدن مسئولیت های زوجین مانند تربیت فرزندان و … میزان و کیفیت رابطه ممکن است کم شود. همین طور تحقیقات نشان می دهد که هر چه اختلاف سن بین زوجین کمتر باشد میزان رضایت آن ها از رابطه جنسی بیشتر خواهد بود.
  • یکی دیگر از عواملی که در رضایت جنسی نقش دارد تحصیلات فرد می باشد. تحقیقات نشان می دهد که هر چه تحصیلات فرد بیش تر باشد آگاهی او نسبت به روابط زناشویی بیش تر است و در نتیجه رضایت از روابط جنسی نیز بیش تر خواهد بود.
بیشتر بدانید :   معیارهای رابطه ی جنسی خوب

چند تکنیک برای جلب رضایت جنسی همسر

معرفی چند تکنیک برای جلب رضایت جنسی همسر

برای داشتن بهترین نتایج رضایت جنسی همسر علی رغم تمام مشکلاتی که احتمالا در زندگی زوجین وجود دارد، باید تکنیک های زیر را در نظر داشته باشند:

  • ارتباطاتی که بین زوجین وجود دارد: باید عواملی که باعث کاهش میل جنسی می شود را شناسایی کنید و آن ها را برطرف نمایید. همچنین همواره روی بهتر شدن کیفیت ارتباط خود با همسرتان کار کنید. مثلا زمانی را در روز به صحبت کردن با همسر خود بپردازید. در مورد افکار و احساسات خود با یکدیگر صحبت نمایید. به این ترتیب می توانید نتایج رضایت جنسی همسر خود را بهتر نمایید.
  • درخواست ها و انتظاراتی که دارید را با همسر خود در میان بگذارید: بعضی از زوج ها توانایی این که با همدیگر در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی خود صحبت کنند را ندارند. این موضوع ممکن است به دلیل نوع تربیت و یا فرهنگ آن خانواده، یا خجالتی بودن افراد باشد. در هر صورت باید یاد بگیرید که بدون هیچ مشکلی در مورد نیازهای جنسی خود با همسرتان صحبت نمایید.

ادامه تکنیک ها جهت داشتن بهترین نتایج رضایت جنسی همسر

  • می توانید شروع کنند رابطه باشید: این که مردان حتما باید شروع کننده رابطه باشند، یک باور اشتباه است. همچنین نباید صمیمیت جنسی را نوبتی کنید. باید متوجه باشید که رابطه جنسی از روی اجبار نیست و یک فعالیتی می باشد که به دلیل صمیمیت و علاقه بین دو زوج رخ می دهد. به همین دلیل فرقی ندارد چه کسی شروع کننده رابطه باشد. در نتیجه هر دو نفر مسئول پایداری یک رابطه عاشقانه هستند و باید برای دوام و برقراری صمیمیت آن تلاش نمایند.
  • برای داشتن یک رابطه جنسی بهتر برنامه ریزی کنید: برنامه ریزی این فرصت را برای شما به وجود می آورد که یک رابطه جنسی رضایت بخش داشته باشید. مثلا در طول روز برای همسرتان پیامک های عاشقانه ارسال کنید. یا یک شام دو نفر را برنامه ریزی کنید و در طی آن روی افزایش صمیمیت خود و همسرتان کار کنید. به این ترتیب در ارتباطات جنسی خود به اوج رضایت خواهید رسید.
  • عشق و رابطه جنسی با هم برابر نیستند: همواره باید از احساسات و صمیمیت بین خودتان مراقبت کنید، و رابطه جنسی را با صمیمیت جنسی مانند لمس و بوسه همراه کنید. با توجه به کیفیت رابطه می توانید رابطه جنسی را خلاقانه آغاز کنید.
بیشتر بدانید :   بهترین راه های درمان شکست عشقی

در نظر داشته باشید که همواره برای بهتر شدن کیفیت رابطه جنسی خود و داشتن بهترین نتایج رضایت جنسی همسر خود بهتر است به مشاوره مراجعه کنید و از او در خواست راهنمایی و کمک داشته باشید.

داشتن رضایت جنسی همسر

تاثیر مشاوره بر داشتن بهترین نتایج رضایت جنسی همسر

برای داشتن بهترین نتایج رضایت جنسی همسر باید یک سری مهارت ها را بدانید. از جمله این مهارت ها می توان به مهارت های ارتباط بین افراد و مهارت های اجتماعی، راه های ابراز علاقه ی صحیح و … نام برد. با دانستن این مهارت ها عزت نفس افراد بیش تر می شود و در نتیجه موجب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود. بنابراین افراد به خصوص خانم ها می توانند یک ازدواج موفق داشته باشند که همراه با صمیمیت جنسی است. برای یادگیری صحیح مهارت های زندگی و فعالیت های جنسی در زندگی باید به یک مشاور مراجعه نمایید.

مجموعه مشاورمود مشاوره آنلاین انجام می دهد و دارای روانشناس ها و مشاورهای با تجربه و ماهری می باشد. مشاورین و روانشناس ها در مرکز مشاوره در زنجان بصورت آنلاین، با انجام مشاوره بالینی و مشاوره روانشناسی با خصوصیات اخلاقی شما آشنا می شوند. پس می توانند شما را به بهترین شکل ممکن در زمینه رضایت جنسی و نتایج رضایت جنسی همسر، راهنمایی کنند.

سخن آخر

همان طور که گفته شد نتایج رضایت جنسی همسر می تواند در ادامه بقای یک زندگی بسیار اهمیت داشته باشد. سلامت جنسی در پایداری زندگی و کیفیت بالای آن رابطه مستقیم دارد. بنابراین داشتن رضایت جنسی همسران در اولویت می باشد. بنابراین باید موانعی که موجب عدم رضایت جنسی می شود را شناسایی کرد. همچنین متغیرهایی که رضایت جنسی همسر را بالا می برد مانند مسکن، تعداد فرزندان و … را در نظر داشته باشید. برای داشتن رضایت جنسی و در نتیجه رضایت از زندگی زناشویی، باید تمام افرادی که در سن ازدواج هستند برای آموزش و مشاوره جنسی اقدام نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *