مشاورمود

معیارهای رابطه ی جنسی خوب

معیارهای رابطه ی جنسی خوب - مشاورمود

معیارهای رابطه ی جنسی خوب

مقدمه‌ای بر معیارهای رابطه ی جنسی خوب

امروز می خواهیم به همراه تیم مشاورمود در خصوص معیارهای رابطه ی جنسی خوب با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. داشتن رابطه ی جنسی خوب در زندگی مشترک یکی از عوامل موثر در موفقیت رابطه است. متاسفانه در بسیاری از کشورهای جهان آمورش درستی در این حیطه وجود ندارد. بعلاوه این روزها با معضل بزرگی به نام فضای مجازی رو به رو هستیم. در فضای مجازی تصویر انواع و اقسام روابط غیرواقعی و اغراق شده را شاهدیم. در طی سال های اخیر با گسترش استفاده ی مردم از فضای مجازی بسیاری از مشکلات و مصائب دامان گیر روابط خانوادگی افراد شده است. دنیای مجازی پر است از نمایش های مجلل که زندگی های غیر واقعی را به مردم نشان می‌دهند.

بیشتر افراد نیز برای بهتر شدن رابطه جنسی به مشروبات الکلی پناه می برند. شاید مدت زمان موقتی احساس خوبی به آن ها بدهد اما بعد از گذشت زمان مشکلات بسیار زیادی را با خود به همراه دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر حتما به مقاله ی ” تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی ” مراجعه کنید.

 معیارهای رابطه ی جنسی خوب در پژوهش ها

مصرف گرایی عاملی مهم در سردی روابط

به ادامه‌ی بحث معیارهای رابطه ی جنسی خوب می پردازیم. با رشد بیش از اندازه ی مصرف گرایی در شرایط اقتصادی امروز میزان اختلافات خانوادگی به حداکثر خود می رسند. افراد آن چه را که در فضای مجازی از وضعیت زندگی، روابط زناشویی، مصرف گرایی و… می بینند می خواهند در زندگی شخصی خودشان پیاده کنند. به همین جهت زمانی که امکان فراهم کردن آن زندگی برایشان میسر نشود مشکلات زوجین به وجود می آیند. این اختلافات خود را به بدنه‌ی زندگی مشترک می رسانند. حتی در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی روابط جنسی نیز به شکلی غیر واقعی نشان داده می‌شوند. اندام های بی نقص در زنان و مردان، شرایط فوق العاده خاص و… همگی چیزهایی هستند که در بستر مجازی شاهد آن‌ها هستیم.

بررسی ویژگی‌های رابطه ی جنسی و زناشویی در عصر جدید

معیارهای رابطه ی جنسی خوب را در دنیای امروز بررسی می کنیم. متاسفانه فیلم ها و عکس های اغراق شده و ویرایش شده در رسانه های مختلف باعث می‌شوند تا طرفین در یک رابطه ی زناشویی توقعات جدیدی از یکدیگر داشته باشند. برای مثال فرض کنید در دنیای سینما، شبکه های اجتماعی و… دائما زنانی را می‌بینیم که از هر جهت بی عیب و نقص هستند. شاهد وجود کسانی هستیم که معیارهای جدید و خاصی را برای زیبایی زنان ارائه می‌دهند. در مورد مردان هم این قضیه می تواند اتفاق بیفتد. اما طبیعی است که شدت آن کمتر است. بنابراین لازم است تا کمی واقع بین باشیم و شرایط زندگی خود را با آن چه در فضاهای مختلف مجازی می بینیم مقایسه نکنیم. داشتن اندام خوب، زیبایی ظاهری و… هیچ کدام بد نیستند اما میتوان تاثیر آن را در نتایج رضایت جنسی همسر کمتر کرد.

در بحث معیارهای رابطه ی جنسی خوب اتفاقا پیشنهاد می‌کنیم که برای حفظ سلامت جسمانی و روحی خود تغذیه‌ سالم، ورزش مداوم و رسیدگی به پوست را فراموش نکنید. اما مسئله این است که آن چه در فضاهای مختلف به شما نشان داده می شود تصویر حقیقی زندگی آن افراد نیست. اگر خود را با بازیگران سینما، مدل ها و… مقایسه می کنید سخت در اشتباه هستید. افراد مشهور دنیا انواع و اقسام مراقبت های ویژه و گران را انجام می دهند. همچنین با وجود تمامی رسیدگی هایی که انجام می دهند، تصاویر منتشر شده از آنان توسط تیم های حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری ویرایش می‌شوند.

بیشتر بدانید :   مهم ترین مشکلات زوجین چیست؟

چگونه رابطه جنسی خوبی داشته باشیم

معیارهای رابطه ی جنسی خوب چگونه تحقق می یابند؟

داشتن معیارهای رابطه ی جنسی خوب چیز دور از ذهنی نیست. در ادامه نکاتی را در این خصوص ذکر می کنیم که بسیار قابل توجه هستند. شاید برایتان جالب باشد که طبق تحقیقاتی که در کشور آمریکا انجام شده است حدود ۴۲ میلیون نفر از زوج هایی که ازدواج کرده اند، مدت زیادی است که دیگر رابطه ی جنسی ندارند یا اینکه این رابطه بین آن‌ها به ندرت شکل می گیرد. چنین آماری مسلما برای هر شنونده ای تعجب آور خواهد بود. البته ممکن است افرادی هم باشند که این آمار را به وضعیت زندگی فعلی خود تشبیه کنند. مسائل مختلفی وجود دارند که باعث می شوند افراد از داشتن رابطه ی جنسی با شریک زندگی خود دوری کنند. به برخی از مهم‌ترین عواملی که برای اکثر مردم صادق است اشاره می کنیم.

معیارهای رابطه ی جنسی خوب تحت تاثیر عوامل مختلفی هستند. دغدغه های مختلف شغلی، داشتن فرزندان کوچک، مسئولیت های خانه داری و… اغلب از عوامل مشترکی هستند که زوج های مختلف آن ها را بهانه‌هایی برای اتمام ارتباط جنسی با شریک زندگی خود می دانند. این درست است که انجام دادن کارهای مختلف در طول روز ممکن است ما را خسته کند. این خستگی هم می‌تواند بر کاهش تمایل جنسی ما موثر باشد. اما به هیچ عنوان نمی توان خستگی را به عنوان یک توجیه منطقی برای خاموش شدن ارتباط و پیوند صمیمانه بین دو فرد دانست. رابطه ی جنسی می تواند به حیات عاطفی زندگی شما روح تازه ای ببخشد. به برخی از ویژگی های مثبت داشتن یک رابطه ی جنسی خوب در ادامه اشاره می‌کنیم.

 معیارهای رابطه ی جنسی خوب در پژوهش های روانشناسی

معیارهای رابطه ی جنسی خوب از نظر علمی مورد پژوهش قرار گرفته اند. مواردی که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم چیزهایی هستند که طی تحقیقات مختلف پژوهشگران به آن‌ها رسیده اند‌. به همین جهت قابل اعتماد هستند. رابطه ی جنسی خوب می تواند بر سیستم ایمنی بدن، سلامت قلب، کاهش استرس و… کمک کند. بعلاوه رابطه ی جنسی سالم میزان درد و رنج، همچنین سرطان پروستات و… را کاهش می دهد. با صمیمی تر کردن روابط خانوادگی باعث می شود تا سطح رضایتمندی و در نهایت عزت نفس طرفین افزایش پیدا کند. نمی توانیم یک عدد ثابت در خصوص این که زوج ها باید چندین بار در طول یک بازه ی زمانی خاص رابطه ی جنسی داشته باشند مطرح کنیم. اما در هر حال میزان صمیمیت و حمایت باید در زندگی به اندازه ای باشد که روابط جنسی آرامش بخش کانون خانواده تلقی شوند.

زمانی که زن و شوهر هیچ وقتی را از اوقات مهم خودشان به یکدیگر اختصاص نمی دهند دیگر احساس ارزشمندی نمی کنند. همین موضوع هم پیوند عاطفی آن دو را از بین می برد. اثرات مخرب دیگری هم مثل از دست دادن اعتماد به نفس، از دست دادن حس جذابیت و… می توانند به دنبال این موضوع به وجود بیایند. البته اگر شما هم در زندگی خود به دلیل دغدغه های مختلف زندگی از شرایط ایده آل دور شده اید بهتر است از مشاوره روانشناسی تیم ما استفاده کنید. اگر مراجعه ی حضوری به کلینیک های روانشناسی و انتظار در نوبت های طولانی شما را خسته می کند جای هیچ گونه نگرانی نیست. ما امکان مشاوره آنلاین را به همین منظور برای شما ایجاد کرده ایم که از هر کجای ایران بتوانید به تخصصی ترین تیم روانشناسی دسترسی داشته باشید.

بیشتر بدانید :   مشکلات زنان شاغل در روابط زناشویی

باید معیارهای رابطه ی جنسی خوب را از یک روانشناس بیاموزید

معیارهای رابطه ی جنسی خوب را از یک روانشناس بیاموزید. بنابراین برای نجات زندگی زناشویی خود زمان را از دست ندهید. یک رابطه ی جنسی خوب سلامت روانی طرفین را نیز تا حد زیادی تضمین خواهد کرد. یکی از مهم‌ترین معیارهایی که می تواند یک رابطه ی جنسی عالی را حتی پس از ازدواج برای دو طرف به ارمغان بیاورد آشنایی با نیازهای همسر و عشق است. مسلما اگر یک زندگی بدون عشق و علاقه و از روی اجبار آغاز شود، رابطه ی جنسی در آن، صرفا به دلیل برقراری پیوند زناشویی و مثل یک قرارداد انجام می‌گیرد. قبل از هر چیز باید در زندگی خود عشق را جایگزین کینه، ناراحتی، عصبانیت و… کنید. با وجود عشق رابطه ی جنسی می تواند بهترین احساس ممکن را در شما ایجاد کند. البته باید حواستان باشد که منظور ما از عشق، وابستگی نیست. وابستگی یک نوع عادت منفی است که می تواند اثرات بسیار مخربی در ارتباط بین دو نفر بر جای بگذارد.

عوامل تاثیر گذار بر رابطه جنسی خوب

اثرات مخرب وابستگی بر زندگی زناشویی

برای تحقق معیارهای رابطه ی جنسی خوب باید وابستگی را حذف کنید. در مواردی شاهد این مسئله هستیم که وابستگی یکی از طرفین حتی منجر به سردی و خودداری از انجام رابطه‌ی جنسی شده است. فرض کنید زنی به همسر خودش که با عشق و علاقه زندگی مشترکشان را شروع کرده اند، در حال حاضر وابستگی شدیدی داشته باشد. چنین فردی مدام در حال چک کردن همسرش است. از او توقع دارد که کل کار و زندگی خودش را رها کند و فقط در کنار او باشد. گاهی به محل کار مرد سر می زند و… .

 در چنین شرایطی همسر این فرد هیچ گونه فضایی برای زندگی شخصی خود ندارد و حس می کند که در یک زندان گیر افتاده است و راه خروجی هم ندارد. مسلما احساس عشق و علاقه ی اولیه در چنین شرایطی از زندگی فروکش می کند. با کم شدن صمیمیت و عشق رابطه ی جنسی از روی وابستگی نیز جذابیت خود را از دست می دهد. در این زمان با گذشت مدتی کوتاه فرد به طور کلی از بر‌قراری رابطه‌ی جنسی امتناع می کند. بنابراین برای زندگی زناشویی احترام قائل شوید و مشکلات روانی خود را با متخصص در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *