مشاورمود

بهترین راه های خارج شدن از رابطه عاطفی بدون ناراحتی

راه های خارج شدن از رابطه عاطفی - مشاورمود

بهترین راه های خارج شدن از رابطه عاطفی بدون ناراحتی

انتخاب راه های خارج شدن از رابطه عاطفی

در این مقاله قصد داریم راه های خارج شدن از رابطه عاطفی را بررسی کنیم. معمولا وارد یک رابطه عاطفی شدن آسان به نظر می رسد. اما خارج شدن از آن رابطه، می تواند برای هر دو طرف بسیار دشوار باشد. برای اینکه یک فرد تصمیم بگیرد که از یک رابطه عاطفی خارج شود دلایل مختلفی وجود دارد. مثلا ممکن است شما با گذشت زمان به این نتیجه برسید که علایق، نظرات، عقاید، احساسات و حتی ارزش های مختلف و متفاوتی دارید. حتی ممکن است آنقدر این تفاوت ها زیاد شود که خارج شدن از رابطه را به ماندن در کنار یکدیگر ترجیح دهید. اما در هر شرایطی بیرون آمدن از یک رابطه عاطفی برای هر دو طرف می تواند دردناک و سخت باشد. اگر برای خارج شدن از یک رابطه عاطفی طبق اصول و شرایط عمل نکنید، ممکن است شما و یا طرف مقابل شما آسیب احساسی و روانی جدی ببینید. زیرا در طی این رابطه عاطفی هر دو طرف تا حدودی به هم وابسته شده اید.

اگر قصد شما برای خارج شدن از یک رابطه عاطفی جدی است باید راه های خارج شدن از رابطه عاطفی را بیاموزید. به این ترتیب از ایجاد هرگونه آسیب جدی به هر دو طرف جلوگیری خواهد شد. برای یادگیری این راه ها شما می توانید با مراجعه به مشاورمود، مشاوره روانشناسی و یا مشاوره بالینی انجام دهید. به این ترتیب کارشناسان مشاوره آنلاین، راه های خارج شدن از رابطه عاطفی را با توجه به شرایط، به شما آموزش می دهند. همچنین به شما راهکارهایی ارائه می دهند که به وسیله آن ها بتوانید با کمترین آسیب روحی و روانی این کار را انجام دهید.

راه های خارج شده از رابطه عاطفی

بررسی راه های خارج شدن از رابطه عاطفی

۱- مطمئن شوید که قصد پایان دادن رابطه را دارید: برای اقدام به هر کاری باید اول از اینکه می خواهید رابطه تمام شود، اطمینان پیدا کنید. تمام دلایل خود برای جدایی را به خوبی بررسی نمایید و در مورد آن ها فکر کنید. سعی کنید به کمک منطق و احساس باهم تصمیم بگیرید. از گرفتن تصمیم های احساسی و زود گذر خودداری نمایید. اگر در این مرحله نتوانید خودتان را برای پایان رابطه قانع کنید بعدا به مشکل های جدی بر خواهید خورد. این مورد از مهم ترین راه های خارج شدن از رابطه عاطفی محسوب می شود.

۲- در آرامش کامل تصمیم گیری کنید: توجه داشته باشید باید برای پایان دادن رابطه یک زمان مناسب را انتخاب کنید. به طور کلی زمانی که از لحاظ روحی آرام نیستید و یا روزهای پر استرسی را داشتید، برای انجام این کار مناسب نیست. همچنین فورا بعد از دعوا و یا مشاجره نیز نباید به پایان دادن رابطه خود فکر کنید. زیرا در حین مشاجره حرف هایی که رد و بدل می شوند ممکن است از ته قلب نباشد.

بیشتر بدانید :   بهترین راه های درمان شکست عشقی

ادامه بررسی راه های خارج شدن از رابطه عاطفی

۳- انتخاب زمان و مکان مناسب: یکی از راه های خارج شدن از رابطه عاطفی انتخاب کردن زمان و مکان مناسب می باشد. هنگامی که فرد مقابل شما عصبی و آشفته است و یا کار مهمی را انجام می دهد، هرگز زمان مناسب برای گفتن این تصمیم نیست. همین طور این کار را در مکان هایی که در آن جا خاطره های خوب و همچنین احساس خوبی دارید، انجام ندهید.

۴- تصمیم خود را به صورت حضوری با طرف مقابلتان در میان بگذارید: برای این که به طرف مقابل احترام بگذارید، باید رابطه را در حضور فرد مقابل به اتمام برسانید. تنها زمانی مجاز هستید که غیر حضوری این کار را انجام دهید که طرف مقابل دور باشد و برای مدت زمان زیادی او را نمی بینید. یا در صورتی که فرد مقابل شما عصبی باشد و احتمال اینکه به شما آسیبی وارد کند، وجود داشته باشد. در این صورت می توانید با تماس تلفنی تصمیم خود را به طرف مقابل اطلاع دهید.

چطور یک رابطه عاطفی را به اتمام برسانیم؟

کارهایی که بعد از انجام راه های خارج شدن از رابطه عاطفی باید انجام دهید

بعد از این که راه های خارج شدن از رابطه عاطفی را عملی کردید. برای پیشگیری از هر آسیب احتمالی باید به یک سری موارد توجه نمایید.

  • هرگز نباید برای فراموش کردن رابطه قبلی خود، بلافاصله وارد یک رابطه جدید شوید. زیرا باید ابتدا با مسئله جدایی کنار بیایید و آن را قبول نمایید. پروسه قبول کردن اتمام رابطه قبلی ممکن است زمان زیادی طول بکشد. پس باید به خودتان زمان دهید.
  • فکر نکنید که فقط شما با این مشکل مواجه شده اید. این موضوع رو تنها شما تجربه می کنید و یا با آن درگیر هستید. باید توجه کنید که افراد زیادی بعد از این که راه های خارج شدن از رابطه عاطفی خود را پشت سر گذاشتن، درد و رنج زیادی را تحمل می کنند. اگر شما به این مورد توجه داشته باشید که بسیاری از افراد نیز مانند شما هستند و مشکل شما را تجربه کرده اند. به این ترتیب راحت تر می توانید با این موضوع و مشکل کنار بیایید.
  • باید سعی کنید بعد از عمل به راه های خارج شدن از رابطه عاطفی، با درد و رنج خود مواجه شوید. حتی می توانید ناراحت باشید و سوگواری نمایید. به هیچ عنوان سعی نکنید از درد ناشی از اتمام رابطه فرار کنید.برای درک بهتر این موضوع حتما مقاله ی ” درمان شکست عشقی ” را مطالعه کنید.

ادامه کارهایی که بعد از اتمام رابطه باید انجام دهید

  • یکی از راهکارهایی که برای پذیرفتن تمام شدن رابطه می توانید انجام دهید، نوشتن نامه برای طرف مقابل می باشد. به این صورت که هر حرفی در دل دارید و هر احساسی که دارید را در نامه بنویسید. حتی نیاز نیست آن را برای آن فرد ارسال کنید. می توانید بعد از نوشتن نامه آن را بخوانید و سپس پاره کنید. با انجام این کار می توانید یا احساسات خود کنار بیایید و آن ها را فراموش کنید.
  • کارها و فعالیت هایی که به آن ها علاقه دارید را انجام دهید. می توانید به جای فکر کردن به رابطه تمام شده و افسردگی، علایق خود را پیدا کنید و با انجام آن ها سرگرم شوید.
  • از جملات منفی مثل من هرگز با این مشکل کنار نمی آیم، دیگر نباید با کسی وارد رابطه شوم، نمی توانم بدون آن شخص زندگی کنم و … هرگز استفاده نکنید. به جای آن مدام جملات مثبتی مثل من از پس این زندگی برمی آیم، خیلی از افراد با وجود شکست عشقی به مسیر خود ادامه داده اند، این مشکل من رو از پا در نمیاره چون من قوی تر هستم، من می توانم با این مسئله کنار بیایم و … را با خود تکرار کنید.
بیشتر بدانید :   تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی|آیا الکل برای رابطه جنسی خوب است؟

کارهایی که بعد از اتمام رابطه باید انجام دهید

تاثیر خدمات مشاوره بر پیدا کردن راه های خارج شدن از رابطه عاطفی و عمل به آن ها

مشاورمود مرکز مشاوره در زنجان بصورت آنلاین مشاوره انجام می دهد. شما می توانید با آن ها تماس بگیرید و برای پیدا کردن راه های خارج شدن از رابطه عاطفی، از آن ها کمک بخواهید. مشاورمود دارای کارشناسان و روانشناس های خبره ای می باشد. که با انجام مشاوره روانشناسی، مشاوره خانواده و مشاوره طلاق می تواند شما را بهتر بشناسند. ابتدا آن ها سعی می کنند مشکل را حل کنند. اما اگر موفق نشدند، با توجه به شرایطی که دارید بهترین راه های خارج شدن از رابطه عاطفی را به شما پیشنهاد بدهند. به این ترتیب شما و طرف مقابلتان می توانید با کم ترین آسیب روحی و روانی از یکدیگر جدا شوید.

سخن آخر

باید بدانید که پایان یک رابطه عاطفی برای هر دو نفر بسیار سخت خواهد بود. اگر برای جدا شدن و خارج شدن از رابطه تصمیم قطعی گرفتید باید راه های خارج شدن از رابطه عاطفی را پیدا نمایید. با دانستن این راه ها می توانید رابطه عاطفی خود را با آسیب و مشکلات کمتری به اتمام برسانید. برای پیدا کردن این راه های مناسب باید از یک مشاور و کسی که توانایی و دانش لازم برای راهنمایی دارد، کمک بخواهید. در غیر این صورت ممکن است مشکلات و ناراحتی های زیادی برای هر دو طرف یک رابطه به وجود بیاید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۴]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *