مشاورمود

یادگیری بهترین راه های برخورد با همسر زورگو

یادگیری بهترین راه های برخورد با همسر زورگو

راه های برخورد با همسر زورگو و زندگی بهتر

همه ما با افراد قلدر و زورگو در سطح جامعه برخورد کرده ایم، اما برخی از ما مجبور به زندگی با این افراد در خانه خود هستیم. کسانی که با افراد سلطه جو ازدواج کرده اند، بهتر است راه های برخورد با همسر زورگو را بدانند تا بتوانند چالش های خود را در تعامل با این افراد به حداقل برسانند. در مشاورمود راه هایی جهت نحوه تعامل با کسانی که در رفتارهایشان دچار افراط و تفریط هستند، ارائه میگردد. همسر زورگو به چه کسی می گویند؟ رفتارهای یک شخص سلطه جو و قدرت طلب در منزل به چه صورت است؟ کدام یک از رفتارهای منفعلانه، پرخاشگرانه و مسئولانه بهترین گزینه از بین راه های برخورد با همسر زورگو است؟

انسان آزاد آفریده شده است و همزیستی با کسی که بنا به هر دلیلی قصد محدود کردن آزادی فرد را دارد، بسیار آزار دهنده است. با یادگرفتن راه های برخورد با همسر زورگو اعم از مونث و مذکر، سعی کنید کنترل گری او را به پای عشق و علاقه بیش از حد او نگذارید. آگاهی از نشانه های شخصی که بنا به آسیب ها و ساختار روانی که دارد، میل به کنترل گری و سلطه جویی دارد، سبب میشود، در موضع مناسبی نسبت با او بایستید.

همیشه زورگویی واضح ، شفاف و مشخص نیست و با گرفتن مشاوره روانشناسی میتوانید به خشونت های رفتاری افراد پی ببرید. برخی برای اینکه بتوانند همسرشان را مطیع خود کنند، از سلاح محبت و حمایت استفاده میکنند. باج های عاطفی، امکانات لوکس و خفه کردن او با محبت، از جمله راه هایی است که برخی از همسران از آن جهت خلع سلاح کردن فرد بهره میبرند. طرف مقابل از لحاظ عاطفی خود را مدیون احساس کرده و در صورت اعتراض به قدرت طلبی همسرش معذب میشود. قبل از عنوان کردن راه های برخورد با همسر زورگو بهتر است نشانه های این اشخاص را بشناسیم.

راه های برخورد با همسر زورگو

نقش ما در زورگویی اطرافیان چیست؟

بسیاری از اتفاق ها می افتد چون ما اجازه میدهیم که رخ دهند. برخی دیگر از موارد نیز از کنترل ما خارج هستند که با گرفتن مشاوره در این موقعیت ها میتوانید آنها را بشناسید. کسانی که به دنبال راه های برخورد با همسر زورگو هستند باید ابتدا به شناختی از خود و نحوه زندگی و رفتار خود برسند.

شاید آنها پوستی از گوسفند و مظلومیت به تن کرده اند و باعث شده اند گرگ درون اطرافیان بیدار شود. ابراز بی دست و پا بودن موجب میشود آنها مورد کنترل واقع شوند. و دیگران فکر کنند که صلاح آنها را بیش از خودشان میدانند. اصلی ترین عاملی که باعث ایجاد تعارض در روابط میشود، عدم آگاهی شخص از راه های برخورد با همسر زورگو و کنترل گر میباشد. تا وقتی شما حق و حقوق خود در زندگی را نمیدانید، چه انتظاری دارید که طرف مقابل این ارزش را برای شما قائل باشد. طریقه رفتار و خود پنداره شما از خودتان، نقش به سزایی در نحوه رفتار دیگران با شما دارد.

گرفتن مشاوره خانواده برای ارتباط با همسر

کسب آگاهی بهترین راه جهت مقابله با اطرافیان میباشد که میتوانید این کار را از طریق مشاوره آنلاین نیز انجام دهید. همیشه آب در گودال جمع میشود. در صورتی که حفره های روانی خود را پر کنید، اگر سیلی از زورگویی بر شما ببارد، تاثیری بر شما نخواهد داشت. اگر طرف مقابل، آگاهی شما را نسبت به رفتارش ببیند، دیگر این میزان قدرت را برای خود قائل نخواهد بود. افراد زورگو جذب افراد ترسو و مطیع میشوند و از ابراز قدرت به آنها لذت میبرند.

بیشتر بدانید :   مهم ترین نکات درباره ی دخالت خانواده ی همسر در زندگی مشترک

البته که قضاوت از ظاهر درست نیست و هستند کسانی که محترمانه نسبت به رفتار همسرشان اطاعت کرده و از امیال خود با انتخاب خودشان کوتاه می آیند. این دسته از زوج ها تفاوت دارند با کسی که به اجبار و احساس بد خلاف میل باطنی خود نسبت به زورگویی همسرش کرنش میکند. در صورتی که راه های برخورد با همسر زورگو را بشناسید، دیگر میل خود را زیر پا نگذاشته و مطابق نظر دیگری رفتار نخواهید کرد. شما هم در این زندگی سهمی دارید و باید بتوانید از منطق و احساس و علاقه خود برای انتخاب اهداف و مسیر زندگی خود بهره ببرید.

تاثیر مشاوره خانواده در مقابل همسر زورگو

نشانه های یک همسر زورگو

 1. بدگویی از همسر در جمع، جهت پیش بردن اهداف خود با ترس از آبروریزی در طرف مقابل.
 2. داد و فریاد، خشونت و بر هم ریختن نظم و آرامش خانواده جهت مجبور کردن شخص به اطاعت از خود.
 3. باج گیری عاطفی و قهر کردن.
 4. استفاده از اهرم پول در خانواده ها رایج است و با آگاهی از راه های برخورد با همسر زورگو میتوانید اوضاع خود را بهتر کنید.
 5. انتقاد و تضعیف روحیه جهت گرفتن کنترل امور به دست خود.
 6. تهدید کردن یکی از شیوه هایی است که فرد زورگو از آن جهت کنترل و فرمانبرداری استفاده میکند.
 7. آسیب به فرزندان، تهدید به طلاق، گرفتن فرزندان و رساندن آسیب فیزیکی به شخص از جمله این نشانه ها است. با مراجعه به مشاوره خانواده میتوانید از بروز اتفاقات بد جلوگیری کنید.
 8. لجبازی از دیگر کارهایی است که شخص زورگو از آن استفاده میکند.
 9. دادن عذاب وجدان به طرف مقابل.
 10. توهین به خانواده و جدا کردن همسر از خانواده اش.
 11. زدن خود به بیماری و مشکلات روانی برای نرم کردن همسر و ایجاد حس ترحم و دلسوزی.
 12. بحث و جدل فراوان برای کلافه کردن شما جهت رها کردن اهدافتان. در این موارد گرفتن مشاوره بالینی به شما راهکارهای مناسبی ارائه میدهد تا در دام اطاعت نیفتید.
 13. سو استفاده از قانون و حق و حقوقی که دارد جهت تحت فشار قرار دادن شما برای کرنش و اطاعت.

راه های برخورد با همسر زورگو و شخص زورگو

این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که تغییر دادن دیگران غیر ممکن است. به جای خسته کردن خود برای تغییر دیگران، با یادگیری راه های برخورد با همسر زورگو خود را در مواجهه با رفتارهای بد دیگری به رشد برسانید. ترس از طرد شدن ، ترس از دست دادن و ترس های کودکی خود را که در محیط خانواده داشته اید به خاطر بیاورید و از حس حقارت و ناتوانی کودکی خود خارج شوید. راه های برخورد با همسر زورگو دعوا و بحث و جدل نیست. قدرت خود را به یاد آورید و محدودیت ها یا ارزش هایی که به خاطر آنها نمیتوانید از هر گونه برخوردی استفاده کنید را درک کنید. سعی کنید در کنار تمامی بدرفتاری ها و خشونت ها اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

بیشتر بدانید :   بهترین جواب به سوال "چگونه با همسر کنترل گر رفتار کنیم؟"

راه های مقابله با شوهر زورگو

تایید و درک

۱- شخص قلدر و زورگو از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرد. شاید در خانواده ای با الگوی رفتاری اشتباه رشد کرده و رفتار او تقلیدی است. یا اینکه آسیب دیده و سعی دارد با زورگویی تمام اجحاف هایی که در گذشته نسبت به او صورت گرفته را جبران کند. یکی از بهترین راه های برخورد با همسر زورگو موافقت با نظریات اوست؛ با این کار به او حس دیده شدن و شنیده شدن میدهید. او را بشنوید و درک کنید، اما هرگز نباید خود را مجبور به قبول و اجرای نظریات او کنید. محترمانه بدون بحث و لجبازی و بی توجهی به نظراتش به او این اطمینان را بدهید که از نظریاتش قدر دان هستید. بدون سرسری گرفتن حرفهای او و اینکه میخواهید او را گول بزنید، صادقانه او را بشنوید و آنچه برایتان مهم است را بیان کنید و پای آن بایستید. شاید واقعا نظر او منطقی است و بهتر است نظر او را بررسی کنید.

شناخت نقاط قوت و ضعف همسر

۲- یکی از راه های برخورد با همسر زورگو استفاده از نقطه قوت و راهکارهای او میباشد. شخص زورگو و پافشار دوست دارد کارها را به نحوه خود انجام دهد .کاری را که دوست دارید انجام دهید با او در میان گذاشته و از او نظر بخواهید که چگونه باید آنرا به ثمر رساند. مانند یک استاد راهنما از نظرات او و انرژی و روش هایی که در انجام کارها استفاده میکند بهره ببرید.

رفتار منفعلانه و سکوت را ترک کنید

۳- مانند یک انسان مظلوم و کسی که خود را لایق رفتارهای نادرست همسرش میداند رفتار نکنید. این حس را به او ندهید که در برابر رفتارهای او تسلیم هستید و مشکلی با کارهای او ندارید. اعتراض کنید و به او بگویید که رفتارهای او را نمی پسندید. در صورتی که اعتماد به نفس لازم را ندارید از مشاوره روانشناسی آنلاین کمک بگیرید.

بهترین راه های حل مشکلات با همسر زورگو

مشاوره یکی از راه های برخورد با همسر زورگو

۴- اگر راهکاری به نظرتان نمیرسد، به صورت آنلاین و تلفنی از مشاوره های مشاورمود بهره برده و با یک فرد تحصیل کرده در این زمینه صحبت کنید. مشاوره با فرد دانا بهتر از تنهایی، بی گدار به آب زدن است. مشاوران با مشخص کردن تیپ شخصیتی افراد و تفاوت هایی که با هم دارند میتوانند شما را در انتخاب بهترین راه برخورد با همسر زورگو راهنمایی کنند.

۵- اگر او کسی بوده که شما به عنوان عشق یا همسر زندگی تان انتخاب کرده اید و روزی او را دوست داشته اید، بهتر است کمی به کسب مهارت بپردازید و به جای متهم کردن همسرتان نسبت به عدم مهارت برقراری ارتباط خودتان نیز بررسی هایی انجام دهید سپس اقدام به برخورد های متفاوت کنید.

اقدام به موقع برای جلوگیری از خشونت

۶- در صورتی که شما را مورد تعدی و خشونت فیزیکی قرار میدهد، بهتر است ابتدا از مشاوران و سپس خانواده خود کمک بگیرید. در برخی از موارد راهکارها فایده ای نداشته و ممکن است مشاوره طلاق بهترین گزینه باشد. قبل از هر چیز باید از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *