مشاورمود

بزرگ ترین مجله اینترنتی روانشناسی و مشاوره

بزرگ ترین مجله اینترنتی روانشناسی و مشاوره

راه های افزایش اعتماد در رابطه

راه های افزایش اعتماد در رابطه+چگونه اعتمادرفته رابازگردانیم

دسته بندی :

اعتماد در یک رابطه به عنوان یک اصل مهم بیان می شود. زیرا تا زمانی که اعتماد وجود نداشته باشد رابطه سالمی نیز ایجاد نخواهد شد. اعتماد بین افراد ممکن است به دلایل مختلفی مانند داشتن نشانه های عشق دروغین، مشکلات زوجین و … شکسته شود. در این هنگام افراد به دنبال راه های افزایش اعتماد در رابطه هستند تا بتوانند با بازسازی یا ایجاد اعتماد یک رابطه بهتر داشته باشند. البته باید به این نکته دقت داشته باشید که بازسازی اعتماد بین دو نفر نیازمند تلاش، زمان و همچنین صبر خواهد بود. بنابراین اگر هر دو نفره یک رابطه انگیزه کافی برای این کار داشته باشند می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن اعتماد را بازسازی نمایند. در این مطلب قصد داریم که اطلاعات بیشتری در مورد راه های افزایش اعتماد در رابطه در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

مهم ترین راه افزایش اعتماد در رابطه

راه های افزایش اعتماد در رابطه کدامند؟ 

راه های افزایش اعتماد در رابطه به شما کمک می کند تا بتوانید رابطه ای سالم و عالی داشته باشید. در واقع هر رابطه ایی نیاز به مراقبت و نگهداری خواهد داشت. بنابراین افرادی که می خواهند یک رابطه عالی و با اعتماد داشته باشند باید حتماً از متخصصان و یا مشاوران با تجربه در این زمینه کمک بگیرند. بهتر است بدانید که مرکز مشاورمود بزرگ ترین و معتبرترین مرکز مشاوره آنلاین و حضوری می باشد. پس شما می توانید برای دریافت راه های افزایش اعتماد در رابطه با مشاوران این مرکز ارتباط گرفته و یک رابطه عالی و سالم را ایجاد کنید. زمانی که شما به یک مشاوره خانواده برای دریافت راه های افزایش اعتماد در رابطه مراجعه می کنید، او چند نکته مهم و اصولی را به شما توصیه می‌ کند. رعایت تمامی این نکات باعث خواهد شد تا شما بتوانید یک رابطه محکم و مطمئن داشته باشید.‌ در زیر چند مورد از کاربردی ترین این نکات را برای شما توضیح داده ایم.

دقت داشته باشید که ایجاد یا بازسازی اعتماد نیاز به زمان خواهد داشت:

اعتماد یکی از تعهدات روزانه یک رابطه می باشد. دقت داشته باشید که اعتماد سازی اتفاقی نیست که خیلی سریع و طی یک روز ایجاد شود.‌ بنابراین برای این که بتوانید در رابطه خود اعتماد بیشتری ایجاد کنید باید از قدم های کوچک شروع کنید. یعنی این که ابتدا چند قدم و تعهد کوچک را قبول کنید. سپس بعد از آن که اعتماد ایجاد شد با قبول تعهدات بزرگ تر به افزایش اعتماد بپردازید.

به همین دلیل است که یکی از راه های افزایش اعتماد در رابطه را زمان دادن می دانند. یعنی این که ابتدا سعی کنید با روندهای کوچک اعتماد را ایجاد نمایید و سپس به یک اعتماد کلی در رابطه برسید.

بیشتر بدانید :   معیارهای رابطه ی جنسی خوب

نداشتن شک و تردید در رابطه

از شک و تردید بپرهیزید و سعی کنید خوشبین باشید

زمانی که شما برای دریافت راه های افزایش اعتماد در رابطه به مشاوره روانشناسی مراجعه می کنید آن ها نداشتن شک و تردید و دیدن نیمه پر لیوان را به عنوان یکی از اصلی ترین روش ها افزایش یا بازسازی اعتماد مطرح می کنند. البته بسیاری از افراد تصور می کنند در روابطی که اعتماد در آن ها به طور کل از بین رفته است کنار گذاشتن تمامی تردید ها کار درستی نباشد. مثلاً افرادی که به دلیل مصرف مواد یا خیانت اعتماد آن ها از بین رفته است سعی می کنند با چک کردن شخص مقابل از خودشان محافظت نمایند. اما اگر قصد دارید که واقعاً اعتماد تخریب شده را بازسازی کنید باید فرصتی دوباره را به خود و شخص مقابل بدهید.

در واقع زمانی که شما با امید بیشتر به بازسازی اعتماد بپردازید. یعنی این که تلاش کنید تا در بعضی از لحظات شک و تردید را از بین ببرید. همچنین بهتر است نگاه مثبت تری به رابطه داشته باشید. با رعایت این نکات قطعا به نتیجه بهتری خواهید رسید.

از نشان دادن احساسات خود نترسید

مشاوران نشان دادن احساسات را به عنوان یک مهارت کلامی می‌ دانند. در این زمان شما می توانید احساسات خود را بدون قهر کردن، فریاد زدن یا حمله کلامی بیان نمایید. در واقع ممکن است برای بعضی از افراد صحبت کردن در مورد احساسات کار ساده ایی نباشد یا اصلا راه های ابراز علاقه صحیح را بلد نیستند. اما شما می توانید با این کار احساسات خود را به درستی نشان دهید. پس در این زمان بهتر است با خود کنار بیایید. یعنی سعی کنید در مورد تمامی احساساتی که فکر می کنید بیان آن ها کار دشواری است با طرف مقابل صحبت نمایید. در واقع باید یاد بگیرید که تمامی احساسات چالش برانگیز که در صورت عدم رسیدگی یا عدم مدیریت به بحث و دعوا ختم می شوند را تحت بررس قرار دهید.

به طور کلی می توان یکی دیگر از راه های افزایش اعتماد در رابطه را صحبت کردن دانست‌. زیرا در این زمان دو طرف فرصت کافی خواهند داشت تا بتوانند با بیان احساسات یک ارتباط سالم برقرار کنند. علاوه بر آن صحبت کردن به هر دو طرف کمک می کند تا بتواند از لحاظ هیجانی و عاطفی یکدیگر را بهتر و بیشتر بشناسند.

بیشتر بدانید :   مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان

سعی کنید در هر زمان صادق باشید

تمامی مشاوران روانشناسی صادق بودن را به عنوان اصلی ترین و کاربردی ترین راه های افزایش اعتماد در رابطه می دانند. زیرا صادق بودن این پیام را به شخص مقابل القا می کند که شما فردی قابل اعتماد هستید. اما در مقابل دروغ گفتن هرچقدر هم که کوچک و ناچیز باشد باعث می‌گردد تا اعتماد در رابطه از بین برود یا کمرنگ شود. بنابراین برای ایجاد یک ارتباط عالی و با اعتماد باید حتماً صداقت را در نظر بگیرید.

برای بازسازی اعتماد حرف دلتان را به صورت دقیق و شفاف بزنید

شاید شما نیز متوجه این موضوع شده باشید که نشانه ‎های رفتاری و کلامی می ‌تواند خیلی زود راستی صحبت‌های ما را برملا نماید. این موضوع را حتی کودکان نیز متوجه می شوند.  برای مثال زمانی که والدین برای تنبیه کودکان شان آن ها را تهدید به ترک کردن می نمایند با مرور زمان این موضوع برای کودکان مشخص خواهد شد که والدین چنین کاری نخواهند کرد. بنابراین دیگر از تهدیدات آن ها نگران نخواهند شد.

پس اگر به دنبال راه های افزایش اعتماد در رابطه هستید بهتر است بدانید که حرف و عمل تان باید دقیقاً یکی باشد. یعنی این که از انجام رفتار هایی که با احساسات واقعی تان متفاوت است بپرهیزید. زیرا چنین کاری می تواند باعث آسیب به رابطه شده و این موضوع را به طرف مقابل القا می‌ کند که نباید به حرف هایی که میزنم اعتماد کنی.

بیان احساسات در رابطه از راه های افزایش اعتماد به نفس در رابطه

برای بازسازی اعتماد به یکدیگر احترام بگذارید

یکی از بدترین راه هایی که باعث می گردد یک رابطه از بین برود و حس بدی را به دو طرفه القا می کند عدم رعایت احترام می باشد. در واقع احترام بین دو شخص را به عنوان ضامن کیفیت رابطه آن ها می دانند. بنابراین شما برای این که بتوانید شریک یا همسر قابل اعتمادی باشید باید سعی کنید همیشه مودبانه و با احترام با طرف مقابل صحبت یا رفتار نمایید. به زبان ساده ‌تر یعنی زمانی که با یکدیگر هم کلام می شوید یا زمانی که با یکدیگر رفتار می کنید این موارد باید به گونه ای باشد که حداقل احترام یا حقوق انسانی رعایت گردد.

این مهارت نیز که به عنوان یکی از راه های افزایش اعتماد در رابطه بیان می شود. پس شما می توانید به کمک آن موجب گیدید تا دوام و همچنین قوام ارتباط تان بیشتر گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۱]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *