مشاورمود

دلایل خیانت زوجین چیست؟

دلایل خیانت زوجین و کمک های مشاورمود

دلایل خیانت زوجین چیست؟

به نظر شما بارزترین دلایل خیانت زوجین چیست؟ چه چیزی می تواند تمامی دلایل خیانت زوجین را توجیه کند؟ امروزه و بخصوص طی سال های گذشته بیش از هر زمان دیگری لزوم استفاده از مشاوره خانواده احساس می شود؛ زیرا اگر در همان ابتدای رابطه نشانه های عشق دروغین را بشناسیم و از ادامه ی رابطه جلوگیری کنیم. به وفور شاهد طلاق عاطفی و فروپاشی زندگی خود نخواهیم بود که شاید زمانی با عشق بنا نهاده شده بود؛ اما متاسفانه دیگر از عشق و محبتی که زمانی در آن موج می زده است خبری نیست. زوجینی که تصمیم به جدایی و طلاق میگیرند دلایل بسیاری برای این کار خود دارند اما آزاردهنده ترین و دردناک ترین آنها خیانت به زوجین می باشد. موسسه مشاورمود طی سال های گذشته با استفاده از تجارب روانشناسان و متخصصین گام های موثری برای رفع این مشکل در میان خانواده ها و به ویژه بازبینی یک به یک دلایل خیانت زوجین برداشته است.

[lwptoc]

اگر شما هم به شکلی درگیر مسئله خیانت زوجین می باشید می توانید با مراجعه به این مرکز از راهکارها و توصیه های ارزشمند کارشناسان فعال آن استفاده نمایند. براساس تحقیقاتی که در خصوص دلایل خیانت زوجین به عمل آمده است نشان گر این موضوع است که در بسیاری مواقع زن و مردی که تصمیم به جدایی می گیرند اگر تصمیم شان به خاطر مسئله ای به جز خیانت طرفین باشد امکان دارد با وساطت دیگران و همچنین استفاده از جلسات مشاوره خانواده دوباره به زندگی مشترک بازگردند اما اگر تصمیم به جدایی آن ها به دلیل خیانت یکی از طرفین باشد معمولا این امکان وجود نخواهد داشت. البته خالی از لطف نیست که این را هم بگویم اگر هنگام ازدواج با نگاهی منطقی و کمک گرفتن از افراد با تجربه و مشاوره ازدواج تا حد زیادی از به وجود آمدن این مشکلات میتوانید جلوگیری کنید.

دلایل خیانت زوجین

دلایل خیانت زوجین/ چرا خیانت در بین زوجین رخ می دهد؟

جالب است بدانید زمانی که موضوع دلایل خیانت زوجین به میان می آید اکثریت افراد تنها رابطه جنسی به فردی غیر از همسر را خیانت می دانند لازم به ذکر است که بسیاری از کارشناسان و مشاوره حقوقی خانواده این تعریف را کاملا رد می کنند و معتقدند که خیانت تنها در چارچوب رابطه جنسی خلاصه نمی شود. بلکه خیانت رابطه ای است که زوجین خارج از روابط زناشویی با شخص دیگری برقرار می کنند. خیانت بحث گسترده ای است که در جلسات مشاوره آن را به روشنی برای مراجعه کننده گان بیان می کنند و ما هم در ادامه مطلب و پیش از پرداختن به دلایل خیانت زوجین انواع خیانت را برای خوانندگان عزیز بیان می کنیم.

طبق تعریفی که از واژه خیانت می شود. خیانت زوجین مصداق های متعددی دارد. عشوه کردن، نظر های پی در پی و منظور دار، درد دل کردن، عاشق شدن، قرار ملاقات گذاشتن و در نهایت برقراری رابطه جنسی و بسیاری موارد دیگر که خارج از عرف باشند در حیطه خیانت قرار خواهند گرفت.

مهم ترین دلایل خیانت زوجین؟

ایجاد زندگی مشترک یک تعهد است. تعهدی که هر یک از زوجین به محض جاری شدن صیغه عقد درباره آن مسئول خواهند بود. حال اگر خیانت و دلایل خیانت زوجین را در بر اساس تعریف زندگی مشترک و ازدواج بخواهیم تعریف کنیم باید اینگونه بگوییم که؛ به رعایت نکردن مولفه ها و همچنین پایبند نبودن به تعهدی که در قبال آن زوجین مسئول می باشند خیانت نام دارد. گاهی اوقات هر دو طرف و گاهی نیز تنها یکی از طرفین ازدواج تعهدات خود را زیر پا خواهند نهاد. لازم به ذکر است که زنان و مردانی که در زندگی مشترکشان به نحوی درگیر موضوع خیانت شده است و برای حل این معضل به مراکز درمانی مربوطه مراجعه کرده اند هر کدام دلایل خاصی برای ارتکاب به این عمل زشت داشته اند. در بررسی های پیاپی که از سوی کارشناسان حوزه خانواده و ازدواج در خصوص مشخص کردن دلایل خیانت زوجین انجام شده است این مسئله روشن شد که دلایل زنان و مردان برای انجام این کار متفاوت می باشد. مشاور مود مهم ترین دلایل خیانت زوجین علل خصوص مردان را این گونه بیان می کند:

بیشتر بدانید :   مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان

دلایل خیانت همسر

دلایل خیانت زوجین/ خیانت مردان

در دو پاراگراف پایین به دلایل خیانت زنان و مردان همچنین به تفاوت خیانت مردان و زنان اشاره خواهیم کرد. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

۱: تجربه یک رابطه جنسی جدید و به عبارت ساده تر هوسرانی:  طبق آماری که در خصوص یافتن دلایل خیانت زوجین به ویژه مردان به دست آمده است درصد بالایی از مردانی که دست به خیانت میزنند تنها به دلیل تجربه یک رابطه جدید و البته هوسرانی می باشد. اغلب این مردان بدون دلیل خاصی مدام به دنبال برقراری رابطه با زنان دیگر هستند و این کار برایشان عادت شده است. معمولا این مردان کمتر عاشق می شوند و هدفشان از انجام خیانت تنها وقت گذرانی با شخصی به جز همسر خود می باشد.

۲: عدم علاقه به همسر: دلیل بعدی که موجب خیانت مردان به همسران شان خواهد شد و در لیست مهم ترین دلایل خیانت زوجین به ویژه آقایان قرار دارد عدم علاقه به همسر می باشد. موسسه های حقوقی و متخصصین با تجربه ای که سال ها در این حوزه فعالیت و تحقیق نموده اند این دلیل را دومین دلیل رایج برای خیانت کردن مردان به شمار می آورند؛ زیرا معتقدند مردان بر خلاف زنان هرگز قادر نخواهند بود به کسی که علاقه ای به او ندارند و به اصطلاح دوستش ندارند ابراز عشق و محبت نمایند؛ بنابراین عشق و محبت خود را نثار زنی به غیر از همسر خود خواهند کرد.

۳: عدم برطرف نشدن نیاز جنسی از طرف زنان: در بسیاری مواقع عدم تمکین زن از شوهر و همچنین جدا زندگی کردن زن و مرد بنا به دلایلی و یا بیماری زن که باعث عدم برقراری رابطه جنسی میان زوجین خواهد شد سبب می شود تا مرد برای جبران نیازهای جنسی خود به برقراری رابطه پنهانی با زن دیگر روی بیاورد. به جرات می توان گفت یکی از اصلی ترین دلایل خیانت زوجین عدم توجه به این موضوع است.

۴: تفاوت های فرهنگی و اخلاقی با همسر:  شاید این دلیل مهم ترین دلایل خیانت زوجین نباشد. اما مطمئنا یکی از دلایل مهم بروز این این حالت است. زن و مردی که هیچ گونه سنخیتی از لحاظ فرهنگ و اخلاق با همدیگر نداشته باشند زندگی مشترکشان خیلی زود دچار تزلزل و از هم پاشیدگی خواهد شد. در این گونه زندگی ها مردان برای فرار از جو خانه و خانواده به زنان دیگری پناه می برند که بیشتر آن ها را درک نمایند و به اصطلاح حرفشان را بفهمند.

نکته: طبق تحقیقاتی که به عمل آمده است خیانت از نوع داشتن رابطه جنسی بیشتر از سوی مردان بروز خواهد کرد اما زنان معمولا مرتکب خیانت عاطفی شده و به ندرت درگیر رابطه جنسی با شخصی به غیر از همسر خود خواهند شد و اگر هم درگیر شوند در این زمینه محتاط بوده و سعی خواهند کرد تا در کم ترین زمان ممکن به آن پایان دهند.

دلایل خیانت مردان

دلایل خیانت زوجین/ خیانت زنان

کارشناسان حوزه خانواده، دلایل خیانت زوجین و خیانت کردن در زندگی مشترک را بسیار پیچیده و در عین حال آزار دهنده می دانند. اما شوربختانه این معضل همچنان بوده و در حال حاضر هم به شدت در میان زنان و مردان متاهل دیده می شود. دلایل خیانت زن و مرد بسیار متفاوت است و به ندرت می توان نکته یا دلیل مشترک میان خیانت از جانب مرد و خیانت از طرف زن را پیدا کرد. روانشناشان حوضه ی خانواده ی موسسه ی مشاورمود مهم ترین دلایل خیانت زنان را این گونه بیان می کنند.

بیشتر بدانید :   مهم ترین نشانه های عشق دروغین

۱: انتقام از شوهر: یکی از اصلی ترین دلایل خیانت زوجین که در میان خانم ها بسیار به چشم می خورد انتقام از شوهر است. در اغلب اوقات خیانت از طرف زنان به دلیل وجود خشم و حس انتقام در آنان روی می دهد؛ زیرا بر اساس تحقیقاتی که از زنانی که مرتکب خیانت شده اند به عمل آمده دیده شده است که این زنان طی زندگی مشترکشان بارها و بارها با مسئله خیانت شوهرانشان روبرو شده اند. به همین دلیل سعی می کنند تا با عمل متقابل درد و رنجی که به واسطه خیانت دچار شده اند به شوهرانشان انتقال دهند.

۲: عدم رضایت عاطفی: زنانی که از طرف همسرانشان مورد بی مهری قرار می گیرند و یا به خواسته های عاطفی و احساسات آن ها توجه نشود. برای جبران خللی که در زندگی شان به وجود آمده است. به دنبال ایجاد رابطه ای صمیمی با شخصی به جز همسر خود خواهند بود؛ بنابراین کارشناسان حوزه خانواده درباره بروز این حالت و همچنین جلوگیری از آن به مردان توصیه می کنند که احساسات و عواطف همسرانشان را نادیده نگیرند. بلکه برای آن ارزش قائل باشند و در زمان مناسب به این احساسات و عواطف زن پاسخ مثبت دهند.

۳: تنهایی و احساس تنها بودن: تنها ماندن و احساس تنهایی یکی دیگر از دلایل خیانت زوجین به ویژه خانم ها محسوب می شود. داشتن چنین حسی از سوی زن ممکن است او را وادار به برقراری رابطه ای جدید و غیر متعارف خارج از روابط زناشویی نماید. احساس تنهایی در زنان اغلب به دلیل نارضایتی از شوهرانشان ایجاد می شود و به جای همنشینی و هم صحبتی با همسر ترجیح می دهند تا با شخص دیگری وارد رابطه عاطفی شود.

دلایل خیانت زنان

۴: احساس مفید واقع نشدن و عدم تایید از طرف همسر: عدم قدردانی و مورد تایید واقع نشدن از طرف همسر سبب می شود تا زنان به دنبال شخصی بگردند که آن ها را دوست داشته باشند و به اصطلاح قدرشان را بدانند و وجودشان را مفید و موثر بدانند. متخصصان و صاحب نظران فعال در مراکز حقوقی خانواده این دسته از زنان را که به این دلیل دست به خیانت زده اند ۱۰۰ درصد مقصر نمی داند. بلکه درصدی از خطا را متوجه همسران آن ها می کنند؛ زیرا نادیده گرفتن نقاط قوت شخصیت و رفتار زن سبب می شود تا در او احساس مفید نبودن به وجود بیاید.

نکته: مشاورین و کارشناسان مشاوره خانواده برای کنترل و از بین بردن خیانت در زوجین و همچنین کمک به شناخت نیاز های همسر و برطرف کردن دلایل ایجاد خیانت به کار گیری برخی اصول و راه کارها را پیشنهاد می نمایند. مهم ترین این اصول و راه کار پیشنهادی جهت از بین بردن دلایل خیانت زوجین و به عبارتی از بین بردن این معضل در میان زوجین، مشخص کردن خط قرمز ها است. این کار باید از اولین روزهای آغاز زندگی مشترک انجام بگیرد و زوجین به صورت روشن و مشخص در باره مشکلات و مسائل با هم صحبت کرده و انتظاراتشان را از همدیگر بیان کنند. زن و مرد در گفتگو و بیان انتظارات از همدیگر باید به نحوی عمل کنند که زمینه دروغ گفتن برای طرف مقابل را فراهم نیاورند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *