مشاورمود

مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان

تفاوت خیانت مردان با زنان از نگاه مشاوره خانواده

مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان

تفاوت خیانت مردان با زنان در چیست؟

آیا می دانید مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان در چیست؟ اصلا دلایل خیانت زوجین چیست؟ بر اساس آمار و ارقامی که از سوی دفاتر و مراکز مشاوره خانواده در سال های اخیر منتشر شده است بیشترین موضوعی که در این مراکز مورد رسیدگی قرار گرفته است تفاوت خیانت مردان با زنان می باشد. هرگاه یکی از زوجین به عهدی که مابین آن ها بسته شده است پایبند نباشد و شخص دیگری را به عنوان جایگزین همسر خود قبول نماید خیانت روی خواهد داد. به طور قطع اعمالی که تحت عنوان خیانت توسط مردان و زنان انجام خواهند گرفت متفاوت می باشد. حال سوال اینجا است که تفاوت خیانت مردان با زنان در چیست؟

طبق تحقیقاتی که از مراکز مشاوره در خصوص تفاوت خیانت مردان با زنان به عمل آمده است خیانت از سوی زن و مرد به دلایل مختلفی روی خواهد داد که در ادامه مطلب به بیان آنها خواهیم پرداخت. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به نوعی درگیر مسئله خیانت شده اید می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی مشاورمود مراجعه نموده و از دانش و تجربه روانشناسان و متخصصان زبده این مرکز در جهت رفع مشکل خود اقدام نمایید همچنین اگر در مراحل ابتدایی آشنایی هستید و نسبت به موضوع خیانت نگران هستید حتما از مشاوره آنلاین ما کمک بگیرید.

مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان

انواع خیانت مردان با زنان

نکته ای که همه متخصصان و صاحب نظران در خصوص تفاوت خیانت مردان با زنان به آن اذعان دارند و به طور مکرر بر آن تاکید می نمایند این است که خیانت انواع مختلف و متنوعی دارد. هر چند بروز آن در زنان و مردان متفاوت می باشد اما در هر دو دسته بر اساس سه مورد مهم تعریف می شود. مراکز مشاوره خانواده مهم ترین انواع خیانت مردان با زنان را این گونه تقسیم بندی نموده اند:

۱: خیانت جنسی: این نوع خیانت از دیدگاه روانشناسان و آسیب شناسان فعال در این زمینه به عنوان خطرناک ترین نوع خیانت علل خصوص مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان معرفی شده است. هر چند در این نوع خیانت هیچ گونه ارتباطی بجز ارتباط جنسی میان افراد برقرار نخواهد بود و ممکن است افراد بعد از پایان این رابطه هرگز همدیگر را ملاقات نکنند اما تداوم آن سبب بروز خیانت عاطفی و ارتباطی در فرد میشود.

۲: خیانت احساسی و عاطفی: بر اساس تعریفی که در مراکز مشاوره از خیانت احساسی و عاطفی صورت گرفته است. این نوع خیانت رابطه ای عمیق از لحاظ عاطفی میان دو طرف شکل خواهد گرفت. به این صورت که یکی از زوجین به شخص دیگری بجز همسر خود علاقه پیدا خواهد کرد. به طوری که بودن با او را بر بودن و گذراندن وقت با همسر خود ترجیح می دهد. تا حدی که تمامی دلتنگی ها و شادی ها و غم های فرد در بود و نبود طرف مقابل خلاصه خواهد شد.

۳: خیانت ارتباطی: این نوع خیانت رایج ترین و جدید ترین نوع خیانت می باشد که در سال های اخیر به شدت رواج پیدا کرده است. جالب اینجا است که یکی از مهم ترین تفاوت خیانت مردان با زنان نیز به حساب می آید. امروزه مراکز مشاوره خانواده به طور گسترده با نزاع ها و مناقشه هایی روبرو هستند که دلیل و علت اصلی آن ها خیانت ارتباطی می باشد. در این نوع عهد شکنی یکی از زوجین به وسیله ابزار ها و امکانات ارتباطی مانند تلفن، اینترنت، چت کردن و ِغیره اقدام به برقراری ارتباط کلامی خواهد کرد. معمولا این گونه ارتباطات ابتدا با معرفی خود آغاز شده و سپس به درد دل کردن و همچنین رد و بدل کردن اطلاعات خواهد رسید. لازم به ذکر است که گاهی افراد عکس هایی را هم با طرف مقابل رد و بدل میکنند که جنبه جنسی دارند.

بیشتر بدانید :   معیارهای رابطه ی جنسی خوب

تفاوت خیانت کردن مردان با زنان از نگاه مشاوره خانواده

شایع ترین تفاوت خیانت مردان با زنان

پیش تر نیز این مطلب را عنوان کردیم که تفاوت هایی تحت عنوان خیانت مردان با زنان وجود دارند که هر کدام بنا به دلایلی و تحت تاثیر شرایطی بروز خواهند کرد. برای درک این مطلب و پی بردن به اصل این تفاوت ها لازم است جلسه ای کوتاه با یکی از روانشناسان مرکز مشاوره مشاورمود داشته باشید. براساس گفته روانشناسان مشاوره ازدواج  و روابط زناشویی که مدت ها درباره این مسئله تحقیق و بررسی کرده اند. اغلب قریب به اتفاق مردان تنها به دلیل برطرف نمودن نیاز جنسی خود مرتکب خیانت می شوند. مردانی که چنین حالتی در آنان بروز می کند ممکن است ابتدا تنها به این دلیل به همسر خود خیانت کنند اما در آینده و بعد از تکرر این حالت کم کم ارتباط عاطفی شکل خواهد گرفت. به طوری که فرد به سختی خواهد توانست دست از این عمل ناپسند برداشته و به روال زندگی عادی خود با همسرش بازگردد.

اهمیت موضوع تفاوت خیانت مردان با زنان زمانی مشخص می شود که بدانید اغلب و شاید هم بیشتر از ۹۰ درصد زنانی که مرتکب خیانت می شوند از طرف مردان خود مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته اند و دچار طلاق عاطفی میشوند. خلل عاطفی که برای زن پیش خواهد آمد همانند ضربه سهمگینی خواهد بود که بر پیکره او زده خواهد شد.

زیرا او به هیچ عنوان تاب بی مهری از سوی همسر خود را نداشته و ممکن است افسرده و گوشه گیر و یا زودرنج و عصبی شود اما همیشه اینگونه نخواهد بود و ممکن است به روش و شیوه ای دیگر همانند خیانت، خلل عاطفی خود را پر نماید. طبق بررسی هایی که در جلسات مشاوره پیرامون موضوع تفاوت خیانت مردان با زنان شده است زنان ابتدا درگیر ارتباط عاطفی و احساسی قرار خواهند گرفت و به شدت هیجان زده خواهند شد اما کم کم و با گذشت زمان این ارتباط به رابطه جنسی نیز خواهد رسید.

روانشناسان حوزه خانواده معتقدند خیانت در زن و مرد به شکل کاملا معکوسی در آنان روی خواهد داد. به طوری که مرد ابتدا رابطه جنسی را آغاز کرده و سپس وارد رابطه عاطفی خواهد شد. در حالی که زنان ابتدا درگیر هیجانات و احساسات عاطفی شده و در نهایت رابطه جنسی با فرد را نیز تجربه خواهد کرد. این نکته دقیقا تفاوت بارز میان خیانت کردن مردان با زنان می باشد. از این رو کارشناسان روابط زناشویی به طور مشخص درباره دلایل بروز خیانت در میان زنان و مردان هشدار داده و از زوجین می خواهند که احساسات و نیازهای همسر خود را در نظر داشته تا کمتر شاهد بروز چنین حالت ناپسندی باشیم.

دلایل اصلی بروز خیانت در مردان و زنان بر اساس نظریه کارشناسان حوزه مشاوره خانواده

دلایل اصلی بروز خیانت در مردان و زنان + روش هایی برای بهتر شدن رابطه

دلایل زیادی برای بروز حالت خیانت از طرف زنان و مردان وجود دارد. کارشناسان و متخصصانی که در زمینه مسائل مربوط به  زوج ها علل خصوص در زمینه بررسی تفاوت خیانت مردان با زنان فعالیت دارند بیان می دارند که عمل خیانت به دلایل مختلفی در افراد روی خواهد داد. بسیاری از افراد تنها به دلیل برقراری رابطه جنسی جدید با یک آدم جدید به این قضیه روی می آورند. در حقیقت این افراد میل دارند ارتباطات جنسی جدید را با افراد مختلف امتحان نمایند. دلیل بارز دیگری که در موسسه های مشاوره در خصوص تفاوت خیانت مردان با زنان به آن خواهند پرداخت و آن را به عنوان دومین دلیل مهم ایجاد خیانت معرفی کرده اند نبود حس صمیمیت میان زن و مرد می باشد. به همین دلیل است که زوجین بخصوص خانم ها این صمیمیت را در بیرون از زندگی زناشویی خود جستجو خواهند کرد.

بیشتر بدانید :   طلاق عاطفی؛ دلایل، خطرات و راهکار ها

دلیل مهم بعدی که در کلینیک های روانشناسی تا حد زیادی به آن پرداخته اند، عدم رفع نیازهای روانی زوجین از سوی همدیگر می باشد. لازم است زوجین نیازهای روانی طرف مقابل را بشناسند زیرا عدم شناخت اینگونه نیازها سبب می شود که زوجین هر چند هم مقید به خانه و خانواده باشند به ایجاد روابط پنهانی با کسی بجز همسر خود روی آورند. کارشناسان توصیه هایی جدی به خانم ها دارند و آن این است که ‌مردان به دلیل خصوصیات و ویژگی های روحی و روانی که دارند اغلب نیاز دارند از طرف همسرانشان مورد تائید و تحسین قرار گرفته و در قبال کارهایی که برای همسر و زندگی مشترک انجام می دهند از آنها قدردانی و تشکر شود؛ بنابراین لازم است زن این گونه مسائل را به طور جدی مد نظر داشته نسبت به انجام آن ها اهمام ننماید. در مقابل این توصیه ی هوشیارانه که در مراکز مشاوره به خانم ها می شوند.

مردان نیز به شیوه ای دیگر در برابر شناخت نیازهای روانی همسرشان مسئول شناخته شده اند. یک صاحب نظر و کارشناس مجرب در خصوص تفاوت خیانت مردان با زنان چنین می گوید که مهم ترین نیازهای روانی زنان عبارت است از تحسین، محبت، تعلق پذیری و حس دوست داشته شدن می باشند؛ بنابراین مردان باید چنین نیازها و احتیاجات روانی همسران خود را شناخته و در جهت رفع آنها اقدام نمایند. همچنین کارشناس مربوطه که در زمینه موضوعات خانواده صاحب نظر و صاحب رای می باشد زوجین را از تماشای فیلم ها و عکس های ضد اخلاقی که رابطه جنسی زن و مرد را به تصویر می کشند منع می کند؛ زیرا تماشای این گونه فیلم ها احتمال بروز خیانت را از سوی زن و مرد بالا خواهد برد.

نکته مهمی که در رابطه با خیانت مردان با زنان وجود دارد و مشاورین به شدت بر روی آن تاکید می کنند این است که زوج ها مهارت های برقراری رابطه جنسی با همسرانشان را بیاموزند؛ زیرا عدم آگاهی هر کدام از طرفین از این مهارت ها سبب به وجود آمدن تنش ها و اختلافات شدید و در نهایت بروز خیانت خواهد شد. همچنین این مشاورین از زوجین می خواهند در قبال عدم آگاهی طرف مقابل خود صبور باشند و بدون رو در بایستی آنان را از این مهارت ها آگاه نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *