مشاورمود

تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی|آیا الکل برای رابطه جنسی خوب است؟

تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی|آیا الکل برای رابطه جنسی خوب است؟

بررسی تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی

امروز می‌خواهیم به همراه تیم مشاورمود در خصوص تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله‌ی پیش رو ما را همراهی کنید‌. برخی متاثر از مطالبی که به کتب مقدس و موسیقی پاپ نسبت می‌دهند الکل را به معجونی عاشقانه تشبیه می کنند. در برخی از کشورها این موضوع یک باور رایج است. در ادامه می‌خواهیم این موضوع را مورد بررسی و بحث قرار دهیم. نوشیدن الکل در زنان ممکن است میل جنسی آن ها را افزایش دهد. در واقع طبق برخی از مقالات نوشیدن الکل برانگیخته شدن جنسی زنان را به دنبال خود دارد. با نوشیدن الکل سطح تستوسترون در زنان افزایش پیدا می‌کند. این هورمون نقش مهمی در میل جنسی دارد. همین مسئله هم باعث شده است که طبق تحقیقات زنان با نوشیدن الکل میل جنسی بیشتری را گزارش کنند.

در بحث تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی برخی مسائل دیگر هم وجود دارند. مردم اغلب نوشیدن الکل را با احساس جذابیت همراه می‌دانند. در صورتی که حقیقت امر این چنین نیست. برداشت فوق می‌‌تواند در نتیجه‌ی تأثیر جو رسانه های مختلف باشد. برخی از زنان زمانی که نوشیدنی های الکلی را مصرف می‌کنند علاقه ی بیشتری به رابطه ی جنسی از خود نشان می دهند. گاهی با نوشیدن الکل احساس افزایش اعتماد به نفس به آن ها دست می دهد و خود را از دیگران برتر و بهتر تصور می‌کنند. سوء مصرف مشروبات الکلی نه تنها یک حرکت مفید برای رابطه ی بهتر نیست بلکه مشکلاتی را نیز با خود به همراه خواهد داشت. برای مثال این سوء مصرف می‌تواند از نظر فیزیولوژیکی اثرات مخرب داشته باشد. در مواردی حتی می تواند پاسخگویی دستگاه تناسلی فرد را هم کاهش دهد.

تاثیر الکل بر رابطه جنسی زنان

تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی در افراد مختلف

طبق پژوهش هایی که توسط مشاوره خانواده به دست آمده. می توان گفت که وقتی الکل و رابطه ی جنسی ترکیب شوند اعتدال از بین خواهد رفت. هرچه که بیشتر الکل مصرف کنید ممکن است واکنش بدنی و برانگیختگی جنسی شما وضعیت بدتری پیدا کند. اگر مصرف الکل بیش از حد انجام شود حتی اگر با جریان خون هم تداخل نداشته باشد تاثیرات مخرب فیزیولوژیکی، شناختی و رفتاری را با خود به همراه خواهد داشت. این اختلالات می‌توانند عملکرد ارگاسم را نیز تحت تاثیر خود قرار دهند. گاهی ممکن است مصرف بیش از اندازه ی الکل باعث شود تا اصلا در رابطه ی جنسی خود به ارگاسم نرسید‌. در واقع اگر به دنبال یک پایان خوش برای رابطه ی جنسی هستید و میخواهید راضی از نتایج رضایت جنسی همسر خود باشید. به شما پیشنهاد می کنیم که مصرف الکل را کنار بگذارید.

تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی محدود به موارد مطرح شده نیست. با برانگیخته شدن، بدنتان جریان خون را در اندام تناسلی افزایش می دهد و برای مقاربت آماده می شود. نوشیدن الکل باعث می شود تا پاسخ های فیزیولوژیکی بدن به صورت طبیعی متوقف شود. این موضوع با رطوبت واژن در زنان تداخل می‌کند و موجب ناراحتی و اصطکاک خواهد شد. الکل بر مردان اثرات مخرب کمتری نسبت به زنان دارد. فرقی ندارد که از چه نوع نوشیدنی الکلی استفاده می کنید‌. بیشتر از ۹۰ درصد نوشیدنی های الکلی رابطه ی جنسی خوب را مختل خواهند کرد. نوشیدن بیش از حد الکل باعث می شود تا آسیب دائمی در مردان ایجاد شود و اختلال نعوظ را به وجود می آورد.

بیشتر بدانید :   مهم ترین مشکلات زوجین چیست؟

تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی و ایجاد اختلالات مختلف در مردان

به ادامه ی بحث تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی می‌پردازیم. اختلالاتی که مشروبات الکلی می توانند در مردان ایجاد کنند به شرح پیش رو است. مصرف مشروبات الکلی باعث می شود تا جریان خون به آلت تناسلی کاهش پیدا کند. همچنین نوعی هورمون خاص در بدن را افزایش می دهد که افزایش این هورمون اختلال نعوظ را به همراه دارد. سیستم عصبی فرد نیز تا حد زیادی تحت تاثیر و فشار مشروبات الکلی قرار خواهد گرفت. مصرف نوشیدنی های مختلف خیلی تاثیری روی انزال فرد ندارند. اما نوشیدن بیش از اندازه ی مشروبات الکلی ممکن است مانع از انزال مردان شود. در واقع وقتی الکل توسط مردان به مصرف برسد مشکلاتی مثل تاخیر در انزال را به وجود می آورد.

 برخی معتقدند که با مصرف الکل ممکن است بیشتر از ۳۰ دقیقه طول بکشد تا اینکه فرد به ارگاسم و انزال با تحریک جنسی برسد. در شکل حادتر نیز گاهی این مسئله، عدم توانایی انزال را با خود دارد. همان‌طور که در خصوص زنان مطرح کردیم مصرف الکل در مردان نیز میل و برانگیختگی جنسی را افزایش می دهد. اگر بیش از اندازه الکل مصرف می کنید سعی کنید تا این عادت بد را کم کم ترک کنید. این نوشیدن های افراطی باعث می شوند که دچار آسیب های جسمی و روحی فراوان شوید. در این راه حتما از مشاوره کمک بگیرید.

تاثیر الکل بر کیفیت رابطه جنسی

تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی با محوریت خطرات مختلف آن

تا اینجای کار تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی را بررسی کردیم. علاوه بر تمام چیزهایی که گفتیم مصرف الکل خطرات جنسی را افزایش می دهد. وقتی افراد الکل مصرف می کنند هوشیاری آن ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. همین مسئله می تواند بسیار خطر آفرین باشد. فرض کنید به عنوان یک دختر جوان در مهمانی شلوغی هستید که همگی بر اثر مصرف الکل اختیار خود را از دست داده اند. در چنین شرایطی با افزایش برانگیختگی جنسی این احتمال وجود دارد که تن به روابطی دهید که در حالت هوشیاری به هیچ عنوان آن ها را قبول نمی کردید.

رفتارهای جنسی ناشی از مصرف مشروبات الکلی

هر چقدر که بیشتر مشروبات الکلی مصرف کنید رفتارهای جنسی شما نیز خطرناک تر خواهد شد. طبق مطالعات گوناگونی که در طول زمان انجام شده اند، مردان بیشتر در معرض انجام رفتارهای جنسی پرخطر قرار می گیرند. برای مثال آن ها در حالت مستی روابط جنسی بدون محافظت دارند. البته قصد ما از این صحبت ها عادی جلوه دادن روابط جنسی نامشروع و پرخطر نیست. رابطه جنسی از روی اجبار و بدون اراده همیشه امری قبیح محسوب می شود و هیچ توجیهی را نمی توان برایش متصور شد. مسلما قبل از انجام هر گونه رابطه ی جنسی لازم است تا دو طرف رضایت خود را از انجام این کار بیان کنند. الکل مجوز تجاوز و رابطه ی جنسی زوری نیست. سعی کنید به هیچ عنوان با فردی که در حالت مستی شدید قرار دارد وارد رابطه ی جنسی نشوید و آن را به زمان بهتری موکول کنید‌.

بیشتر بدانید :   معیارهای رابطه ی جنسی خوب

 فعالیت های جنسی طیف مختلفی دارند. بنابراین می توانند شامل مواردی مثل لمس بدن، بوسیدن، رابطه‌ی جنسی دهانی، رابطه‌ی جنسی مقعدی، رابطه‌ی جنسی واژینال و… باشند. جا دارد در این قسمت برخی نکات را در خصوص مستی و رابطه ی جنسی مطرح کنیم. اگر به دنبال برقراری رابطه ی جنسی آگاهانه هستید الکل را فراموش کنید. الکل گاهی مسمومیت هایی را نیز با خود به همراه دارد که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم. مصرف بیش از حد الکل لکنت زبان، تلو تلو خوردن حین راه رفتن، احساسات اغراق آمیز، ناهوشیاری و… را برای فرد ایجاد می کند‌. به نوعی می توان گفت که فرد ناتوان می شود. منظور ما از ناتوانی این است که ممکن است فرد مست صحبت های بی ربط کند. همچنین نتواند بدون کمک راه برود. سردرگم است. گاهی شخص اصلا نمی‌داند که در کجا هست.

رفتارهای جنسی ناشی از مصرف مشروبات الکلی

راه های حل مشکل سوء مصرف مواد مخدر

در مورد تاثیر الکل بر رابطه ی جنسی مسائلی را عنوان کردیم. اگر شما هم با مشکلاتی مثل اعتیاد به مصرف مشروبات الکلی درگیر هستید به شما پیشنهاد می کنیم که در این زمینه از یک روانشناس کمک بگیرید‌. مشاوره روانشناسی و مشاوره ترک اعتیاد تا حد بسیار زیادی می تواند در ترک کردن این عادت خطرناک موثر باشد‌. هیچ عادتی یک شبه فراموش نمی شود‌. بنابراین در ابتدا با خود باید کنار بیایید که نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی دارید. این نکته را برای انگیزه دادن به خود یادآوری کنید که مشروبات الکلی رابطه ی جنسی و حتی رابطه ی عاطفی شما را با شریک زندگی‌تان مختل می کند. باید برای خود محدودیت هایی را ایجاد کنید‌. با محدود کردن مصرف الکل در روزهای ابتدایی ترک عادت کمتر مست می شوید. نوشیدنی های جدید غیر الکلی را جایگزین کنید. اگر قصد انجام هرگونه رابطه ی جنسی را دارید حتما لوازم مراقبتی را تهیه و از آن‌ها استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *