مشاورمود

صفر تا صد تکنیک های تست زنی سریع

صفر تا صد تکنیک های تست زنی سریع

صفر تا صد تکنیک های تست زنی سریع

یک حقیقت بزرگ در مورد بزرگ ترین و مهم ترین آزمون های علمی کشور ما وجود دارد و آن این است که موفقیت در آن می تواند برای همیشه مسیر زندگی افراد و داوطلبان حاضر در آن را تغییر دهد. از این رو لازم است برای رویا رو شدن با آن و کسب بهترین و بالاترین نتیجه ممکن از تکنیک ها و روش های مناسبی برای پاسخگویی به سوالات آن استفاده کرد. حضور چند هزار نفری از دانش آموزان کشور در این آزمون سبب خواهد شد تا سطح رقابت به شکل وحشتناکی بالا برود لذا فراگیری این فنون و تکنیک های تست زنی سریع اولین قدم موثری خواهد بود که داوطلبین در جهت موفقیت بر خواهند داشت. مشاورمود یکی از تخصصی ترین مراکز مشاوره تحصیلی در ایران است که بهترین تکنیک های تست زنی سریع را با بالاترین نتیجه ممکن به دانش آموزان آموزش می دهد. اگر می خواهید در امتحانات و آزمون های درسی خود قدم های محکم تری بردارید مراجعه به مرکز مشاوره در زنجان و یا استفاده از مشاوره آنلاین را فراموش نکنید.

[lwptoc]

تقویت و یادگیری تکنیک های تست زنی سریع

شیوه های صحیح اجرای تکنیک های تست زنی سریع

اکثر قریب به اتفاق داوطلبانی که در آزمون سراسری و کنکور شرکت می نمایند با سوالات چهار گزینه ای به خوبی آشنا هستند اما واقعیت این است که آشنایی با این سوالات برای کسب موفقیت کافی نمی باشند بلکه باید روش ها و راه هایی را هم برای جواب دهی به موقع یا همان تکنیک های تست زنی سریع را آموخت و آن ها را در روز برگزاری آزمون اجرا کرد. از جمله مهمترین و بهترین راه های در اجرای تکنیک های تست زنی سریع شامل موارد ذیل می باشند:

اولین و مهم ترین راه های تقویت و اجرای تکنیک های تست زنی سریع شرکت در آزمون های مختلف و آزمایشی کنکور می باشد.

داشتن یک برنامه ریزی قوی و البته تمرین و تکرار تست زنی دومین راه برای تقویت و اجرای تکنیک های تست زنی سریع خواهد بود.

پاسخ دادن به مجموعه سوالات هر درس و تعیین مدت زمانی معلوم برای جواب دهی و سعی در جواب دهی در همان بازه زمانی مشخص.

اقدام به جواب دهی سوالات آسان و در اولویت قرار دادن آن ها.

از روش ضربدر و منها برای تقسیم بندی سوالات و جواب دادن به آن ها استفاده شود.

بعد از روند پاسخ دادن به سوالات در تایم اضافه باید به سراغ سوالات ضربدر دار رفته و از سوالاتی که احتمال جواب دهی به آن ها بالا است شروع کرد.

روند جواب دهی به سوالات باید به ترتیب دفترچه باشد و از مشاهده سایر سوالات خودداری شود.

به اتمام رساندن روند جوابدهی سوالات هر درس در زمان و تایم تعیین شده.

هرگز در فکر ذخیره زمان درس های عمومی برای جواب دهی دروس اختصاصی نباشید.

زمانی که در جواب دهی به سوالی دچار شک خواهید شد و قدرت انتخاب میان دو گزینه را ندارید سوال را باید رها کرد و به سراغ سوالات دیگر رفت.

در زمان حل پرسش در همان لحظه جواب را وارد پاسخنامه نمایید.

دقت در وارد کردن جواب سوالات در پاسخنامه.

تکنیک های تست زنی سریع دروس عمومی

مهم ترین تکنیک که در بحث تکنیک های تست زنی سریع دروس عمومی مطرح می شود این است که هرگز بیش از زمان در نظر گرفته شده برای یک سوال زمان نگذارید و در مقابل سعی کنید بیش از مکث بیش از اندازه جواب صحیح را حدس بزنید. نکته ی مهم بعدی که جزء تکنیک های تست زنی سریع دروس عمومی به شمار می آید این است که در جواب دهی به سوالات عجله نکنید تا در دام طراحان قرار نگیرید.

بیشتر بدانید :   راهنمای بهترین نحوه برنامه ریزی برای امتحانات

تکنیک های تست زنی سریع دروس محاسباتی

تکنیک های تست زنی سریع دروس محاسباتی

مهم ترین و اساسی ترین تکنیک های تست زنی سریع دروس محاسباتی این است که ابتدا لازم است داوطلب در برگه ی سوالات محاسبات خود را انجام داده و حدالمقدور با خط ریز این محاسبات انجام شود. تکنیک دوم علامت گذاری نکات و محاسبات مهم می باشد. تکنیک بسیار مهمی که در حل سوالات دروس محاسباتی مانند ریاضی و فیزیک و شیمی وجود دارد این است که هرگز نباید وقت خود را برای سوالاتی که در جواب آن ها دچار شک شده اید هدر دهید. همچنین سوالاتی را که قادر به پاسخگویی آنها نیستید باید رها کنید.

تکنیک های تست زنی سریع برای کنکور

تست زنی و فراگیری تکنیک های تست زنی سریع در کنکور یکی از بزرگترین چالش های پیش روی کنکوری ها می باشد. جالب است بدانید که درس خواندن و وقت گذاشتن برای مطالعه و فراگیری مفاهیم کتاب تنها ۶۰ درصد از موفقیت کنکوری ها را تضمین خواهد کرد و ۴۰ درصد باقی مانده به مهارت دانش آموزان اختصاص خواهد داشت.

تکنیک های تست زنی سریع برای کنکور و فراگیری مهارت های مربوط به آن جزء مهارت های اکتسابی است که دانش آموزان و داوطلبان کنکور پیش از قرارگیری در موقعیت آزمون باید آن ها را آموخته و تمرین نمایند تا در زمان برگزاری آزمون از آن ها به نحو احسنت استفاده نمایند. فراگیری و اجرای تکنیک های تست زنی سریع در کنکور راه و روش های مختص به خود را دارد حال اگر دانش آموزی بتواند این راه و روش ها را به خوبی فرا بگیرد قدمی موثر و بزرگ در راه رسیدن به موفقیت بر داشته است.

مشاوره کنکور مشاورمود کنار شماست تا هیچ نگرانی نسبت به کنکور و تکنیک های آن نداشته باشید. در ادامه به بررسی بقیه ی تکنیک های تست زنی سریع خواهیم پرداخت.

تکنیک های تست زنی سریع دروس عمومی

تکنیک های تست زنی سریع برای کنکور شامل ۵ دسته مهم می باشند. این دسته ها شامل موارد ذیل هستند:

۱: آموزشی، ابتدا تست ها را تنها با هدف یادگیری امتحان کنید.

بعد از زدن ۵ تست پشت سر هم پاسخ نامه را مطالعه کنید و تست های درست و غلط را کامل مطالعه کنید.

در صورت مواجهه با نکته ای مهم که آن را نمیدانید حتما آن را خوانده و در اولین فرصت مرور کنید.

تست ها را نشانه گذاری کنید.

به درصدی که زده اید توجه نمایید.

از تست های مشکل استفاده کنید تا مهارت های لازم را کسب کنید.

۲: سنجشی، این دسته از تکنیک های تست زنی سریع در کنکور دومین تکنیکی خواهد بود که داوطلبان باید آن را در نظر داشته باشند. در این تکنیک ابتدا باید تست ها را با هدف سنجش میزان آگاهی خود و بدون لحاظ کردن زمان زد.

پاسخ های داده شده مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند.

بیشتر بدانید :   چگونه رشته تحصیلی مناسب خود را انتخاب کنیم؟

بعد از زدن تست ها از نکات مهم یادداشت برداری شود.

۳: دوره ای، سومین دسته از تکنیک های تست زنی سریع برای کنکور دسته دوره ای نام دارد در این دسته سه تکنیک مهم وجود دارد که به ترتیب شامل موارد ذیل می باشند.

دروس و مطالب خوانده شده را دوره نمایید.

تست هایی را کار کنید که مطالب آنها قبلا خوانده اید.

در این دسته از تست ها می توان از تست های علامت گذاری شده یا نشاندار استفاده کرد.

۴: زمان دار، این تکنیک که جزء مهم ترین تکنیک های تست زنی سریع برای کنکور به شمار می آید از کل مطالب مطالعه شده تست هایی انتخاب می شوند که شامل تست های آسان، متوسط، سخت، و بسیار سخت می باشند.

این تکنیک را بهتر است از نیمسال دوم سال تحصیلی تمرین کرد.

۵: چالشی، آخرین تکنیک از تکنیک های تست زنی سریع برای کنکور تکنیک به چالش کشیدن خود در حل سوالات و تست ها می باشد. در این چالش ابتدا سعی کنید ۲۰ تست سخت را در زمانی حدود ۲۰ دقیقه بزنید در مرحله بعد ۳۵ تست متوسط را در ۲۰ دقیقه زده و این شیوه را هر روز تکرار کنید‌.

تکنیک های تست زنی سریع برای کنکور

تقویت و یادگیری تکنیک های تست زنی سریع

حقیقت امر این است که فراگیری تکنیک های تست زنی سریع و همچنین اجرا نمودن آن ها در روز آزمون آن چنان که به نظر می رسند ساده و آسان نخواهند بود. بسیاری از داوطلبان زمانی که از تکنیک های تست زنی سریع با آنها صحبت می شود تصور می کنند که به طور حتم از عهده آن بر خواهند آمد باید گفت که این تصور کاملا اشتباه می باشد. زیرا این کار در ظاهر آسان می باشد زیرا جوی که بر آزمون حاکم است حتی بر روی مسلط ترین افراد و داوطلبین هم تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل است که تاکید ویژه ای بر تقویت و یادگیری تکنیک های تست زنی سریع خواهد شد. به همین دلیل بهتر است پیش از فرا رسیدن زمان شرکت در آزمون شرایط لازم را برای تقویت مهارت های تست زنی و همچنین تقویت تست زنی سریع را برای خود فراهم نمود.

داشتن آمادگی کافی و مطلوب برای پاسخ دادن به پرسش ها و تست های آزمون از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اگر داوطلبان قادر باشند شرایط مورد نیاز را برای خود فراهم نمایند می توانند انتظار رسیدن به یک موفقیت فوق العاده را داشته باشند. این شرایط باید قبل از حضور در آزمون فراهم شوند و مهم ترین آن ها عبارتند از:

درک صحیح و درست در باره مفاهیم دروس پیش از اقدام به تست زنی.

حل تست های مختلف، حل سوالات پیچیده.

بالا بردن سرعت هم زمان با دقت در جواب دهی. نشان دار کردن پرسش ها.

نادیده نگرفتن سوالات مشکل و سعی در حل آن ها.

شرکت در آزمون های آزمایشی.

بهره گیری از کتب کمک آموزشی.

مشخص کردن تست های ستاره دار.

عدم مراجعه به پاسخ نامه در حین جواب به پرسش ها.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله کنار ما بودید. هر گونه سوال و یا تجربه ی خود را برای ما کامنت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *