مشاورمود

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق

چه زمانی نیاز به مشاوره طلاق اهمیت پیدا می کند؟ پایان دادن به زندگی مشترکی که روزی به امید خوشبخت شدن بنا نهاده شده بود سخت و ناراحت کننده است. جدای از تمام دلایل و علت های حادث شدن چنین اتفاقی باید گفت که پروسه طلاق همیشه با نگرانی و آزار فراوانی برای خود زوجین، خانواده، فرزندان و دوستان هر دو طرف همراه است.

[lwptoc]

طلاق به عنوان یک راه کار برای پایان دادن به زندگی های مشترکی است که در حال از بین رفتن هستند و  هیچ امیدی به احیای دوباره آن ها نیست. هر چند مقوله طلاق برای بسیاری از ما غیر قابل هضم و ناراحت کننده می باشد. اما حقیقتی است که وجود دارد و نمی شود آن را کتمان کرد این است که تمامی مراکز مشاوره ای در سراسر دنیا از جمله مرکز مشاوره خانواده مشاورمود بخشی را به مشاوره طلاق اختصاص داده اند تا به وسیله آن راه کار مناسب و مفیدی را برای جدایی مسالمت آمیز در اختیار زوجین قرار دهند.

مشاوره طلاق با مشاورمود

طی مشاوره طلاق چه خدماتی ارائه خواهد شد؟

مشاوره طلاق دارای پروسه ای است که طی آن فردی به عنوان مشاور که دارای تجربه و دانش کافی در این زمینه می باشد به زوجین کمک می کند تا به مطلوب ترین شیوه ممکن به زندگی مشترک خود پایان دهند. حضانت فرزند، پرداخت نفقه و مهریه، تقسیم اموال و بسیاری مسائل دیگر از جمله مواردی هستند که در جلسات مشاوره طلاق به آن ها پرداخته خواهد شد تا زن و مرد بتوانند به کمک مشاور بهترین راه کار را انتخاب نمایند. مشاورین هنگام ارائه مشاوره به مراجعین و برگزاری جلسات از پیش تعیین شده مشاوره به عنوان شخصی بی طرف به کمک زوجین خواهند آمد تا در فضایی بدور از تنش و مشاجره و متهم کردن یکدیگر به توافقی اصولی و نهایی درباره جدایی دست بیابند.

نقش مشاور در جریان مشاوره طلاق  

نقش مهم و اساسی مشاوره، طی مشاوره طلاق این است که کنترل اوضاع را در دست بگیرد و این امکان را فراهم کند تا زن و مرد بدونه داد و فریاد و متهم کردن یکدیگر به سخنان همدیگر گوش کنند. در حقیقت  مشاور در ارائه مشاوره طلاق تلاش میکند تا زن و مرد بدون تاثیر پذیری از احساسات و عواطف مخرب خود در یک محیط آرام به یک نتیجه مطلوب و دلخواه دست بیابند. مشاور معمولا به دنبال این است که راه ها و کانال های گفتگو را میان زن و مرد باز نگه دارد و حدالامکان راه های جدید را برایشان باز کند تا به وسیله این راه ها و گفتگوهای انجام شده به توافقاتی دست پیدا کنند که در جهت منافع خود و خانواده هایشان باشند.

مشاوره طلاق آنلاین

بهترین مشاوره طلاق

پیش از هر چیز باید دانست که مشاوره طلاق فرایندی بی طرفانه می باشد که بر اساس آن مشاور حق ندارد بیشتر از آن چه که زن و مرد به او اجازه داده اند در مسائل و موضوعات دخالت کند. مشاوره طلاق قوانین و شرایط خاص خود را دارد و هرگز در مقام درمانگر و یا وکیل و قاضی ظاهر نخواهد شد. یک مشاوره طلاق ایده آل و مطلوب هرگز به نفع یک نفر و به زیان طرف دیگر برگزار نخواهد شد و در جریان آن هیچ گونه اطلاعات و مسئله ای از یکی از طرفین مخفی نخواهد شد. جلسات خصوصی تنها با اطلاع دو طرف و در جهت پیشبرد توافق میان زوجین برگزار خواهد شد. در غیر این صورت جلسات مشاوره طلاق بدون حضور هر دو طرف رسمیت نخواهد داشت و برگزاری بدور از موازین اخلاقی و قانونی خواهد بود.

فواید و مزایای استفاده از مشاوره طلاق

مشاوره طلاق و انجام آن کاری بسیار سخت و دشوار است با این وجود بهترین راه برای انجام طلاق و جدایی مسالمت آمیز میان زن و مرد به شمار می آید زیرا در مقایسه با اقدامات سنتی زوجین بیشتر به توافق نزدیک خواهند شد. در این نوع مشاوره طرفین دعوا کنترل بیشتر و بهتری بر روی تصمیمات خود خواهند داشت و هزینه های کمتری از لحاظ صرف وقت را متقبل خواهند شد از طرفی کمتر درگیر  آشفتگی های عاطفی می شوند. مهم ترین و برجسته ترین فایده استفاده از مشاوره طلاق این است که در این نوع مشاوره برد و باخت معنایی ندارد از این رو تا حد زیادی از دشمنی ها و خصومت های شخصی که میان زن و مرد به وجود آمده اند کاسته خواهند شد.

مشاوره طلاق توافقی

تفاوت عمده میان مشاوره طلاق و طلاق سنتی

پیش از پرداختن به بحث تفاوت ها لازم است یادآوری کنیم که در مشاوره طلاق و ایجاد طلاق به صورت سنتی کشمکش، مشکلات ارتباطی، عصبانیت و آشفتگی و ناراحتی وجود دارد اما مسئله مهمی که در این میان وجود دارد و از آن به عنوان تفاوت نام برده می شود این است که به دلیل ماهیت مشاوره تصمیماتی که طی آن و به کمک مشاور برای جدایی اتخاذ خواهند شد اغلب در یک محیط کنترل شده و منطقی اتفاق افتاده و در پایان کار میزان رضایت طرفین تقریبا به یک اندازه می باشد و به دلیل مجال صحبت کردن و بیان اظهارات زن و مرد خونسرد تر و منطقی تر با قضیه برخورد خواهند کرد.

مشاوره طلاق آنلاین

مشاوره طلاق آنلاین به مشاوره های طلاقی گفته می شوند که از طریق اینترنت و فضای مجازی انجام خواهند گرعت. فرایند کار مشاوره طلاق آنلاین با مشاوره طلاق حضوری هیچ تفاوتی نخواهد داشت. تنها تفاوت این دو در نحوه برقراری ارتباط میان مراجعه کننده و مشاور می باشد. روش های متعددی برای گرفتن مشاوره آنلاین وجود دارد که مهمترین و رایج ترین این راه ها چت آنلاین صوتی و چت آنلاین نوشتاری، چت آفلاین و چت تصویری می باشند. در مشاوره طلاق آنلاین افراد با استفاده از کانال های ارتباطی و از طریق اینترنت با هر مرکز مشاوره ای که تمایل داشته باشند تماس گرفته و درباره جدایی و تصمیمی که اتخاذ نموده اند مشاوره دریافت خواهند کرد.

استفاده از مشاوره طلاق آنلاین یکی از بهترین جایگزین های مشاوره طلاق حضوری می باشد که از مزایا و فواید بیشتر برخوردار می باشد. افراد در هر ساعت از شبانه روز و در هر مکان که باشند می توانند از این طریق از راهنمایی ها و راه کار های مشاورین متخصص بهره ببرند. مهم ترین فایده این نوع مشاوره این است که افراد بدون صرف وقت و هزینه های گزاف و تنها به وسیله گذاردن پیامی کوتاه و مراجعه به سایت ها و کانال های ارتباطی مراکز مشاوره ای نسبت به حل مشکل خود اقدام نمایند.

بهترین مشاوره طلاق

مشاوره طلاق توافقی

مشاوره طلاق توافقی یکی از ملزومات ایجاد جدایی در دادگاه می باشد زیرا بر اساس قوانین جدید زوجینی که دادخواست طلاق توافقی را تنظیم کرده باشند در مرحله او به دادگاه ارجاع داده نخواهند شد بلکه ابتدا ملزم به شرکت در جلسات مشاوره طلاق توافقی می باشند. تعداد جلسات این مشاوره معمولا ۵ جلسه بوده و اگر تا پایان این ۵ جلسه طرفین دعوا از طلاق عاطفی و جدایی منصرف نشوند گواهی عدم سازش برای آنها صادر شده و بر اساس آن به دادگاه ارجاع داده خواهند شد. لازم به ذکر است زوجینی که تصمیم به طلاق توافقی گرفته اند پیش از انجام مشاوره طلاق توافقی باید در سامانه تصمیم ثبت نام نمایند. ثبت نام در این سامانه به عنوان یکی از اقدامات اجباری برای رسیدگی به دادخواست طلاق اجباری مطرح شده است.

افراد بعد از مراجعه به این سایت و درج مشخصات خود و غربالگری جهت انجام مشاوره طلاق توافقی به یکی از مراکز مشاوره ای معرفی خواهند شد. با در نظر گرفتن آمار سرسام آور طلاق به نظر می رسد  استفاده از مشاوره طلاق توافقی راهکاری موثر می باشد که می تواند تا حد زیادی از اتخاذ تصمیمات شتابزده و هیجانی زوجین برای جدایی بکاهد. در جریان مشاوره طلاق توافقی زوجین در حضور شخص سومی که دارای تخصص و دانش کافی در این زمینه می باشد به ایراد دلایل خود برای اتخاذ این تصمیم  خواهند پرداخت و در پایان حتی اگر طرفین برای جدایی خود دلیل قانع کننده ای ارائه ننمایند گواهی عدم سازش آنها صادر خواهد شد.

مشاوره طلاق تلفنی

امروزه بسیاری از کلینیک ها و مراکز مشاوره ای، خدمات ارائه مشاوره به صورت تلفنی را برای مراجعین خود در نظر گرفته اند. پیش قدم شدن و مطرح نمودن درخواست مشورت از سوی زوجین و حتی یکی از آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا نشان می دهد که افراد تمایلی به کشمکش و مشاجرات خسته کننده ندارند. شناخت مشکلات و موانعی که بر سر راه ادامه زندگی مشترک وجود دارند بسیار ارزشمند خواهد بود با این حال گاهی اوقات هر دو طرف دعوا و یا یکی از آن ها تحت هیچ شرایطی حاضر به ادامه زندگی مشترک نمی باشند از این رو استفاده از مشاوره طلاق بخصوص مشاوره طلاق تلفنی برای شناخت راه های انجام این کار و همچنین پی بردن به حق و حقوق خود بسیار مفید خواهد بود. افراد می توانند با استفاده از مشاوره طلاق تلفنی و بهره گیری از دانش و تجربه متخصصان و مشاورانی که در مراکز مشاوره ای فعالیت دارند راه های پیش رو برای جدایی را مورد بررسی قرار داده و در جهت رسیدن به خواسته خود بهترین و مناسب ترین راه را انتخاب نمایند.

حرف آخر :

در پروسه طلاق بیشتر از هر چیز دیگری شک و تردید بر زوجین حاکم خواهد شد. با وجودی که خود خواهان جدایی و طلاق شده اند اما باز هم در اغلب مواقع دچار دودلی می شوند و نسبت به تصمیمی که اتخاذ نموده اند  درک درستی ندارند از این رو شرکت در مشاوره طلاق این دودلی ها و تردید ها را از بین می برد و به افراد کمک می کند تا دید روشنی از جدایی و تصمیم خود داشته باشند. 

بر خلاف باور بعضی از مردم، کارشناسان و مشاوران در مرکز مشاوره طلاق هیچ گاه به جای افراد تصمیم نمی گیرند و آن ها را مجبور به انجام هیچ کاری نمی کند. بلکه  با باز گذاشتن راه های گفتگو و تعامل میان زوجین، آموزش راهکارهای حل مشکل و کمک به افراد برای  کنار آمدن با مشکل پیش آمده و ایجاد برنامه ریزی صحیح برای زندگی بعد از طلاق کمک می کند تا زوجین به یک آرامش فکری درست برسند و بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *