مشاورمود

مشاوره

بهترین مشاوره ها در مشاورمود

مشاوره

مشاوره چیست؟ مشاور کیست؟ چه کسی به مشاوره نیاز دارد؟ انواع مشاوره کدام است؟ این ها تنها بخش کوچکی از پرسش هایی است که در دنیای بزرگ مشاوره مطرح می شود. اگر بخواهیم بصورت کوتاه توضیح دهیم که مشاوره چه جایگاهی در زندگی اجتماعی انسان دارد، باید بگوییم که مشاوره، یکی از بهترین راه حل ها برای افرادی است که با مسئله یا بحرانی در زندگی خود مواجه شده اند؛ ولی به تنهایی نمی توانند از پس آن برآیند و نیاز به مشورت و گفت و گو با شخص دیگر دارند. اما این تمام ماجرا نیست! بخش جذاب ماجرا این است که تیم مشاورمود، مشاوره را بعنوان اصلی ترین هدف خود برای خدمت به افرادی که به انواع مختلف آن نیاز دارند انتخاب کرده و آماده ارائه خدمات گوناگون در این زمینه به شما عزیزان می باشد.

در ادامه با انواع مختلفی از مشاوره در مشاورمود و خدمات ویژه ی ما آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

[lwptoc]

Consulting1

مشاوره چیست؟

به فرآیندی که در آن یک شخص برای رفع مشکلی و یا برای بهتر شدن اوضاع در هر زمینه ای، به یک فرد متخصص در آن زمینه که مشاور نام دارد، مراجعه کرده و برای برطرف کردن مشکل، به گفتگو با مشاور در زمینه مربوط می پردازد و مشاور با توجه به شرایط فرد، راهکارهایی را ارائه می دهد، مشاوره (counselling) می گویند.

مشاوره به این معنا نیست که شما در یک جا بنشینید و مشاور به شما بگوید که چه کاری انجام دهید. درعوض، آنها شما را تشویق می کنند تا در مورد آنچه شما را آزار می دهد صحبت کنید تا دلایل اصلی را کشف کنید و روش های خاص تفکر خود را شناسایی کنید. پس از آن مشاور ممکن است به دنبال ایجاد یک برنامه عملی باشد که به شما کمک کند مسائل خود را حل کنید یا به شما در یافتن راه های مقابله با مشکل کمک کند.

چه کسانی به مشاوره نیاز دارند؟

مشاوره می تواند برای افرادی که می خواهند طرز تفکر یا احساس خود را بیشتر بررسی کنند و همچنین برای کسی که در زمینه خاصی مشکلی را تجربه می کند و مایل به حل آن است مفید باشد. افراد مختلف، یک مشاور متخصص را برای انجام مشاوره انتخاب می کنند؛ زیرا آنها نمی توانند با دوستان یا خانواده خود که تخصصی در زمینه مشاوره ندارند صحبت کنند.

مشاور (counsellor) کیست؟

مشاور یک فرد متخصص و آموزش دیده است که با افراد، در جهت حل مشکلاتشان به گفتگو می پردازد و راهکارهایی را ارائه می دهد. یک مشاور خوب و متخصص، یک شنونده بسیار خوب است و می تواند مشکلات و احساسات را به خوبی درک کند. مشاور با مراجعه کننده به راحتی گفتگو می کند و سعی می کند تا مشکلات مطرح شده را تا حد امکان موشکافی کند؛ سپس با توجه به مشکلات مطرح شده، به مراجعه کننده در زمینه حل مشکل کمک می کند. یک مشاور خوب فرد بسیار رازدار و قابل اعتمادی است و نصیحت یا قصه گویی نمی کند، بلکه پا به پای شخص مراجعه کننده پیش می رود و سعی می کند با توجه به شرایط مراجعه کننده راهکار مناسب با شرایط را پیدا کند، نه اینکه یک راهکار را برای همه افراد در شرایط گوناگون پیشنهاد دهد. مشاوران در بستر های مختلفی از جمله مشاوره آنلاین، مشاوره حضوری،مشاوره گروهی و مشاوره تلفنی به مشاوره می پردازند. مشاوره آنلاین در مشاورمود، روشی است که همکاران متخصص ما در جهت خدمت به شما عزیزان برگزیده اند.

Consulting2

مشاورمود در چه زمینه هایی مشاوره دارد؟

مشاورمود در زمینه های مختلفی خدمات مشاوره ای ارائه می دهد. از جمله مهمترین زمینه هایی که تیم مشاورمود در آن ها فعالیت دارد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

در ادامه به توضیح مختصر موارد ذکر شده خواهیم پرداخت.

مشاوره روانشناسی و بالینی

روان درمانی یا گفتار درمانی (Psychotherapy) روشی سودمند برای کمک و مشاوره به افرادی است که دارای طیف گسترده ای از بیماری های روانی و مشکلات عاطفی هستند. روان درمانی می تواند به حذف یا کنترل علائم آزاردهنده کمک کند تا فرد بتواند عملکرد بهتری داشته باشد و کیفیت زنذگی خود را بهبود بخشد.

مشکلاتی که روان درمانی به بهبود آنها کمک می کند شامل مشکلات عاطفی، رفتاری و اجتماعی در زندگی روزمره می باشد. تأثیر ضربه روحی، بیماری یا از دست دادن نزدیکان (مانند مرگ یک عزیز)، اختلالات روانی خاص مانند افسردگی یا اضطراب و….مواردی می باشند که با روان درمانی و مشاوره روانشناسی و بالینی در ارتباط هستند. انواع مختلفی از روان درمانی برای درمان افسردگی، درمان وسواس، درمان استرس و … وجود دارد و برخی از انواع ممکن است با مشکلات یا مسائل خاصی بهتر عمل کنند. روان درمانی ممکن است همراه با دارو یا سایر روش های درمانی استفاده شود.

درمان ممکن است در یک محیط فردی، خانوادگی، زوجی یا گروهی انجام شود و می تواند به کودکان و بزرگسالان کمک کند. جلسات مشاوره معمولاً یک بار در هفته و حدود ۳۰ تا ۵۰ دقیقه برگزار می شود. هم بیمار و هم درمانگر باید به طور فعال در روان درمانی مشارکت داشته باشند. اعتماد و رابطه بین یک فرد و درمانگر او برای همکاری موثر و بهره مندی از روان درمانی ضروری است. روان شناسی بالینی و روان شناسی مشاوره ای با یکدیگر همپوشانی دارند اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. در روانشناسی بالینی، متخصص به درمان و معالجه بیماری های حاد روانی مانند افسردگی، وسواس و روان پریشی با روش های عملی و تست های خاص روان شناسی می پردازد. اما در مشاوره روانشناسی، مشاور به کمک گفتگو و صحبت، سعی در درمان مشکلات عاطفی، اجتماعی و رفتاری دارد. هر دو روش تقریبا مشابه یکدیگر هستند اما تفاوت های جزئی در روش درمان و زمینه های مرتبط با بیماری، باعث متمایز شدن این دو روش از هم شده است. مشاوره روانشناسی و مشاوره بالینی در مشاورمود مورد استفاده قرار می گیرند و همکاران متخصص ما، شما را در انتخاب روش متناسب با بیماریتان راهنمایی می کنند.

مشاوره روانشناسی و بالینی

مشاوره ازدواج

آیا می دانید که از سال ۱۹۶۰ تا سال ۲۰۱۷، آمار طلاق در جهان ۲۶۱% رشد یافته است؟ بیش از ۴۰% ازدواج ها در جهان به طلاق ختم می شوند. شما می توانید با خواندن این مطلب جزو آن ۴۰ درصد نباشید!

مشاوره ازدواج نوعی مشاوره است که به زوج ها کمک می کند قدم بعدی را در رابطه خود بردارند، مسائل موجود در رابطه خود را قبل از متعهد شدن به ازدواج حل کنند یا اهدافی را برای رابطه تعیین کنند. این نوع مشاوره اغلب توسط درمانگران ازدواج و خانواده، که دارای مجوز بعنوان مشاور هستند ارائه می شود. بسیاری از زوج ها به عنوان یک اقدام پیشگیرانه به دنبال مشاوره قبل از ازدواج هستند. زوج‌ها به ‌جای اینکه منتظر بمانند تا مشکلی پیش بیاید، به مشاوره قبل از ازدواج می‌پردازند. مشاوره قبل از ازدواج به ندرت در لیست کارهای قبل از ازدواج قرار می گیرد. مطمئناً، صحبت در مورد موضوعات سنگین مانند پول، علاقه و کودکان – سه چالش رایج پیش روی زوج ها – و هدف از ازدواج مهم ترین مسائلی هستند که زوجین پیش از ازدواج باید درمورد آنها صحبت کنند. مشاوره قبل از ازدواج به افراد کمک می کند تا بدانند که چه چیزی از ازدواج و زوج خود میخواهند و چه چالش هایی پیش و روی آنها قرار دارد. مشاوره ازدواج به شدت توصیه شده و یکی از مهمترین اقدامات پیش از ازدواج است.

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی نوعی مشاوره است که افراد با مشکلات حقوقی یا قانونی را راهنمایی می کند. افرادی که دچار مشکلات قانونی و حقوقی می شوند، اغلب به تنهایی نمی توانند مشکل خود را حل کنند. آنها نیاز به یک فرد مجرب در این زمینه داشته که آن فرد باید تخصص و دانش کافی در رابطه با حقوق را دارا باشد. افراد اغلب پیش از شکایت یا پیگیری موضوع، دعاوی، عقد قراردادها، ارث و وصیت، اسناد و ملک و….مسائلی از از این قبیل،  دچار سردرگمی شده و نمی دانند که چه کاری باید انجام دهند و چه قوانینی در رابطه با مسائل حقوقی وجود دارد. اما این مسئله جای نگرانی ندارد. مشاوران حقوقی و وکلا متخصص مسائل حقوقی می باشند. اشخاصی که با اصطلاحات و مفاد قانونی اصلا آشنا نیستند و حتی این اصطلاحات به گوششان نخورده، مشاوران حقوقی به دادشان می رسند. مشاوران حقوقی با راهنمایی های خود در جهت آشنا کردن افراد با مسائل قانونی مورد پیگیری، و ارائه راهکارهای قانونی در زمینه مربوط، به افراد این امکان را می دهد که کارهای حقوقی خود را سریع تر دنبال کرده و از ضرر های احتمالی که در خلال مسائل حقوقی می تواند افراد را دچار مشکل کند، نجات دهد.

بهترین مشاوره حقوقی

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده نوعی مشاوره درمانی است که برای کمک به مسائلی طراحی شده است که به طور خاص بر سلامت روان و عملکرد خانواده تأثیر می گذارد. این نوع از مشاوره می تواند به تک تک اعضای خانواده کمک کند تا روابط قوی تری ایجاد کنند، ارتباطات را بهبود بخشند و تعارضات درون سیستم خانواده را مدیریت کنند.

برخی از اهداف اولیه مشاوره خانواده ایجاد محیط امن و بهتر در خانه، حل مسائل خانوادگی و درک مسائل منحصر به فردی است که ممکن است یک خانواده با آن مواجه شود.

مشاوران ازدواج و خانواده طیف وسیعی از مشکلات جدی بالینی از جمله: افسردگی، روابط زناشویی، اضطراب، مشکلات روانشناختی فردی- خانوادگی و مشکلات کودک و والدین را درمان می‌کنند.

تحقیقات نشان می دهد که مشاوره خانواده برای بسیاری از مشکلات سلامت روان مانند: اسکیزوفرنی بزرگسالان، اختلالات عاطفی (خلق)، اعتیاد به الکل و اعتیاد به مواد مخدر در والدین یا فرزندان آنها و اختلالات رفتاری در کودکان، به همان اندازه و یا حتی در برخی موارد مؤثرتر از درمان های مشاوره های فردی است. سوء مصرف مواد مخدر در نوجوانان، بی اشتهایی در زنان جوان، اوتیسم دوران کودکی، بیماری های جسمی مزمن در بزرگسالان و کودکان، عدم وجود رابطه محبت آمیز در خانواده از مسائل مورد بررسی در مشاوره خانواده است.

اگر خانواده شما دوران سختی را پشت سر می‌گذارد – استرس، عصبانیت یا غم و اندوه – مشاوره خانواده می‌تواند تفاوت ها را ایجاد کند. مشاوره خانواده می تواند به زوج ها، کودکان یا اعضای یک خانواده بزرگ کمک کند تا ارتباطات خانوادگی را بهبود بخشند.

مشاوره خانواده در مشاورمود

مشاوره تحصیلی

هر فردی دارای نقاط قوت، چالش ها، مهارت ها، علایق و آرزوهایی است. مشاوره تحصیلی به دانش آموز کمک می کند تا نقاط قوت و چالش های خود را ارزیابی کند، مهارت های خود را تقویت کند، علایق خود را کشف کند و از آرزوهای خود حمایت کند. مشاوره تحصیلی فرصتی برای تبادل اطلاعات است که به دانش آموز کمک می کند تا به اهداف تحصیلی و شغلی خود برسد. مشاوره یک مسئولیت مشترک بین مشاور و دانش آموز یا والدین دانش آموز است. در نهایت، این مسئولیت دانش آموز است که در مورد اهداف زندگی خود با ایجاد برنامه ای برای رسیدن به آن اهداف تصمیم گیری کند. مشاوران تحصیلی با کمک به دانش آموز در درک گزینه های خود، تعیین منابع و در صورت لزوم، شناسایی گزینه های جایگزین در این فرآیند کمک می کنند. مشاوران تحصیلی در موارد زیر به دانش آموز کمک می کنند:

 • درک توانایی های دانش آموز و راهنمایی در انتخاب رشته
 • مدیریت زمان در طول دوران تحصیلی
 • کنترل اضطراب و استرس
 • تنظیم یک برنامه مناسب تحصیلی با توجه به شرایط دانش آموز
 • کمک به حل مشکلات اختلال یادگیری در دانش آموز
 • آموزش روش های مناسب جهت یادگیری مطالب
 • بر کیفیت خواب، اوقات فراغت، تغذیه سالم و سلامت دانش آموز برای بهبود در مسائل تحصیلی نظارت دارد

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور تا حد زیادی به مشاوره تحصیلی شباهت دارد، اما اصلی ترین تفاوت آنها در این است که در مشاوره کنکور، دانش آموز یا دانشجو برای کنکور آماده میشود و مشاور کنکور، در این راستا به دانش آموز یا دانشجو کمک شایسته ای می کند. یک مشاور کنکور خوب باید از وضعیت دانش آموز و دانشجو در طول روز و برنامه ریزی او با خبر باشد. همچنین کیفیت سطح زندگی و توانایی های دانش آموز در دروس مختلف توسط یک مشاور خوب سنجیده می شود. یک مشاور کنکور خوب دانش بالایی در مسائل مرتبط با کنکور ائم از ضرایب دروس، نکات مهم در هر درس، منابع امتحانی، زمان هر درس در کنکور و نحوه پاسخگویی به سوالات را دارد. از اصلی ترین وظایفی که یک مشاور کنکور خوب دارد، می توان به مسائل زیر اشاره نمود:

 • بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموز یا دانشجو
 • آموزش تست زنی
 • شناخت توانایی ها و ضعف های دانش آموز
 • تنظیم برنامه درسی جهت آماده شدن برای کنکور
 • کمک به دانش آموز جهت انتخاب رشته دانشگاهی
 • آموزش نحوه مطالعه دروس
 • آموزش خلاصه نویسی
 • آموزش دریافت نکات کلیدی در هر درس
 • کنترل استرس و اضطراب دانش آموز
 • آموزش مدیریت زمان در تست زنی و سرعت تست زنی
 • تشویق دانش آموز به شرکت در آزمون های آزمایشی
 • کمک به دانش آموز در جهت ایجاد یک محیط مناسب برای مطالعه
 • ایجاد انگیزه و افزایش اعتماد به نفس در دانش آموز
 • معرفی انواع کتاب تست زنی
 • معرفی منابع مهم کنکور و نکات کلیدی
 • کنترل استرس در جلسه کنکور
 • آموزش تمرکز ذهنی در جلسه کنکور

مشاوره تحصیلی و کنکور

مشاوره تغذیه

آیا چاق هستید؟ آیا از لاغری رنج می برید؟ آیا نمی دانید که چگونه یک رژیم غذایی سالم را در برنامه خود بگنجانید؟ با مشاوره تغذیه، تمام این مشکلات قابل حل است!

مشکلات عمده مراقبت های بهداشتی امروزی به طور فزاینده ای نتیجه شرایط حاد و مزمن مرتبط با تغذیه نامناسب است. بخش بزرگی از بیماری های قلبی و سرطان را می توان به عادات غذایی ناسالم و چاقی نسبت داد. مشاوره تغذیه فرآیندی مداوم است که در آن یک متخصص تغذیه با یک فرد کار می کند تا میزان مصرف معمول رژیم غذایی او را ارزیابی کند و شاخص هایی را که نیاز به تغییر دارد شناسایی کند. مشاور تغذیه اطلاعات، پشتیبانی و مراقبت های بعدی را برای کمک به فرد در ایجاد و حفظ تغییرات غذایی مورد نیاز ارائه می دهد. مشاور تغذیه به فرد می گوید که چه غذاهایی سلامت و انرژی او را به حداکثر می رساند و همچنین غذاهایی که ممکن است بخواهد از آنها اجتناب کند چه مواردی هستند. مشاور تغذیه در مورد شیوه زندگی فعلی و عادات غذایی صحبت می کند تا ارزیابی کند که شخص، چگونه به اهداف چاقی یا لاغری و یا سلامتی در دوران پس از بیماری برسد. مشاوران تغذیه بر کنترل تغذیه افراد و میزان چاقی و لاغری افراد نظارت دارند و به افراد کمک می کنند که از یک رژیم غذایی سالم در زندگی خود استفاده کنند.

مشاوره تغذیه

مشاوره کودک

مشاوره کودک نوعی مشاوره است که بر کودکان خردسال و نوجوانان مبتلا به یک یا چند بیماری روانی تمرکز دارد. همچنین به جوانان یا کودکانی که تروما (آسیب، ضربه یا جراحت و شوک جسمانی) را تجربه کرده اند و یا محیط خانه ناکارآمد یا پر استرسی را تجربه می کنند کمک می کند. بسیاری از مسائلی که این کودکان با آن ها مواجه هستند، از مسائلی است که بزرگسالان در زندگی روزمره خود با آن مواجه هستند. برخی از این مسائل رایج عبارتند از: اضطراب، افسردگی، بی قراری، پرخاشگری و اندوه. با این حال، هدف مشاوره کودک این است که مشکلات را به بخش های قابل کنترل تقسیم کند تا کودکان بتوانند بهتر آن ها را درک کنند و با آن کنار بیایند. مشاوران کودک متخصصان سلامت روان هستند که بینش ارزشمندی در مورد رشد اجتماعی و عاطفی و سلامت روان کودکان ارائه می دهند. درک این نکته مهم است که بسیاری از اوقات وجود مشکلات روانی در کودکان ممکن است برای نزدیکترین افراد (والدین) به کودک قابل مشاهده نباشد. اینجاست که مشاوران کودک وارد عمل می شوند.

این افراد دانش و تخصص لازم برای تشخیص، شناسایی، تعیین دقیق، ارزیابی و درمان طیف وسیعی از شرایط سلامت روان، مسائل سازگاری مانند: طلاق والدین،دعوای خانوادگی، مدرسه جدید، قلدری، نیاز های عاطفی کودکان، غم و اندوه و ناراحتی روانی را دارند.

به طور خاص، مشاوران کودک، که گاهی اوقات به آنها روانشناس کودک نیز گفته می شود (بسته به سطح تحصیلات و مجوز)، آموزش دیده اند تا “در ذهن کودکان وارد شوند” تا به آنها کمک کنند آنچه را که وجود دارد درک کنند و زمینه لازم برای درمان کودکان را فراهم کنند.

مشاوره کودک همراه مشاورمود

مشاوره ورزشی

ورزش به یکی از مهمترین نیازهای انسان امروزی تبدیل شده است. با پیشرفت صنعت و ماشینی شدن زندگی، تحرک انسان ها کاهش یافته و بسیاری از افراد دچار چاقی شده اند. مشاوره این امکان را می دهد که یک مشاور ورزشی متخصص و با دانش، با توجه به سن، جنسیت، شرایط و نیازهای افراد مختلف برنامه تمرینی متناسب با هر فرد را ارئه دهد. این برنامه تمرینی بستگی به اهداف و نیازهای اشخاص دارد.

در عصر مدرن به سبب بیماری هایی که ناشی از پرخوری و عدم تحرک می باشند، روزانه افراد دچار مشکلات فراوانی می شوند که آن ها را مجبور به مراجعه به پزشک و پرداخت هزینه های سنگین می کند. افراد با مشاوره ورزشی و داشتن یک برنامه ورزشی مناسب، می توانند در هزینه های گزافی که برای درمان پرداخت میکنند و همچنین در وقت خود صرفه جویی به عمل بیاورند، چرا که ورزش باعث پیشگیری از انواع بیماریها و مشکلات روانی در انسان می شود.

همچنین افرادی که در رشته ی بدنسازی فعالیت دارند میتوانند با بدنسازی طبیعی به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند.

چگونه میتوانم مشاوره خود را آغاز کنم؟

در این مطلب به مشاوره و انواع مشاوره هایی که در مشاورمود ارائه می شود، صحبت شد. اگر در هر زمینه ای نیاز به مشاوره را در خود احساس کردید، کافی است بر روی مشاوره مربوط کلیک کنید و مشاوره خود را آغاز کنید. بله! شما با یک کلیک میتوانید وارد دنیای جدیدی شوید و زندگی خود را تغییر دهید. به همین سادگی!

همچنین میتوانید اگر سوالی و یا مشکلی در زندگی خود داشتید در قسمت دیدگاه ها وارد کنید و جواب خود را بصورت رایگان دریافت کنید.

ممنون از اینکه با ما همراه بودید❤

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *