مشاورمود

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

چرا مشاوره کنکور

کنکور، یکی از بزرگترین معضلات امروزی جوانان است که در صورت علاقه به ادامه تحصیل، در اواخر دهه دوم زندگی با آن دست و پنجه نرم خواهند کرد. این دغدغه معمولا نه تنها خود دانش آموز، بلکه خانواده و زندگی او را تحت الشعاع قرار می دهد. لذا، جهت هموار شدن این مسیر و سهولت دسترسی به رشته و رتبه مورد نظر، مشاوره کنکور، بهترین گزینه برای دستیابی به هدف مورد نظر خواهد بود. مشاورمود گروهی از مشاوران و روانشناسان زبده است که به دانش آموزان کمک می کنند تا با انتخاب هدف درست، سرنوشت خود را به درستی رقم بزنند.

[lwptoc]

در این مسیر دانش آموز باید تمامی اعتمادش به توانایی ها و دانسته های خودش باشد، اما کمک گرفتن از یک مشاوره تحصیلی، گامی بزرگ برای برنامه ریزی صحیح در راه رسیدن به هدف مورد نظر است. مشاوره کنکور علاوه بر ایجاد انگیزه می تواند چراغی باشد برای روشن کردن مسیری که داشتن اهداف سنگین و نابجا، می تواند باعث سرخوردگی شود.

مشاوره می تواند کمک کند تا با برنامه ریزی درست و اصولی، مسیرمان هموار و هدف واضح تر شود. تجربه مشاوران تحصیلی همان کلیدی است که میان ما و اشخاصی که از مشاور بهره نمی گیرند تمایز ایجاد می کند.

مشاوره کنکور

اهمیت استفاده از مشاوره کنکور

داوطلبان کنکور که فاقد تجربه در روش های مطالعه و تست زنی هستند، مسلما نیازمند کمک افرادی خواهند بود که راهنمایی صحیحی در زمینه برنامه ریزی و مطالعه مناسب ارائه دهد. با توجه به تعدد زیاد منابع کنکور و ترویج انواع کتب کمک آموزشی، سردرگمی در زمینه انتخاب منابع و چگونگی جمع بندی های لازم طبیعی بوده و مدیریت زمانی در مطالعه امری بسیار مهم برای رسیدن به نتیجه مطلوب است. بنابراین راهنمایی گروه مشاورمود و مشاوره آنلاین فردی متبحر می تواند به شما کمک زیادی کند. این کار روشی توصیه شده برای استفاده از مشاوره ای مناسب در جهت پیشرفت تحصیلی و رسیدن به هدف است، که محصلان و داوطلبان کنکور با مراجعه به مشاوران، از اطلاعات و تجربیات این اشخاص برای برنامه ریزی بهتر و جلوگیری از پرت وقت، کمک می گیرند.

جدا از کمکی که یک مشاوره کنکور خوب به شما خواهد کرد، تلاش، پشتکار و زمان شروع شما نیز بسیار مهم است. پیروی از برنامه ریزی که توسط مشاور انجام میگیرد و منظم بودن، کلید موفقیت شما خواهد بود.

مشخصات مشاور مناسب

با توجه به محدودیت زمانی که دانش آموزان برای آمادگی یافتن جهت شرکت در کنکور دارند، زمان و برنامه ریزی صحیح زمانی کلام اول را در مشاوره کنکور می زند. همانطور که مشاوره اشتباه می تواند عواقب بدی را برای آینده دانش آموز رقم بزند، استفاده از مشاوره ی یک فرد با تجربه و طی کردن مسیر با کمک او، می تواند در نتیجه نهایی اثری شگرف داشته باشد. بنابراین ویژگی های یک مشاور مناسب امری مهم است که باید به آن توجه داشت.

نحوه ی آمادگی برای کنکور

یکی از مشکلاتی که معمولا دانش آموزان مقطع دبیرستان با آن روبرو هستند، عدم توانایی برای انتخاب رشته تحصیلی مناسب  و آینده و کاربرد آنها است. لزوما نیاز است تا مشاور قادر باشد رشته ها را به طور کامل برای دانش آموز شرح دهد تا داوطلب بتواند در مورد انتخاب صحیح، با توجه به توانایی هایش تصمیم گیری کند. نداشتن اطلاعات جامع و کافی از رشته های تحصیلی و بازار کار آنها، باعث می شود تا دانش آموز صرفا برای ورود به دانشگاه، بدون فکر و مشاوره دست به انتخاب زده و در آینده از بسیاری جهات دچار سرخوردگی شود.

مشاور مناسب شما باید بتواند شخصیت شما را آنالیز کرده، تمامی نقاط ضعف و قوت شما را بررسی و با توجه به توانایی هایی که در شما می بیند برای شما برنامه ریزی کند. زیرا هر نوع برنامه ریزی به تنهایی کافی و قابل اجرا برای تمامی اشخاص نخواهد بود. بنابراین یک مشاور تحصیلی و پشتیبان خوب، شخصی است که تمام جوانب و امکانات در دسترس شما را بسنجد و بداند که چه برنامه ای برای شما قابل اجرا می باشد. به علاوه نوع رفتار مشاور مسئله ای اساسی در ایجاد انگیزه در دانش آموز است. برخورد تند می تواند باعث دلسردی و دست کشیدن از کار در بیشتر افراد شود.

مشاوره کنکور خوب، کمک خواهد کرد تا برنامه ای کاملا مختص هر دانش آموز و با توجه به شرایط، وضعیت تحصیلی و توانایی وی در یادگیری، طراحی شود. همچنین یک مشاور خوب به رشته مورد نظر و ضرایب درسها دقت کرده و زمان بندی مطالعه را با توجه به تمامی موارد ذکر شده انجام می دهد. او به طور منظم پیگیر وضعیت پیشرفت محصل خواهد بود و تغییرات را زیر نظر خواهد داشت تا در صورت لزوم برنامه را سبک تر یا فشرده تر کند تا محصل اشتیاق خود را از دست ندهد و سست نشود. پیشبرد تمامی دروس به نسبت ضرایبشان از نکات بسیار مهم برای داشتن رتبه ای مطلوب است. بنابراین مشاوره کنکور زمانی مفید واقع می شود که تمامی درس ها همزمان و به تناسب پیش بروند.

منابع درسی کنکور _مشاوره کنکور

منابع درسی

امروزه منابع درسی بسیار زیادی برای تست زنی و به عنوان دروس تکمیلی کمک آموزشی وجود دارد که نه تنها می تواند باعث سردرگمی و آشفتگی ذهن داوطلب شود، بلکه ترس عقب ماندن و عدم توانایی در خواندن همه این مطالب، استرسی مضاعف را به همراه دارد. بنابراین بهترین توصیه این است که پس از برنامه ریزی صحیح به کمک مشاوره کنکور و خواندن مطالب درسی اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، با استفاده از یک منبع تستی کامل که مشاورتان به شما معرفی کرده است، به مرور مطالب و یادگیری تکنیک های تست زنی سریع بپردازید و از سردرگمی میان منابع کنکوری متعدد بپرهیزید.

بهترین منبع برای کنکور همیشه همان منابع درسی (کتب آموزشی) مدارس است. بنابراین با صرف وقت بیهوده با سردرگمی میان کتب کمک آموزشی، شما تنها زمان خود را از دست می دهید. پس بهتر است با کمک گرفتن از مشاور، یک برنامه ریزی مدون برای خواندن مطالب درسی اصلی کرده و با تمرکز راهتان را ادامه دهید.

چالش ریاضی کنکور

درس ریاضی با تمام پیچیدگی ها و سختی هایش، برای عده ای شیرین و جذاب است. اما در مواردی می تواند به یک معضل حل نشدنی تبدیل شود. ریاضی در کنکور علوم تجربی و به خصوص برای افرادی که به قصد پزشکی در کنکور شرکت می کنند، چالشی بزرگ به حساب می آید. متاسفانه برای افرادی که قصد قبولی با رتبه ای خوب و در رشته مورد نظرشان را دارند، درصد ریاضی بسیار حائز اهمیت است. بنابراین برنامه ریزی درست، پشتکار در یادگیری این درس و همچنین داشتن صبر و حوصله در زمان حل مسائل، از شروط لازم برای تست زنی با درصدی مناسب در درس ریاضی است. مشاور کمک خواهد کرد تا روشی مناسب خودتان را برای یادگیری دروس پیدا کنید.

کمک گرفتن از ویدئوهای آموزشی، تکنیک های تست زنی سریع و مهم تر از همه آنها،  نحوه برنامه ریزی برای امتحانات به کمک مشاوره کنکور، به طور چشمگیری در درصد ریاضی شما موثر خواهد بود.

نحوه ی زمان بندی در کنکور به کمک مشاور

آزمون آزمایشی برای کنکور

آزمون های آزمایشی با هدف پیش تست و محک زدن شما طراحی شده تا بتوانید نواقص و نقاط ضعف خود را پیدا کنید. اینکه تصور کنید آزمون برای پیش بینی نتیجه نهایی شما طراحی شده است کاملا تفکری اشتباه است. دانش آموز می تواند خودش نیز در منزل و با رعایت شرایط درست، آزمون بدهد. اما مهم است که زمان تست زنی بطور دقیق مدنظر قرار داده شود، سوالات تکراری نباشد و از منابع مناسب با راهنمایی مشاور سوال انتخاب شود و در نهایت نباید بلافاصله بعد از خواندن درس ها از خود آزمون گرفت. حداقل نیاز است تا چند روز از خواندن مطالب گذشته باشد تا نتیجه صحت بیشتری داشته باشد.

اما صرفا شرکت کردن در این آزمون ها به تنهایی کافی نیست و اگر تحلیل درستی از پاسخ آن نشود، پیشرفتی در کار شما حاصل نخواهد شد. دانش آموز باید بتواند سوالات را به شخصه تحلیل کند، یعنی سوالاتی که در پاسخ دهی به آنها پیش تر از این هم مشکل داشته را شناسایی و برای یادگیری آنها وقت لازم را صرف کند تا نواقص برطرف شود و جلسه به جلسه پیشرفت کند.

زمان بعد از آزمون آزمایشی بهترین زمان برای چک کردن سوالاتی است که نتوانسته اید به آنها پاسخ دهید. دانش آموز باید زمان استراحت پس از آزمون را کوتاه کرده و بلافاصله به دنبال تحلیل سوالاتی برود که یا نتوانسته به آنها پاسخ دهد، یا به آن پاسخ غلط داده. مشاوره کنکور مشاور مود، جهت خدمت رسانی به دانش آموزان عزیز، برای رسیدن به هدف نهایی آنها را همراهی کرده و با برنامه ریزی منظم و پیگیری مجدانه همراه شما خواهند بود.

بهترین مشاوره کنکور آنلاین

مسائل جنبی در رابطه با کنکور

  • استرس: در انجام هر کاری، صبوری و حفظ آرامش قطعا کمک به بهتر انجام شدن آن کار خواهد کرد. داشتن استرس دو وجه دارد، یا تاثیر مثبت گذاشته و کارایی را افزایش می دهد و یا موجب به هم خوردن تمرکز و عملکرد فرد می شود. بسیاری از دانش آموزان، چه پشت کنکور و چه در مقاطع تحصیلی دیگر، به دلیل داشتن اضطراب و استرس، دچار افت شدید عملکرد می شوند، و این مسئله باعث می شود تا نتوانند از تمام توانایی خود بهره گیرند. باید به یاد داشته باشیم که ماهیت کنکور صرفا سنجش دانسته های ما است و سرنوشت ما در دستان سوالات تستی این آزمون نیست. بنابراین حفظ آرامش، درمان استرس آزمون و به دست آوردن توانایی کنترل ذهن، می تواند به کمک مشاوره کنکور حاصل شود، که بی شک باعث رسیدن شما با نتیجه دلخواهتان خواهد شد.
  • مشاوره خوب است یا بد؟ این مسئله به طور قطع بستگی به شخصیت دانش آموز دارد. شخصی که هنوز هدف مشخصی ندارد و به عبارتی تکلیفش مشخص نیست، مسلما نمی تواند از بهترین مشاوره نیز بهره لازم را ببرد. اگرچه مشاور باید بتواند محصل را با دید روانشناسی بررسی کند، اما در صورت عدم تمایل خود محصل به جهت گیری، این تلاش می تواند کاملا بیهوده باشد. مشاوره کنکور تنها یک نیروی محرکه و راهنما برای رسیدن شما به اهدافتان است. اما نباید توقع داشت تا به جای شما درس بخواند! یک مشاور خوب با کمک تجربیاتی که از دانش آموزان پیش از شما به دست آورده، و با توجه به نوع شخصیت و سوابق تحصیلی شما برای شما برنامه ریزی می کند و پا به پای شما پیش می رود. بنابراین تلاش خود شما حرف اول و آخر را می زند.

در پایان این مقاله حتما تجربات کنکور و سوالات خودتون رو برای ما کامنت کنید❤

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *